Skocz do zawartości

[E39] Kontrolka ABS ASC/Czujnik ABS ASC


krystian26

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli wykluczyliście czujnik i jego gniazdo to zostaje piasta. Jakiej firmy masz teraz czujnik?

Najpierw był zamiennik. Potem oryginal. Na obydwoch było to samo. Brak komunikacji z czujnikiem. Wczoraj znów się zapalił a było sucho... kwadrans postał i problem zniknął.

Co może mieć piasta do rzeczy jeśli nie działa raz nas jakiś czas? Jeśli piasta byłaby walnieta to chyba błąd byłby cały czas? To taki element ze powinno albo działać albo nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
W trakcie jazdy nie zapala się? Trzeba zwrócić uwagę na prędkość tego koło podczas jazdy, czy odbiega momentami od reszty czy wartość zanika całkowicie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie jazdy nie zapala się? Trzeba zwrócić uwagę na prędkość tego koło podczas jazdy, czy odbiega momentami od reszty czy wartość zanika całkowicie.

Tylko raz na początku zapalil się na autostradzie. Teraz tylko po odpaleniu jak wszystkie kontrolki gasną po teście - abs i asc zostają.

Ale wystarczy wyłaczyc na 5 minut i po przekreceniu kluczyka jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
po odpaleniu jak wszystkie kontrolki gasną po teście - abs i asc zostają

Od paru dni mam podobny problem. Myślicie, że warto bawić się np w taki serwis abs, gdzie otrzymam gwarancję czy lepiej kupić nową część?

Zajebiście dyskretnie Się reklamujesz naprawdę :lol:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie świeci mi się abs i czerwony wykrzyknik. Wcześniej miałem uszkodzony czujnik abs prawy tył i paliła się kontrolka asc i wykrzyknik czerwony. Po wymianie zniknął błąd asc i wykrzyknik a pojawił się abs i wykrzyknik. Zadziwiający jest fakt, że abs i trakcja po wymianie czujnika zaczęły działać, jednak kontrolki palace się na liczniku nie dają mi spać w nocy. Nie oczekuję, że wywrozycie mi w czym problem, ale może ktoś miał te same kontrolki świecące sie (abs i (!) ) i podpowie co u niego było przyczyną :) PS. Po podpięcie pod kompa nie ma błędów. Jedyny który był i po wymianie i kasowanie nie wrócił to czujnik abs prawy tył. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co to za komputer? Nie ma takiej możliwości.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł czas na sterownik. Spawdzone przewody z sterownika do czujnika (ok), czujnik abs przód prawy (3 szt) sprawdzony jest ok (test na org używany, zamiennik tani i zamiennik dobry). Test robiony na INPIE oraz Gytman megamacs 55.

Błąd czujnika abs prawy przód, skasowałem, jazda próbna i efekt taki sam. Wszystkie czujniki sprawne testowałem na innym aucie i są ok. Sterownik ściągnięty i idzie do regeneracji. Pytanie co lub kogo polecacie? Dajcie znać.


Hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za komputer? Nie ma takiej możliwości.

Najdalej do czwartku się dowiem co to za komputer. Ten błąd (o ile dobrze sięgam pamięcią - abs i (!)) wyskoczył przy wyciąganiu panelu asc, ale potem i tak wrocilo asc i (!) po przejechaniu kilkudziesięciu metrów. Wtedy czujnik abs byl uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynajcie od dupy strony z czujnikami bo władujecie się w koszta , najprostszą metodą sprawdzenia czy to czujnik czy sterownik jest podmiana sterownika na sprawny jeżeli na sprawnym sterowniku będzie to samo to wtedy czujnik albo piasta jak ktoś jest z moich okolic mogę udostępnić sprawny sterownik 530d do testu podmiana zajmuje chwilkę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Mam problem po zmianie kół na 19  po krótkim użytkowaniu zapaliły się kontrolka ABS i asc. Podpiąłem pod komputer i pokazuje czujnik lewy tył . Zmieniłem i dalej nie ma poprawy. Dodam że jak zgasze auto i za chwilę odpalę to wszystkie kontrolki gasną. Pojeżdżę chwilę i znowu brak trakcji i ABS. Co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.