Skocz do zawartości

trzeszczy


ab_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dwumiesięczne E60 LCI.

Od trzech tygodni trzeszczy coś we wnętrzu, w przedniej częsci (kokpit, podszybie, słupki przednie). Ale nie zawsze. Czasami nie trzeszczy. Ale jak już trzeszczy to na całego, nie tylko na wybojach, wystarczy, że droga niezdyt równa. Nie znalazłem żadnej zależności (dlaczego czasami trzeszczy, czasami nie).

Nie potrafię zlokalizować źródła trzeszczenia precyzyjnie.

Czy ma ktoś jakiś pomysł? Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W którym ASO najlepiej z tym powalczyć?

Oczywiście wiem, że w każdym bedą próbować usuwać trzeszczenie w ramach gwarancji, ale zastanawiam się, w którym poradzą sobie z tym tematem najsprawniej i bez strat ubocznych.

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ab_pl w E60 to trzeszczenie jest normalne. trzeszczą Ci uszczelki przy drzwiach. Wystarczy troche opuścić szybe i zobaczysz ze te problemy ustąpią. Jest to jakaś wada w E60 niedzieje się nic złego ale jest to denerwujące Edytowane przez bicker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rocznego E60 i uszczelki w drzwiach trzeszczą mu od urodzenia.

Serwis walczył z tym dwukrotnie, nakleili jeskieś taśmy silkonowe i wypryskali obficie smarem silikonowym (przy okazji ufajdali całe wnętrze). Za każdym razem pomogło ... na miesięc.

Temat wałkowany na n.p. forums.e60.net i chyba nie da się z tym nic zrobić. Czyli ten typ tak ma.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rocznego E60 i uszczelki w drzwiach trzeszczą mu od urodzenia.

Serwis walczył z tym dwukrotnie, nakleili jeskieś taśmy silkonowe i wypryskali obficie smarem silikonowym (przy okazji ufajdali całe wnętrze). Za każdym razem pomogło ... na miesięc.

Temat wałkowany na n.p. forums.e60.net i chyba nie da się z tym nic zrobić. Czyli ten typ tak ma.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Mój typ tak nie ma , ale przed kupnem byłem nieco zszokowany tym, że i mój egzemplarz tak będzie miał. Na szczęście nic takiego u siebie nie zauważyłem - uszczelki w drzwiach wygladają jakby je ktoś talkiem gdzieniegdzie wysmarował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces!:dance:

Poza trzeszczeniem (nie do zaakceptawania), o którym pisałem, słychać było również, ale tylko na większych wybojach, jakieś trzaski przy słupkach bocznych. Z tym gotów byłem sie pogodzić, zakładałem, że to od mocowania pasów.

Po przesmarowaniu dokładnie wszystkich uszczelek drzwi hałasy zniknęły!!! :D Tylko szum wiatru słychać jak przycisnę ...

Nigdy bym na to nie wpadł, że uszczelki mogą tak trzeszczeć ... :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

niestety to chyba przypadłość większości, o ile nie wszystkich marek poruszajacych sie po naszych drogach . Mozliwe, że w innych autach tak nie słychac, ponieważ nie sa tak wyciszone jak E60. Sporo tego było na forum (trzeszczące uszczelki drzwi). U mnie problem występuje jedynie na bardzo "kulawych" drogach, szczególnie latem i zaobserwowałem, że jest zdecydowanie ciszej wówczas, gdy gumy nie są smarowane żadnymi silikonami a utrzymywane w czystości. Natomiast największe skrzeczenie słychac w słupku z kurtynami przednimi. W serwisie powiedzieli, ze tak ma być :) . Sądzę, że wina nie leży po stronie auta, a po stronie nawierzchni, po której poniewierane są nasze Bunie ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej, przesmarowałem uszczelki i nic nie trzeszczy. Jak trzeba będę smarował regularnie.

