Skocz do zawartości

UBEZPIECZENIA


wojciu

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro nam z tego powodu. Dziękujemy ze dbasz o nasze interesy i nie wiemy jak Ci dziękować. Jesteś wielki. Tylko czemu mam wrazenie ze firmy ubezpieczeniowe i tak nie wyplacają odszkodowań w wysokości w jakiej powinny, każdego swojego klienta któremu zdarzyła sie kolizja traktują jak potencjalnego przestepcę wyłudzacza, i patrzą zeby tylko przy jak najwyższej skladce, wypłacic Ubezpieczonemu jak najmniej. Jestem w o tyle dobrej sytuacji ze mam tylko OC bo wolę sam sobie naprawić uczciwie auto niż liczyć na te ochłapy na naprawę na częsciach używanych. Radze wszystkim którzy mają tylko OC o wyieranie najtańszych firm, bo OC i tak jest tylko "na sztukę". Moze wtedy giganci przejża na oczy.
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro nam z tego powodu. Dziękujemy ze dbasz o nasze interesy i nie wiemy jak Ci dziękować. Jesteś wielki. Tylko czemu mam wrazenie ze firmy ubezpieczeniowe i tak nie wyplacają odszkodowań w wysokości w jakiej powinny, każdego swojego klienta któremu zdarzyła sie kolizja traktują jak potencjalnego przestepcę wyłudzacza, i patrzą zeby tylko przy jak najwyższej skladce, wypłacic Ubezpieczonemu jak najmniej. Jestem w o tyle dobrej sytuacji ze mam tylko OC bo wolę sam sobie naprawić uczciwie auto niż liczyć na te ochłapy na naprawę na częsciach używanych. Radze wszystkim którzy mają tylko OC o wyieranie najtańszych firm, bo OC i tak jest tylko "na sztukę". Moze wtedy giganci przejża na oczy.

 

Dziękować nie musisz, bo ja to mam we krwi :norty: i nie lubię, jak ktoś głupszy myśli, że jest mądrzejszy ode mnie (zresztą kto lubi??!!)

Problem nie w tym o czym piszesz: w naszym kraju jest taka dziwna "zasada", że z odszkodowania musi jeszcze zostać coś "na życie" i każdy chciałby brać tyle co na rachunki z ASO, ale bez rachunków, ponadto naprawić auto za 1/4 ceny usługi z ASO u pana Henia z sąsiedniego garażu...

A kto Ci każe naprawiać na częściach używanych? Masz AC, kupujesz oryginalne części BMW, naprawiasz w wybranym warsztacie/serwisie, bierzesz rachunki i masz wszystko do zwrotu...

Jeśli chodzi o OC sprawa jest jasna, bo małe odszkodowanie to nie będzie Twój problem, a tego kogo pukniesz - wybiera się najtańszą firmę... :norty:

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że co raz częściej firmy ubezpieczeniowe chcą naprawiać auto bezgotówkowo na zamiennikach a to ne jest w porządku. Wiadomo że zależy to od rocznika samochodu, ale jak mam auto w super stanie bezwypadkowe to nie chciałbym, aby ktoś mi je naprawił tanim kosztem a resztę miał dla siebie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że co raz częściej firmy ubezpieczeniowe chcą naprawiać auto bezgotówkowo na zamiennikach a to ne jest w porządku. Wiadomo że zależy to od rocznika samochodu, ale jak mam auto w super stanie bezwypadkowe to nie chciałbym, aby ktoś mi je naprawił tanim kosztem a resztę miał dla siebie...

 

... to podziękuj za to Unii Europejskiej i jej dyrektywie dotyczącej rzekomej "zwalczaniu nieuczciwej konkurencji" :duh: oraz podporządkowaniu naszego prawa ich dyrektywie... Ona właśnie dopuszcza stosowanie nawet w ASO części nieoryginalnych, a różnie określanych (części alternatywne, o jakości identycznej jak oryginalne itp.).

A co zrobić z tymi ASO, które do naprawy używają zamienninków, a wystawiają faktury jak za oryginalne? W Lublinie jest hurtownia motoryzacyjna, której jestem klientem i bardzo często goście w firmowych mundurkach ASO OPEL kupują podróby aż wióry lecą... A przecież w serwisach autoryzowanych powinni montować części producenta, nieprawdaż?

