Skocz do zawartości

e39 komunikaty po włosku pomocy


Kris...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . od niedawna jestem posiadaczem 528 a jest to moje pierwsze bmw i jestem zielony w temacie. czytam i przysfajam wiedzę :D. i prosze o wyrozumialosc jeśli chodzi o niewiedze :oops: A wiec w mojej 528 jest kilka rzeczy do zrobienia ale w tym temacie chciałbym skupić sie na komunikatach wyświetlanych na liczniku. Wiem ze tłumaczenia można znaleźć na forum ale moim problemem jest to ze są po włosku a takich nie znalazłem ma ktoś może tłumaczenia z włoskiego lub co zrobić by zmienić język. Słyszałem tu wypowiedzi ze na kompa trzeba ale jedna z nich dotyczyła testu numer 10. Na temat testów tez cos czytałem ale konkretnie nie mam pojęcia co jak i do czego. dostałem kolejno opis testów i jak je wywołąc ale jest to po angielsku lub niemiecku wiec to mocno utrudnilo sprawę zważywszy ze kiepsko z tłumaczeniem. czy ktoś może mi jasno to wyjaśnić o co dokladnie z tym chodzi. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . od niedawna jestem posiadaczem 528 a jest to moje pierwsze bmw i jestem zielony w temacie. czytam i przysfajam wiedzę :D. i prosze o wyrozumialosc jeśli chodzi o niewiedze :oops: A wiec w mojej 528 jest kilka rzeczy do zrobienia ale w tym temacie chciałbym skupić sie na komunikatach wyświetlanych na liczniku. Wiem ze tłumaczenia można znaleźć na forum ale moim problemem jest to ze są po włosku a takich nie znalazłem ma ktoś może tłumaczenia z włoskiego lub co zrobić by zmienić język. Słyszałem tu wypowiedzi ze na kompa trzeba ale jedna z nich dotyczyła testu numer 10. Na temat testów tez cos czytałem ale konkretnie nie mam pojęcia co jak i do czego. dostałem kolejno opis testów i jak je wywołąc ale jest to po angielsku lub niemiecku wiec to mocno utrudnilo sprawę zważywszy ze kiepsko z tłumaczeniem. czy ktoś może mi jasno to wyjaśnić o co dokladnie z tym chodzi. :?

 

poszukaj na forum duzo tego bylo.. :reading2: uzyj opji szukaj.. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zmianę języka realizuje się identycznie jak w E34, ale jak tak to podaję Ci poniżej (pochodzi z postu z 09.12.2007, link: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=67820&highlight=angielski)

 

ZMIANA JĘZYKA

 

 

Możemy to zrobić na dwa sposoby - wciskając prawy przycisk na konsoli zegarów i przekręcając kluczyk do poz. 1 lub najpierw przekręcając kluczyk do poz. 1 i wtedy wciskamy prawy przycisk na konsoli - kolejność nie ma znaczenia. Trzymamy go do czasu pojawienia się na wyświetlaczu nazwy języka ok. 10s.

 

Przykład: mamy ustawiony aktualnie niemiecki a chcemy angielski. Na wyświetlaczu wyświetli się najpierw aktualny język w tym przypadku niemiecki.

 

Puszczamy przycisk i wciskamy go ponownie na ok. 10s do wyświetlenia się następnego. Angielski jest zaraz po niemieckim.

 

Jak już wybierzemy właściwy to puszczamy przycisk i przekręcamy kluczyk do poz. 0

 

Kolejność języków zaczynając od niemieckiego, angielski, francuski, włoski i hiszpański.