 

Przy wszystkich zaletach mojej e60, gdyby miało się okazać , ze nie można usunąć trzeszczenia (a nic na to nie wskazuje poza postami pogodzonych z trzeszczeniem) nie byłbym w stanie tego zaakceptować bez względu na stan naszych dróg. Po prostu bym się z nią rozstał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej, przesmarowałem uszczelki i nic nie trzeszczy. Jak trzeba będę smarował regularnie.

 

Przy wszystkich zaletach mojej e60, gdyby miało się okazać , ze nie można usunąć trzeszczenia (a nic na to nie wskazuje poza postami pogodzonych z trzeszczeniem) nie byłbym w stanie tego zaakceptować bez względu na stan naszych dróg. Po prostu bym się z nią rozstał.

 

Czym smarowałeś?

:hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście genialni:)

chciałem juz rozbierać boczki po trzeszczenie doprowadzało mnie do szału!

Poczytałem na forum i z pewną dozą nieśmiałości i niedowierzaniem posmarowałem uszczelki i co peły pesymizmu wyjechałem na jazdę próbną na Krakowskie dziurawe drogi i co? ani trzasku!!!

 

Jest lala:) nie zdawałem sobie sprawy ze te uszczelki tak dają:)

Dzieki za rady . forum jest ok:) :dance:

Bez gazu nie ma JAZZU....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Najbardziej zaskakujące dla mnie w całej sprawie są dwie kwestie:

- że głupie uszczelki dają takie efekty dzwiękowe (ja słyszałem: trzeszczenie, stuki, jakby mi cos wpadło do kanałów wentylacyjnych, jakby luźne przewody obijające się pod kokpitem itp.)

- że świadomość tego, że to uszczelki jest słaba również w ASO (w katowickeij Bawarii dwa tygodnie temu rozebrali mi przedni słupek i listwy w kokpicie, przy okazji ufajdali tapicerkę, oczywiście nic nie pomogło).

 

Uwaga na smarowidła zawierające tłuszcz, zniszczą uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam, wszyscy piszecie o trzaskach z przodu samochodu a u mnie trzeszczy z tyłu( przynajmniej tak mi się wydaje) i nie mogę zlokalizować, co to może być? Szczególnie na jakiś wybojach, nierównościach. Macie jakiś pomysł, co to może być? I to wyeliminować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie trzeczenia: Wiecie może gdzie i co psiknąć w fotel kierowcy bo mi poskrzypuje w miejscu łączenia siedziska z oparciem? Lecz dzieje się to tylko gdy nim poruszam i przy wsiadaniu, podczas jazdy to nie występuje, ale i tak mnie to drażni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w nowszych modelach poczynajac na e39, E46 i konczac na e60 itp, BMw się nie postarało, u mnie tez skrzypi ale prowadnica szyby za to. Na forum było już pare tematów o skrzypieniu i walce z nim właścicieli i w niewielu przypadkach pomagało piskanie i smarowanie, a jesli tak to na krótko i później znowu trzeba było smarować. Dla mnie niedpouszczalne jest, żeby auta tej klasy skrzypiały :mad2: , to wina ewedentnie producenta, nie wiem materiałów, które zostały uzyte do produkcji. Ja rozumiem W e39 jak u mnie prowadnica szyby, autko ma 12 lat ale żeby w nowych E60, ktoś dał ciała w zakresie wykonania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszyscy piszecie o trzaskach z przodu samochodu a u mnie trzeszczy z tyłu( przynajmniej tak mi się wydaje) i nie mogę zlokalizować, co to może być? Szczególnie na jakiś wybojach, nierównościach. Macie jakiś pomysł, co to może być? I to wyeliminować?

U mnie takie dziwne dźwięki wydawał poluzowane wzmocnienie między mechanizmem podnoszenia szyb a zamkiem tylnych prawych drzwi. Niestety trzeba ściągnąć boczek i się pogimnastykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.