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ubezpieczam w PTU, nie mam zniżek, a OC 780zł w pakiecie. Obejmuje to dodatkowo, wybicie szyby, kradzież radia, ubezpieczenie 2 osób w samochodzie i dom od pożaru na łączną kwotę chyba 150 000zł i to wszytko za niecąłe 800zł. Pakiet chyba nazywa się "mazowiecki" ( ale mogłem pomylić)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu ubezpieczyłem i wybrałem PZM (Polski Związek Motorowy). Suberowałem sie ceną OC-60% zniżki + AC 0% zniżki wyniosło mi 1800 ZL. Uważam że korzystna cena a nia się sugerowałem. Polecam

 

Kolego to daj jakieś namiary na to ubezpieczenie! Ja płace z AC 5000 prawie! Który masz rok swojej buni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: czemu płacicie tak dużo :? , Ja za swoje e34 z 1992 na współwłasciciela płace 470 zł, w pzm, znajomy powynajdywał przerózne zniżki za kolor, za miejscowosc, za szyby, za byle duperelki :wink:

 

Wiesz składka naliczana jest od wartości więc nie dziw się że płacisz tyle za auto z 1992r. A masz autocasco?? bo ja mam ale i tak wydaje mi się sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w AXA jak ubezpieczałem było bardzo konkurencyjne około 250żł różnicy względem PZU :D . W PZU można ubezpieczać jak sie myśli o AC bo szybko pieniądze wypłacają. Ale jak ktoś niema zniżek to nie opłaca sie

Baureihe: E34

Fahrzeugtyp: 520i

Motor: M50


SPRZEDANA :(

ale może E46 albo E39 tylko jaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto korzystac z brokerów ubezpieczeniowych dysponujacych kilkoma ofertami

kazdy ma inne parametry i w jednej ubezpieczalni tak w innej inaczej

ale mozna sporo zaoszczędzić jak się przeanalizuje rózne oferty.

mnie PZU skroiło i nigdy więcej,

Hestia jest ok,

 

MTU to taki tańszy odłam, część Hestii. Moje 384 zł mnie do Nich zdecydowanie przekonuje, pomimo 20% zwyzek za wiek auta...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto korzystac z brokerów ubezpieczeniowych dysponujacych kilkoma ofertami

kazdy ma inne parametry i w jednej ubezpieczalni tak w innej inaczej

ale mozna sporo zaoszczędzić jak się przeanalizuje rózne oferty.

mnie PZU skroiło i nigdy więcej,

Hestia jest ok,

 

MTU to taki tańszy odłam, część Hestii. Moje 384 zł mnie do Nich zdecydowanie przekonuje, pomimo 20% zwyzek za wiek auta...

 

ja teraz ubezpieczyłem w czymś takim jak FILAR

nei mam też za wiele zniżek,

OC 450 zł

AC 2200 zł (miałem mały dzownek innym autem niestety w ostatnim roku:):)

wartość furmanki w momencie ubezpiecznia była 39 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy mówi ile płaci AC bo to głównie powoduje spory koszt, ale przecież najbardziej istotnym jest od czego się ubezpieczamy. Myślę że np za 1500zł nie będzie to full AC, nie biorąc pod uwagę zniżek.

 

taa tylko ze AC to ma wiele zalezności

raz ze wartosć auta dwa miesce zamieszkania

po za tym masz opcje

kradzież i wypadek

w tym jeszcze masz coś takiego jak udział własny

są rózne wersje i jak ktoś nie kumaty to go robią w jajo

 

moje dane co podałem są dla AC pełnego z ocją kosztorys czyli ze nie robię w ASO, opcja z ASO i bezgotówkowym rozliczeniem 100 zł wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak dotąd miałem OC w HESTI około 800zł, 3.01.2008 kończy mi się OC zadzwoniłem do Allianz -u i ku mojemu zdziwieniu nie naliczają wzywyżek za współwłaściciela - liczy się tylko jeden ten co ma większą ilość zniżek, w moim przypadku na OC 60% za e39 528 z 1997 po kalkulacji wyliczyli 416zł !!! Za rok taniej chyba już nigdzie nie będzie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o OC to najtańsze OC znajdziecie w MBanku - jeżeli nawet znajdziecie taniej (co jest nie możliwe ) zmniejszą składkę do poziomu tej najtańszej , można opłacać nawet w 12 ratach .

 

 

Poprawcie mnie jeśli sie myle .

ps. Nigdy się nie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.