Skocz do zawartości

piszczące hamulce z przodu


martin2305

Rekomendowane odpowiedzi

witam,czego przyczyna moga być piszczące kocki?dodam ze nie pali mi sie kontrolka od ich zuzyciu a samo piszczenie jest denerwujace,kolega mi powiedział ze mogło tak sie stac podczas ostrego hamowania a ja takiego nie miałem,dodam ze klocki gdy sie mocno rozgrzeją przestają piszczec,to jak w koncu wymieniac i bedzie spokój ?z gory dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła jakość klocków lub zerdzewiałe tarcze hamulcowe - wtedy tez lubią sobie piszczeć.

Jednak w większości przypadków wina jest klocków.

Jak nie pali Ci się kontrolka od ich zużycia to albo nie masz tam żaróweczki, albo nie masz czujnika zużycia, albo masz przerwany obwód itd...

Zacznij od czujnika - bo to najprościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna wymieniac klocki zgodnie z kontrolka ich zuzycia ktora zapala sie na liczniku jesli nadszedl czas ich wymiany ,albo sprawdzic na zaciskach ile ich zostalo jeszcze.wszystko zalezy jakiej firmy sa klocki i jak sie jezdzi oraz z jaka czestotliwoscia
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam klocki ferodo a tarcze ate wymieniane jeszcze w niemczech 2 lata temu przy duzej inspekcji II, dokladnie auto na nich przejechalo 30 tys wedlug ksiazki,myslalem ze to dobra firma ale jak widac nie,przemyje jeszcze specjalnym sprayem do odtuluszczania tarcz i klockow (nie byl tani) i wtedy zobacze co dalej,pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez od jakiegoś czasu zaczęły skrzypieć z przodu nie wiem dlaczego wcześniej nie skrzypiały. Skrzypią tylko jak hamuje z niewielkiej prędkości i tylko jak hamulec łapie ze średnią siłą. Jak zahamuje bardzo lekko albo bardzo mocno to nic nie słychać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloz orginaly z aso klocki i tarcze bedziesz zadowolony jednak sa inne niz pisza ludzie ze takie same bo produkuja je textar i ate ale jednak cos jest w nich zmienione .glowne numery sa takie same nawet numery skladu mieszanek a jednak cos jest w nich dolorzone . lepiej chamuja i nie pyla . i odziwo wytrzymuja niezle katowanie .NIE PISZCZA WOGOLE !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.