Skocz do zawartości

[E87] Trzeszcząca okolica kratki nawiewu na okno (lewy)


mikolajpoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieje się to na dziurach,przy małej prędkości-jakoś tak sie drgania roznoszą,ze tak sie wtedy dzieje.Ten plastik jak już zauważyłem nie trzeszczy przy klimie włączonej lub jak jest na maxa wygar nastawiony,ale zwykle sie jeździ z temp.nastawiona w połowie zakresu temperatur-a wtedy to gó..no hałasuje.Zna ktos jakis patent opróćz zalania kratki betonem?

MIKE

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No ale nie jeździsz chyba dociskając cały czas? ;-)

Jesteś pewien,ze to to?Chodzi Ci o ten czarny czy jasny fragment (przy kratce sie te 2 części łączą)tapicerki?Ja jestem prawie pewien,że to cały fragment (między innymi kratka nawieu)ten czarny-jak naciskam to ewidentnie trzeszczy.

MIKE

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no skąd .. podparłem kijem od szczotki ;)

 

Raczej jestem pewien .. na dole slupka jak docisnę nad tapicerką to jakby ustaje. Mam własnie trzaski tu i po przeciwległej stronie idealnie z tylu po lewo w rogu tez cos .. wlasciwie to nad tą "rączką sufitową" z ktorej zreszta nikt nie korzysta bo nikt nie jeździ z tyłu. Nie wiem w ogole skąd to się wzięło ale na wyboistej drodze dostaję już szału z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A u mnie właśnie zaczęło trzeszczeć po prawej stronie... :evil:

 

Rozwiązaliście ten problem jakoś?

 

u mnie w serwisie wyciągli tą kratke i chyba popodklejali ją jakąś gąbka czy czymś... jest znacznie lepiej aczkolwiek na większych wybojach czasem zaskrzypi... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To witam w klubie, u mnie też trzeszczy po środkowo-prawej stronie kokpitu, tak jakby właśnie prawy nawiew. Jak mocniej przycisnę kokpit ręką w okolicach nawiewu środkowego, to cisza ale zdecydowaną większość czasu jaki spędzam w aucie potrzebuję obie ręce gdzie indziej :roll2: i trzymanie nie zdaje egzaminu. Niby trzeszczy tylko na wybojach albo jak za wolno jadę danym biegu, ale wnerwia mnie to strasznie. Podokręcałem co mogłem, jeszcze planuję wyjąć poduszkę pasażera i sprawdziś wszystkie jej uchwyty i inne elementy ale skłaniam się coraz bardziej ku pomysłowi z betonem. Wszelkie info mile widziane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta-słupek jest za blisko półki przedniej -ociera się o nią i dlatego te trzaski.Proponuje włozyć cos między słupek (ten jasny-gdzie jest AIRBAG) a przednia półkę-w okolicach nawiewu a najlepiej na całej długości styku.Najlepiej jakies plastikowe kliniki,a najlepiej...patyczek do czyszczenia uszu.U mnie pomogło.Czekam na Wasze opinie :-)

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
mam ten sam problem ,byłem w serwisie z usterką czujnika temperatury zewnetrznej i poprosiłem o usunięcie zgrzytania w lewym słubku. Dzięki Aso mam na obu słubkach ... szlag mnie trafia ,że w bmw ktore ma 40 tys. przebiegu zgrzyta ,a w dostawczych oplach co maja po 400 tys. cisza... rozmawialem dzis z serwisem bede sie wybierał bo jak by nie patrzec skasowali 200 zł za to ,a jest gorzej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzewam temat bo w aucie po lifcie tez potrafi skrzypnąć kratka nawiewu (podobnie jak ten badziewny podłokietnik)-wczoraj zabrałem się za to za pomocą WD40-zdało egzamin-psiknąłem zawiasy podłokietnika (ktoś na forum juz wspominał o takim rozwiazaniu) i jest cisza. Natomiast jesli chodzi o kratkę to trzeszczą ocierajace o sibie elementy plastikowe kratki i tego szkieletu, w którym owa kratka jest umieszczona-popsikajcie dokładnie te szczeliny,miejsca styku i będzie git. Ja zrobiłem to wczoraj tak ad hoc i hałas zmniejszony na kratce o 80%. Myslę,że jak zrobię to dokłądnie to tez będzie cisza. Dobra rada: na bieżąco wycierajcie kapiący WD40 bo skubany lubi sobie popłynąć ;) Mam nadzieję,ze przyda się ta rada..mała ale poprawiajaca nastrój kierowcy :)

Pozdrawiam-MIKE

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozne dziwne rzeczy potrafia sie tluc w naszych premium autkach..... po lifcie - mam to samo z kratka, czy moglbys wkleic zdjecia i zaznaczyc gdzie psikales? rozumiem, ze nie trzeba bylo nic rozkrecac i rozmontowywac,?

