Skocz do zawartości

Temperatura silnika V8


Marcin V8

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wymienialem termostat w mojej furce bo jest niedogrzana, osiaga maksymalnie 80 stopni. Kupilem nowy w ASO i po zalozeniu nie otwiera przy temp. nawet 106 stopni. Nie wiem w jakiej temp. powinien sie otwierac ale wolalem nie ryzykowac dalej i spowrotem zamontowalem stary. Co o tym myslicie czy powinienem byl jeszcze poczekac az temp wzrosnie, czy nie walnie mi uszczelka pod glowica, poradzcie cos ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczylem na wyswietlaczu 106 stopni to wylaczylem silnik bo nie chcialem ryzykowac i w tym momencie byl jeszcze zamkniety, jak wyjalem termostat to jest na nim napisane 105 stopni, to chyba temperatura otwarcia. Mysle ze uklad byl odpowietrzony dobrze, z odpowietrznika lecial plyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też miałem problem z termostatem, tylko że u mnie temperatura była za wysoka-dochodziła czasami do 120st.C, ale nigdy na czerwone pole na wskaźniku. Wymieniłem termostat na dokładnie taki jak Ty- 105st.C i teraz wskazowka stoi w pionie, a max temperatura to 108st.C i to jest chyba optymalna temperatura dla tego silnika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze :P ja tez niedawno wymienialem termostat w 535 bo bunia nie byla dogrzana i powiem ci tak : sugeruje sie temeratura z licznika czyli wskaznik od temp.. stoi w pionie caly czas ale nie wiem ile to stopni bo nie wiem jak to sprawdzic :cry2: zalozylem tez orginal u nas w cze wa 270 zl :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze :P ja tez niedawno wymienialem termostat w 535 bo bunia nie byla dogrzana i powiem ci tak : sugeruje sie temeratura z licznika czyli wskaznik od temp.. stoi w pionie caly czas ale nie wiem ile to stopni bo nie wiem jak to sprawdzic :cry2: zalozylem tez orginal u nas w cze wa 270 zl :lol:

Temperature możesz sprawdzić CHECK CONTROLEM. Przytrzymujesz kilka sekund przycisk i pożniej pojedynczo przełacz na 7, tam jest dokładna temperatura.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie temperaturka utrzymuje sie przy rozgrzanym silniku od 104 do 106 stopni w zaleznosci od jazdy, w kazdym badz razie nie wychyla sie ani wyzej ani nie schodzi ponizej podanej temperatury.Swiadczy to o dobrym dzialaniu termostatu i ukladu chlodzenia. Termostat oryginalny ma temp. otwarcia w granicach 105 stopni wiec jest to optymalna temperatura dla tego silnika, mysle ze spokojnie moze dojsc w ekstremalnych warunkach do ok110-113 stopni maks, ale wydaje mi sie ze 120 stopni jak pisal Barcelonista to zdecydowanie za wysoka temperatura co swiadczy o zacietym termostacie lub np. zapowietrzonym ukladzie chlodzenia.... pzdr

De' sant de' Salvadore

Idąc na śmierć śmieję się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co prawda jest nieco chłodniej (normalnie 96 st. C), ale w V8 może być trochę inaczej. Faktem jest, że wskazówka temp. jest tak zaprogramowana by do temp. 113 st C stać w miejscu (wskazywać godzinę 12) i się nie ruszać. Tak więc nawet samo BMW uznaje jeszcze taką temperaturę za będącą w normie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.