Skocz do zawartości

żywotność pompy paliwa


bmwnorbert

Rekomendowane odpowiedzi

witam. dzisiaj(13 :cry: ) padła mi pompa paliwa (e36 316iA 1992r przebieg 145 000). mam pytanie jeśli komuś też kiedyś padła to przy jakim przebiegu? ja jeżdże na lpg (3,5 roku 50 000)ale pompa cały czas pracuje i staram się utrzymywać min 20l benzyny. zamówiłem właśnie nową na allegro za 95pln.
ONLY ANIA, ONLY BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem auto z przebiegiem 95 000 udokumentownanym(serwis,przeglądy tuv) nawet jak zakładałem gaz, to facet powiedział, że tak zadbanego auta dawno nie widział (wnętrze praktycznie jak nowe, żadnych wytarć) jak miałem ROVERA 200 to pompa padła mi przy 83000 !
ONLY ANIA, ONLY BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
witam. mi również dzisiaj padła pompa paliwa a powodem usterki był filtr zakładany na końcówce ssącej który nie wiem w jaki sposób spadł... pompa musiała wciągać zanieczyszczenia i w skutek tego przestała działać. myślę że przebieg samochodu nie ma większego znaczenia (w moim przypadku 206tyś.km) zastanawiam się jaka pompę kupić, zamiennik nowy czy używaną oryginalną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu kupil nowy zamiennik poniewaz z uzywkami roznie bywa i moze sie tak stac ze za pare tygodni bedziesz znow musial szukac pompy.

 

Kup zamiennik jakiejs dobrej firmy i bedzie napewno OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO kierasek1: zwykle przy włączaniu zapłonu można usłyszeć pompę, włącza się ona na chwilę po przekręceniu kluczyka a następnie przy rozruchu ("kręceniu" rozrusznikiem) jeśli jednak nie słyszysz posiągnij w górę tylna kanapę i za siedzeniem PASAŻERA (prawa strona) jest pompa z czujnikiem, odkręć 4 sróbki i zdejmij ten węższy przewód paliwowy, przy kręceniu rozrusznikiem powinno płynąć paliwo jeśli nie płynie sprawdź czy dochodzi napięcie do pompy. jeśli masz możliwość podjechania na kanał to istnieje jeszcze szybszy sposób: Sciagnij wężyk przy filtrze paliwa(pod zbiorniczkiem z olejem wspomagania) i pokręć rozrusznikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie sorki ze tak z butami :wink: w temay ale jak juz jestesmy przy pompie to mam takie pytanko....

 

jak sprawdzic wydajnosc i cisnienie pompki paliwa...

 

tzn sicnienie mniej wiecej wiem ze trzeba zalozyc zegar na przewod paliwowy i przekrecic aplon ale co dalej??

i jak sprawdzic jej wydajnosc bo podobno musi iles przepompowac paliwa w jakims czasie ale co i jak kakretnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.