 

a co z podlokietnikiem? zawiasy nie sa widoczne, co trzeba sciagnac i w jaki sposob zeby do nich dotrzec? kiedys robil mi to serwis, wlasnie czyms popsikali, ale teraz po gwarancji troche szkoda czasu i pieniedzy zeby sie tym bawic.

 

kolejna sprawa okazala sie na szczescie chyba dosc banalna. jak jest goraco, to przy niskich obrotach lub przy przyspieszaniu wpada cos w wibracje. wydawalo sie, ze to srodkowe kratki nawiewu (co by pasowalo, biorac pod uwage trzeszczaca na kazdej dziurze prawa kratke), ale na szczescie to "tylko" delikatnie obluzowana galka skrzyni biegow. w wolnym czasie pomyslimy (bo ja sama raczej nie podolam i nawet sie sama nie zabiore do tego, hihi) jak i co by zrobic zeby ta malpe w miejscu jednak przytrzymac. ale jaka byla moja radosc, gdy okazalo sie, ze to "tylko" ta nieszczesna galka :lol:

 

pozdrawiam,

pepe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zapomnę to wkleję (jak zrobię fotki)

Podłokietnik: zawiasy widać, po prostu w te szparki psiknij-przez tą wąską dyszę plastikową WD40 dotrze wszędzie i sie rozejdzie (celuj w te mini szparki między częścią zawiasu ruchomą i częścią nieruchomą)

Kratka: nie wiem jak to ująć..ponaciskaj kratkę delikatnie ku dołowi palcem-sa takie charakterystyczne miejsca gdzie ona skrzypi (własnie w tych miejscach dotyka ona plastiku, z któerego jest zbudowana cała ta "wstawka" kratki)-na upartego jestes w stanie troche od siebie odgiąć te plastiki-i wtedy w szparę między nimi psikaj).

Kurde-jak to sam bym przeczytał to chyba bym nie skumał-postaram się zatem fotki wykombinować,ale nie obiecuję,że szybko.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Oprócz kratki która po naoliwieniu przestała trzeszczeć pojawił się nowy "głośny problem" Po podniesieniu lewej przedniej szyby strasznie coś trzeszczy na wybojach. Wystarczy ciut opuścić i już jest cicho ale za to świszczy wiatr. Co to może być? Dźwięk wydobywa się z przodu szyby gdzieś w poszyciu drzwi. Może ktoś wie jak to uciszyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeszczało trochę oparcia od kanapy z tyłu, ale udało mi się to łatwo wyeliminować.

Zawiasy tylnej kanapy po bokach, tam gdzie się składa, popryskałem teflonem w sprayu z lewej i prawej i nastała błoga cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi zaczal trzeszczec prawy slupek ten od szyby przedniej ;/ moze ktos mial podobny problem i go rozwiazal bo to juz bardzo mi przeszkadza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi zaczal trzeszczec prawy slupek ten od szyby przedniej ;/ moze ktos mial podobny problem i go rozwiazal bo to juz bardzo mi przeszkadza

 

Utnij taki kawałek z przewodu jakiegoś... średnica niech będzie miała ok. 1 mm i go tam wepchnij w szczelinę... tylko nie za mocno, bo wpadnie do środka. Będziesz miał spokój.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeszczało trochę oparcia od kanapy z tyłu, ale udało mi się to łatwo wyeliminować.

Zawiasy tylnej kanapy po bokach, tam gdzie się składa, popryskałem teflonem w sprayu z lewej i prawej i nastała błoga cisza :)

matti_krk jeśli ten Twój sposób w tak proty sposób wyeliminuje trzeszczenie tylnej kanapy to masz u mnie "piwo" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeszczało trochę oparcia od kanapy z tyłu, ale udało mi się to łatwo wyeliminować.

Zawiasy tylnej kanapy po bokach, tam gdzie się składa, popryskałem teflonem w sprayu z lewej i prawej i nastała błoga cisza :)

matti_krk jeśli ten Twój sposób w tak proty sposób wyeliminuje trzeszczenie tylnej kanapy to masz u mnie "piwo" :)

Łatwo się przekonać czy to to skrzypi, robisz tak jakbyś chciał złożyć oparcie to przodu na jakieś 45stopni. I teraz lekko próbujesz za nagłowek na boki, lewo-prawo, wiadomo że się oparcie to rusza przód-tył normalnie ale największe skrzypienie było przy ruchach na boki :) Użyłem teflonu w sprayu zamiast WD-40 (oczywiście też może być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się przekonać czy to to skrzypi, robisz tak jakbyś chciał złożyć oparcie to przodu na jakieś 45stopni. I teraz lekko próbujesz za nagłowek na boki, lewo-prawo, wiadomo że się oparcie to rusza przód-tył normalnie ale największe skrzypienie było przy ruchach na boki :) Użyłem teflonu w sprayu zamiast WD-40 (oczywiście też może być).

Jutro z rana to zrobię i jeśli pomoże to będzie :cool2: , bo to jedyne odgłosy wewnątrz, które mnie denerwują. Dzięki, że w tym temacie o tym wspomniałeś, bo to bardzo przydatna informacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.