Skocz do zawartości

Dolewnie oleju


ab_pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przy kupnie auta wymienili mi olej w serwisie, nastepnie wymienilem u znajomego mechanika po 20 tys. Przy odbiorze auta sam mnie zagadnal twierdzac, ze to LL i ze dla niego przewidziana jest wymiana co 35-40000 !!!, wiec jesli wymienie tak jak bmw karze co 30000tys to bedzie az za czesto i ze nie ma sensu tego robic czesciej. Gosc jest spoko i zna sie na rzeczy, wiec mu wierze. On ma nowe audi TT i tez wymienia co 30000tys. Jak by chcial ze mnie zedrzec to kazalby czesciej przyjezdzac, a nie opowiadalby zeby rzadziej olej zmieniac. A na karteczce w komorze silnika napisal ze nastepna wymiana za 30000 tys albo za 2 !!!! lata. Wiec sadze ze dla oleju LL taki wlasnie jest "termin waznosci ". Nadmiene ze gosc jest niemcem i naprawia samochody od ponad 30 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie auta wymienili mi olej w serwisie, nastepnie wymienilem u znajomego mechanika po 20 tys. Przy odbiorze auta sam mnie zagadnal twierdzac, ze to LL i ze dla niego przewidziana jest wymiana co 35-40000 !!!, wiec jesli wymienie tak jak bmw karze co 30000tys to bedzie az za czesto i ze nie ma sensu tego robic czesciej. Gosc jest spoko i zna sie na rzeczy, wiec mu wierze. On ma nowe audi TT i tez wymienia co 30000tys. Jak by chcial ze mnie zedrzec to kazalby czesciej przyjezdzac, a nie opowiadalby zeby rzadziej olej zmieniac. A na karteczce w komorze silnika napisal ze nastepna wymiana za 30000 tys albo za 2 !!!! lata. Wiec sadze ze dla oleju LL taki wlasnie jest "termin waznosci ". Nadmiene ze gosc jest niemcem i naprawia samochody od ponad 30 lat.

 

30 tys zrobione w de != 30 tys zrobione w dzikiej polszy. Tutaj nie ma wjazd na autostradze i paruset czy tysiaca km zrobionych w dzien, raczej 50 km zrobione przez pol dnia przepychania sie przez jakas wawe, krakow etc.

 

Tak wiec widać jak na dłoni, że robiąc wymiane co 30 tys, wychodzi to tak jakbyś robił powiedzmy sobie co 60 tys w de.

 

Może nie koniecznie mam racje, ale ja olej co 15 tys (2x na cykl) wymieniam i nie nadszarpuje to mojego budżetu, ani też nie uwazam tego za problematyczny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłużone wymiany oleju to czysty marketing, aby koszty serwisowania auta wydawały się niższe. Z punktu widzenia producenta to on zakłada żywotność auta na 200-250 tys. i tyle (potem jest już po gwarancji i się martw). Z własnego doświadczenia wiem, że jaki by nie był olej to traci swoje niektóre właściwości po 6-10 tys. km w zależności od warunków eksploatacji. A koszty wymiany oleju w BMW w porównianiu do jego serwisowania są żadne. Może to ma zmaczenia w kompaktach, ale nie w BMW. Więc jeśli zamierzacie bezproblemowo jeździć dłużej swoimi autami to proponuję wymieniać częściej olej.

P.S. przerażają mnie ilości oleju zużywanego przez nowsze BMW, ale być może jeździcie cały czas z butem w podłodze. Miałem 18 letnią E-32 która nie zużywała oleju, teraz mam E-38 i mimo perzegonienia jej po autostradach przez Europę w wakacje nie zauważyłem zużycia oleju. W e-39 przy 200 tys. km zużycie dochodziło już do 0,3-0,5 l na tys. km i mnie to już niepokoiło. Po wymianie uszczelniaczy (bardzo złe materiały na uszczelniaczach które robią się sztywne i pękają) itp. zużycie znów jest praktycznie zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze czestsza wymiana oleju nie zaszkodzi, ale z drugiej strony po co producent oleju wydluzalby jego "termin waznosci" zwlaszcza jesli nie bylo by to prawda ?? Przeciez juz przez samo wydluzenie okresu eksploatacyjnego oleju traci na ilosci jego sprzedazy, a co dopiero gdyby on rzeczywiscie taki zywotny nie byl.

Wydaje mi sie ze te oleje longlife rzeczywiscie sa longlife, ale jak pisalem wyzej, na pewno czestsza wymiana nie zaszkodzi. Ale czy pomoze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerażają mnie ilości oleju zużywanego przez nowsze BMW, ale być może jeździcie cały czas z butem w podłodze

 

Ja jezdze mniej wiecej ciagle z butem w podlodze. I mimo przebiegu 120.000 km dolewam moze 1 litr Castrola 0W-30 na 20.000 km... :) A wiec nie jest chyba az tak zle :wink:

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ja także dołożę swój głos. W mojej 120d po wymienie oleju i skasowaniu kompa pokazuje do wymiany 40 tys km. Z doświadczenia wynika jednak, że wymiana jest po około 30 tys. km, a raz autko zażądało wymiany po 15 tys km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.