Skocz do zawartości

ZIMOWKI! PILNE!


mr.hahn

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam niezwykle pilna sprawe. jutro z samego rana jade na pomorze a nie mam jeszcze zimowych opon. czy moge wstawic do mojej e34 2.0 i opony

2x Firestone 2x Bridgestone 205/65/15 ? czy one nie sa za szerokie? pozdrawiam i prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zakładać, ja mam węższe niż są zalecane 195/65 15

90r E30 316 i coupe sprzedany

92r E36 318 is coupe sprzedany

91r E32 750 IL sprzedany

88r E32 735 IL sprzedany

92r E32 735 IL sprzedany

93r E34 530 V8 sprzedany

92r E34 525 tds sprzedany

90r E34 535 i obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp! ale potencjalny sprzedawca sie nie odzywa i nie mam tych opon. zglaszam sie teraz z wielka prosba do uzytkownikow forum. pilnie potrzebuje zimowych opon do mojej niuni! jezeli ktos ma takie na zbyciu w rozsadnej cenie i mieszka w okolicach bialegostoku, ciechanowa lub na lini drogi krajowej nr 7 i bedzie w stanie jutro sprzedac mi takie opony bylbym wdzieczny;) (15'). pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedziesz wolniej i tez zajedziesz, zachowaj odstep i rozsadek podczas jazdy :cool2:, bo to wazniejsze niz zimowki. Zimowki sa przereklamowane, na lodzie nic nie daja, bo na lodzie wszystko sie slizga ( na sniegu owszem sa przydatne, ale w regionach kraju gdzie dlugo lezy snieg, a nie tylko okazjonalnie popada).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedziesz wolniej i tez zajedziesz, zachowaj odstep i rozsadek podczas jazdy :cool2:, bo to wazniejsze niz zimowki. Zimowki sa przereklamowane, na lodzie nic nie daja, bo na lodzie wszystko sie slizga ( na sniegu owszem sa przydatne, ale w regionach kraju gdzie dlugo lezy snieg, a nie tylko okazjonalnie popada).

:lol: a raczej :mad2: .Kolego tu nie chodzi o to czy jest snieg czy nie! :naughty: Zimówki nie różnią się tylko ilością lamelek.Nie ważne że nie ma śniegu,ważne że jest mróz i ujemne temperatury-zimówka ma zupełnie inny skład mieszanki który lepiej się zachowuje na zimnym,tak jak letnia na ciepłym.

Zimówki pomagają nam na śniegu bo co zrobisz jak spadnie nawet na jeden dzień snieg a Ty będziesz miał letnie?Za przeproszeniem g**no zrobisz a nie pojedziesz.Na lodzie-fakt-wszystko się slizga,ale to jedyny argument przeciw zimówkom.

Rozsądek swoją drogą.

Szerokiej drogi Ci życzę.

Pozdrawiam

no ja koledze nie pomoge...

ale skoro jest temat to czy mogę o szerokosci 185 założyć?

Leżą mi nowe takie :roll:

Do E34?Nie...zdecydowanie za wąskie.Mimo iż dopuszczalne są 195 ja polecam 205(tak do 225).

Pzdr

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimówki przereklamowane :mad2: Nie są za szerokie ja mam 195/65/15 i 205/65/15 tył jest ok

 

Jasne ze przereklamowane, kolejny debilny marketnig :duh: zeby tylko kase wyciagnac od kierowcow. Trzeba podchodzic z dystansem, kazdy robi jak uwaza. Tak jak napisalem wczesniej, zalezy od regionu. U Ciebie Olsztyn i dalej na wschod Suwalki to biegun zimna i sniezno, ale u nas zimy lagodne i snieg jesli juz spadnie to szybko topnieje. W tym roku jeszcze u nas nie bylo opadow sniegu, w zeszlym sezonie 2006/2007 jak 3 tyg w sumie to duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam po co te posty piszemy. Przeciez było ostatnio. 195/65R15 oraz 205/65R15 to zalecane opony. Zdrowe zimówki są lepsze niz najnowsze letnie. Na pewno jesli ktos ma tak jak ja aktualnie na letnich z przodu 225 a z tyły 235 w zimie nie pojeździ. Zakładaj i sie nei ogladaj a jak nie masz kasy to pozycz!
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie drogi sa odsniezane w 1 kolejnosci, czesto sa drogi ktore wogole nie sa oczyszczane i sypane sola. po 1 guma zimowki jest miekka i dobrze sie ugina przy niskich temp. a po 2 ich bieznik lepiej odprowadza wode i bloto posniegowe. opona letnia jest przy niskich temp twardsza, prawie jak plastik. w zeszla zime nie mialem czasu czekac u wulkanizatora na wymiane a ze sniegu nie bylo wybralem sie okolo 50km od domu. pech chcial ze w drodze powrotnej drogi byly juz biale. wracalem z predkoscia okolo 40km/h, ruszalem od 0 glownie dlatego ze skrzynia automatyczna miala tryb zimowy. 50km jechalem chyba z 2 godziny. po zmianie na zimowki ta sama droga moglem spokojnie bezstresowo jezdzic 90-100kmh. na letnich kazde hamowanie bylo stresem, abs wlaczal sie drastycznie za wczesnie. podziwiam kogos kto twierdzi ze zimowki sa przereklamowane. do dnia dzisiejszego wydawalo mi sei ze jak ktos jechal choc raz na zimowkach nigdy wiecej nie bedzie chcial innych na zime. widze ze sie mylilem. poza tym jesli opona jezdzisz caly rok, to zuzyjesz ja np w 2 lata. majac 2 komplety opon bedziesz mial je w sumie 4 lata (letnich nie zuzywasz zima i odwrotnie) wiec jaka to oszczednosc.