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie za rada szukałem na forum i duzo czytałem.A wiec z tego co wyczytałem to w e39 mozna to zrobic tylko przez kompa.Prubowałęm przez test nr 10 ale nie moge wejsc do tej funkcji a motyw z e34 nic nie dał bo trzymanie przycisku nie przynosi jakich kolwiek skutków :cry2: W dodatku w ostatnich dzniach jestem nekany takim komunikatem którego za nigdzie nie moge przetłumaczyć KONTR.LUCI POST moze ktoś wie co to takiego. jezeli komus udało sie ręcznie przestawic jezyk w e 39 to prosze opiszczie to albo podajcie link krok po kroku :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie za rada szukałem na forum i duzo czytałem.A wiec z tego co wyczytałem to w e39 mozna to zrobic tylko przez kompa.Prubowałęm przez test nr 10 ale nie moge wejsc do tej funkcji a motyw z e34 nic nie dał bo trzymanie przycisku nie przynosi jakich kolwiek skutków :cry2: W dodatku w ostatnich dzniach jestem nekany takim komunikatem którego za nigdzie nie moge przetłumaczyć KONTR.LUCI POST moze ktoś wie co to takiego. jezeli komus udało sie ręcznie przestawic jezyk w e 39 to prosze opiszczie to albo podajcie link krok po kroku :modlitwa:

 

Wszystko się zgadza... nie zrobisz tego dopóki nie uruchomisz testu 19 (odblokowanie/zablokowanie OBC). Zmiana m.in. języka komunikatów jest możliwa dopiero po odblokowaniu OBC.

Przejrzyj poniższy post i linki, Ja to znalazłem na forum, a widać Tobie to się chyba nie chce :mrgreen:

 

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 9:13 pm Temat postu: instrukcja OBC poszukiwana

 

http://www.bmw.bazzi.biz/geheim_menu_e39.htm

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=10546&postdays=0&postorder=asc&highlight=oil+service&start=30

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie za rada szukałem na forum i duzo czytałem.A wiec z tego co wyczytałem to w e39 mozna to zrobic tylko przez kompa.Prubowałęm przez test nr 10 ale nie moge wejsc do tej funkcji a motyw z e34 nic nie dał bo trzymanie przycisku nie przynosi jakich kolwiek skutków :cry2: W dodatku w ostatnich dzniach jestem nekany takim komunikatem którego za nigdzie nie moge przetłumaczyć KONTR.LUCI POST moze ktoś wie co to takiego. jezeli komus udało sie ręcznie przestawic jezyk w e 39 to prosze opiszczie to albo podajcie link krok po kroku :modlitwa:

 

Contr. Luci Post. oznacza KONTROLA ŚWIATEŁ TYLNYCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM.... łatwo komuś kto jest w temacie wtajemniczony coś znaleźć na forum. bo wie jak szukać... Ja dopiero raczkuje jeśli chodzi o bmw więc proszę o wyrozumiałość.a odnośnie tematu to godzinę poświęciłem próbom i jeśli chodzi o test 19 to pojawia sie mi tam napis LOCK:OFF czyli blokada wyłączona wciskając lewy przycisk mogę ja zamienić na LOCK:ON I kolejno na LOCK:00 i tu mogę wyklikać na jakieś cyfry niestety suma ostatnich 5 cyfr z winu jak i suma obecnej daty z samochodu nic nie daje.natomiast w teśćie 10 mam coś takiego LAND:03 I nic więcej nie można z tym zrobić czytałem też ze powinno sie zatwierdzic kod kluczykiem ale jak to zrobic i w którym momecie :doh: a apropo kontroli swiateł tylnich to sprawdziłem swieci każda mozliwa zarówka stopy wsteczny tablica itd komunikat dalej swieci i mocno wkuza przy kazdym ruchu kluczyka wiec co moge jeszcze skontrolowac ??.......

:mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...
Jest coś takiego jak translator google i on tłumaczy "kontrola poziomu wody".

No i dobra filozofie,i co dalej?kontrola jakiej wody? Której?W układzie czy w spryskach? Wyobraź sobie że przed stworzeniem tego posta użyłem translator i to samo mi pokazało co ty napisałeś. Więc skoro nie wiesz to po co ta odpowiedź z twojej strony? Potrzebuje tylko odpowiedzi od ludzi bardziej doświadczonych ode mnie ponieważ jest to moje pierwsze auto tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie zachowujcie się jak dzieci :mrgreen: dolej do chłodnicy, jak masz navi to wejdź na niej w ustawienia i zmień język na angielski, będzie bardziej przejrzyście.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.