Skocz do zawartości

320D dziwny spadek mocy, potrzebny fachowiec! HELLP


Patryk210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem tkwi z spadkiem mocy w bmwE46 320D a mianowicie:

występuje całkowity brak mocy tzn nie zaleznie od szybkosci czy wolno jade czy szybko lecz do 1,8tys obr. auto idzie potem obrotomierz stoi. Spadek mocy wystepuje tylko jak silnik jest zagrzany na zimnym nigdy! (co mnie dziwi) po wczesniejszym obszukaniu FORUM znalazłem sprawe związana z filterkami , wyczyściłem je niestety bez rezultatu następnie je podmieniłem miejscami hmmm można powiedziec poprawa:) tzn autko lepiej ruszała na jedynce bez użycia gazu-płynniej. AAALE problem z spadkiem mocy powrocił :( podmieniłem przepływke z iinnej 320D no i znów tydzień było dobrze a po tygodniu sytuacja ze spadkiem mocy powraca coraz częsciej. dodam ze autko nie kopci nie przegrzewa sie wszystko jest w normie. zauwazyłem równiez ze gdy nastąpi te przymulenie (spadek mocy) to niekiedy trwa przez 1km a niekiedy trzeba jakoś przejechac nawet 4km zeby znów wrócił do normy, jak wraca do normy to czuc wyrazne szarpnięcie autem i gites. sprawdzałem tez na postoju gdy nastapiła ta usterka po dodaniu gazu na ful to wyraznie słychac jak silnik idzie do ok 2tyś obr. a potem ewidentnie go muli jak wyłącze autko i odczekam kilka sekund problem czasami zniknie a czasami nie:( panowie nie wiem co jeszcze sprawdzić albo gdzie sie udac z tym problemem nie chce jezdzic po serwisach z powodów wiadomych a już miałem jedną niemiła sytuacje s serwisem. jestem z Śląska KAżda poraza jest dla mnie cenna ;] :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza podstawowa rzecz to podłączyć autko pod komputer. Nie musi być w serwisie. Napewno w okolicy twojej ktoś ma z fachowców kompa. Jak się podłączy to zczyta błędy i będziesz wiedział co dolega a jak nie to po kodzie błędu dojdziesz co jest przyczyną takiego zachowania auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie w 320d jak mi się popsuł zawór recyrkulacji spalin przy turbosprężarce.

Samochód działał do 2 tysięcy poźniej powinna zacząć działać turbina jednak z posputym zaworem nie chciała działać i zamiast 150KM miałem 70KM :) Duperel kosztował na szczęście parę stówek - oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta objawa wystepowała niezaleznie od temperatury silnika?? bo u mnie ten spadek pojawia się tylko przy rozgrzanym silniku (temperatura wody w połowie) zauwazyłem rózniez ze ten spadek jest tak na 1.5tyśobr. a potem na lekkim gazie idzie podciągać dalej ale tak jakbymmiał 10tonowa przyczepkę za soba;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie dzieje się to samo przy podłączeniu do komputera też pokazuje że zawiesz się iglica, przez pierwsze 10 km dobrze jedzie poźniej pół na pół raz przyśpiesza normalnie raz jak by miał z tyłu przyczepe. Czy ktoś to naprawił jak tak to proszę o podanie ile taka naprawa kosztuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.