zimowki zwroca sie bardzo szybko. niech cie uchronia przed 1 stluczka i malowaniem, o zdrowiu czy zyciu nie wspomne. montuj zimowki, jesli nie masz kasy na nowe , rozejrzyj sie za uzywka. dzis za 40-50 zl mozna kupic jeszcze rzeska zimowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kto uważa, że zimówki sa niepotrzebne, to powinien jeździć maluchem tylko po wiejskich drogach

Baa...wogóle nie powinien jeździć.Przecież na wsiach nie odsnieżaja chyba ze pan sąsiad ma traktorek z pługiem ;) .Maluch,tylny napęd,śnieg jeszcze ciemno-rów zaliczony.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kto uważa, że zimówki sa niepotrzebne, to powinien jeździć maluchem tylko po wiejskich drogach

 

:duh: :duh: :duh: zacytuje opis kolegi z forum - ''nigdy nie kloce sie z idiota, bo idiota sprowadza rozmowce do swego poziomu i pokona go doswiadczeniem'', nikomu nie mozna narzucac :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kto uważa, że zimówki sa niepotrzebne, to powinien jeździć maluchem tylko po wiejskich drogach

 

:duh: :duh: :duh: zacytuje opis kolegi z forum - ''nigdy nie kloce sie z idiota, bo idiota sprowadza rozmowce do swego poziomu i pokona go doswiadczeniem'', nikomu nie mozna narzucac :roll2:

 

ok stary, ale proszę (jeśli uważasz że zimówki są narzucane a nie są koniecznością) nie poruszaj się swoim autem w promieniu mniejszym niż 500 metrów od mojego.

Co do szerokości: 205 to trochę dużo. Tak długo jak jest śnieg, błoto pośniegowe czy nawet zamarzająca maź puchnąca w porach asfaltu, należało by zastosować opony o szerokości minimalnej dla danego modelu. Dopiero kiedy jest mróz ale sucho wykazują one nieco mniejszą przyczepność od letniej. Dodatkowo w miarę zużywania szersze opony zimowe stają się mniej bezpieczne w większym stopniu niż węższe.

 

Pozdr

Edytowane przez isys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w porządku, skorzystam wobec tego z tej wspaniałej okazji i zacytuję kolegę powyżej, że nakazy są dla idiotów a rozum dla towarzyszy najwidoczniej....a słusznie poprawiony przez innego kolegę dojaśniam, że przez wiejskie drogi rozumiem te nieutwardzone i mało mnie wzrusza czy ten maluch się na nich utopi czy nie w śniegu czy błocie.
PawełH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że przez wiejskie drogi rozumiem te nieutwardzone i mało mnie wzrusza czy ten maluch się na nich utopi czy nie w śniegu czy błocie.

A to chyba ze tak ;) .Mnie też w sumie mało obchodzi co się z tym maluchem stanie.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

isys powiedz obiektywnie jakie sa zimy i temperatury w Poznaniu i najblizszych okolicach (Suchy Las, Oborniki, Kornik DK11)

 

proszę bardzo: na przykład dzisiaj okolice zera, bagno na drodze. gdybym musiał w taka pogodę jechać na letnich, nabawiłbym się zapewne siwych włosów. a to dlatego że mam...hmmm...pewne doświadczenia rajdowo/szkoleniowe i potrafię przewidywać.

 

mniejsza szerokość opony jest konieczna dla zapewnienia większego nacisku jednostkowego (na powierzchnię przylegania) a odprowadzanie wody to tylko efekt uboczny. zresztą ogromna większość zimówek odprowadza ..... MNIEJ wody od większości letnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja koledze nie pomoge...

ale skoro jest temat to czy mogę o szerokosci 185 założyć?

Leżą mi nowe takie :roll:

 

Widzialem takie zalozone w e34 525 i jakos nawet to wygladalo chociarz dziwnie bo za waskie ale na zime chyba OK

BMW 730iA wcześniej

BMW 520i E34, BMW 318 E21, BMW 525 TDS E34, BMW 525i E34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.