Skocz do zawartości

Jaki najlpeszyw silnik w e34?? ankieta


masowymordulec

<t>Który silinik najlepszy (zywotność/moc)</t>  

89 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

ale 7.7sek to jeszcze lepsze osiągi...a spalanie w normie.mam 735i i trasa wychodzi ok 12L,zaś miasto ok 15 LPG.więc nie ma tragedii...

 

przy takich wartościach na pewno nie ma tragedii ale juz 7.7 tez nie ma

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś powiedział, że niektórzy kupując samochód kierują się spalaniem. Pewnie tak, ale z całym szacunkiem - jestem wielkim fanem BMW i uważam, że jeżeli ktoś chce kupić BMW to spalaniem sie nie kieruje.

 

Kolejna sprawa. Co uważacie o robieniu z Bawarii zapalniczki? Wg mnie to profanacja!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w takim modelu jak e34 to nie ma znaczenia,przecież to nie jest wóz na jakieś straszne pieniądze żeby ludzie sie dziwili ze jeździ na gazie.

Zgodze się z Toba np w przypadku E60-E66 ale nie samochodu za parę zł

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś powiedział, że niektórzy kupując samochód kierują się spalaniem. Pewnie tak, ale z całym szacunkiem - jestem wielkim fanem BMW i uważam, że jeżeli ktoś chce kupić BMW to spalaniem sie nie kieruje.

 

Kolejna sprawa. Co uważacie o robieniu z Bawarii zapalniczki? Wg mnie to profanacja!!!

 

Ile km miesiecznie/rocznie przejeżdzasz o wielki fanie BMW? Jesli kupujesz częsci to jakie (firmy)?

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jaki silnik wg was jest najlepszy w BMW e34? najlepszy = wypadkowa mocy i zywotnosci. slyszalem ze 2,5l jest nie do zajechania, jakie sa wasze opinie? co sadzicie o silnikach V8 w e34?

z gory dzieki za wypowiedzi i wypelnianie ankiety. Biore pod uwage tylko manualne skrzynie biegów, jesli silnik nie byl rzedowy - zaznaczylem to symbolem V8 :)

 

pozdrawiam

...niestety nie mogę się zgodzić, silnik jest do zajechania i to nawet szybciej niż można się tego spodziewać :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesiecznie robie 2500 km. Części nie używam. Jak można przeczytać w moim opisie nie mam BMW, przymierzam się do e34.

 

P.S. By zaoszczędzić miejsca na forum i nie kłócić się kto jest większym fanem BMW od razu oddaję Ci honor TSA55 - na pewno jesteś większym fanem BMW.

Z tymi kilometrami pijesz pewnie do przeróbki na gaz. OK - niech każdy robi ze swoim samochodem co chce, ale i tak uważam, że przerabianie BMW na gaz to profanacja. To tak jak kupić Porsche i przerobić je na gaz.

Dla mnie Bawaria to samochód ze sportową duszą mimo, że komfort jak w limuzynie.

Nie chciałem nikomu ubliżyć. :mad2: Przepraszam :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie-ok,ale trwałość i osiągi to na pewno nie...535 ma blisko 1sek lepsze przyspieszenie i robi przebiegi na 100% większe niż każdy co podany jest w ankiecie

 

525i 24V 192KM 141Kw 250Nm, 8.6sek do 100km/h, V-max 230km/h

535i - 211KM 155Kw 305Nm, 7.7sek do 100km/h, V-max 235km/h

 

myślę że nie trzeba nic dodawać....

 

Tak, oczywiście 535i ma lepszy stosunek mocy do masy, tak, tak, tak... spalania też. A miało być wyważone między ekonomią, a osiągami, stąd takie opinie i wynik ankiety.

W temacie prędkości maksymalnej, to na naszych drogach to tylko czysto teoretyczna wartość katalogowa. Jeżdżę szybko, ale prędkość maksymalną w moich obu E34 (poprzedniej i aktualnej) to osiągałem może w sumie z 8 razy (tylko dla testu, bo jazda z tą prędkością jest niemożliwa dłużej niż parę km, nie tylko ze względu na stan dróg, ale i ze względu na notoryczne tico i matizy na lewym pasie)...

 

I przestańcie już z tymi V6 i R8 w BMW hehehe

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladka: zużycie cykl mieszany - bo tylko tak jezdze - benz 12l, gaz 13-15l

 

czyli ekonomia na poziomie 535 a osiągi dużo gorsze :?

 

Mam e34 535 i spalanie 14-15l gazu to mam ale na trasie. Po mieście pali mi 20-25l gazu. Więc można to różnie interpretować. Kolega miał 2.0 12v i po mieście paliła mu 20l gazu ( cały czas centrum miasta ) więc jeżeli miałbym kupić 2.0 i mieć takie samo spalanie czy nawet o te 10zł większe to wybieram 535 przynajmniej jest czym depnąć w przeciwieństwie do 2.0. Jeżeli chodzi o silniki M50 to faktycznie jak większość osób wybrałbym M50B25 bo różnica w zużyciu w porównaniu M50B20 będzie niewielka

90r E30 316 i coupe sprzedany

92r E36 318 is coupe sprzedany

91r E32 750 IL sprzedany

88r E32 735 IL sprzedany

92r E32 735 IL sprzedany

93r E34 530 V8 sprzedany

92r E34 525 tds sprzedany

90r E34 535 i obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do masowymordulec: Bzdury opowiadasz :duh: W ogóle to jakiś straszny mit, którego ja przynajmniej nie rozumiem... Kup sobie najpierw auto, pojeździj trochę, i zobaczysz po roku i 30tyś km, ile wydałeś na paliwo a ile mogłeś zaoszczędzić jeźdźąc na LPG tak samo szybko, komfortowo i bezawaryjnie...Porsche, Ferrari to może profanacja, ale BMW? Popatrz przez okno - co 3 auto to BMW w średnim wieku ok 12lat i 3/4 jeździ na gazie. Sory jak mnie będzie stać na nowe e60 to na paliwo pewnie też, ale póki co.... a Pandą jeździć nie chcę
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś powiedział, że niektórzy kupując samochód kierują się spalaniem. Pewnie tak, ale z całym szacunkiem - jestem wielkim fanem BMW i uważam, że jeżeli ktoś chce kupić BMW to spalaniem sie nie kieruje.

 

Kolejna sprawa. Co uważacie o robieniu z Bawarii zapalniczki? Wg mnie to profanacja!!!

 

 

ZGADZAM SIĘ Z TA WYPOWIEDZIĄ :cool2: MAM 520I 24V I SĄDZE ŻE KAŻDY SILNIK JEST DOBRY TYLKO ZALEZY TO OD NASZYCH WYMAGAŃ.

KUPUJĄC MOJE PIERWSZE AUTKO Z SERII E 34 CHCIAŁEM 2,5 ALBO JESZCZE WIĘKSZY SILNIK NO ALE ZA KWOTE RZĘDU 10.000 CIĘŻKO BYŁO ZNALEŹ COŚ W TAKIM STANIE JAKI BYM CHCIAŁ A CENIE SOBIE ORYGINALNOŚC NO I STAN MIAŁBY JAK NAJLEPSZY. TAK CZY SIAK POLECAM 520i 24V :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.