Skocz do zawartości

separator oleju - co ile się wymienia?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

no tak ale jak go wyczyścić ? czym ?

i tak nie rozumiem po co go czyścić skoro to sam plastik wiec za moment będzie taki sami jak przed czyszczeniem, z tym starym było inaczej jak bardzo zasyfiona gąbeczka to do wymiany i po kłopocie.

320d po wirusie: 202KM i 406Nm


"Jeśli Bóg byłby za przednim napędem, chodzilibyśmy na rekach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy ktos wie czy w benzynowym silniku M52 tez występuje ten filtr odmy? Co ile należy go zmieniac i czy duzo jest z tym roboty?

Jeśli nie wiedziałeś że w Twoim samochodzie jest separator oleju, to najlepiej od razu umów się z mechanikiem na wymianę. Ja w ciągu 60k km wymieniałem dwa razy. Teraz wymienię dopiero po 120k km. Opis do E39 M52:

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1292847

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za link.

Przejechałem autem 8 tys km, oleju grama nie bierze. Tak czy inaczej umówie sie szybko na wymiane separatora. Kupić część oryginalną BMW czy jakis zamiennik - ew. jakiej firmy? jaki moze byc przyblizony koszt tej częsci?

 

Czym ewentualnie grozi zaniedbanie wymiany tego elementu?

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za link.

Przejechałem autem 8 tys km, oleju grama nie bierze. Tak czy inaczej umówie sie szybko na wymiane separatora. Kupić część oryginalną BMW czy jakis zamiennik - ew. jakiej firmy? jaki moze byc przyblizony koszt tej częsci?

 

Czym ewentualnie grozi zaniedbanie wymiany tego elementu?

Koszt separatora to ok 150zł (ASO), przy okazji niech mechanik przeczyści cały układ i sprawdzi, czy żadna rurka nie pękła.

Lepiej nie myśl czym to grozi tylko wymieniaj :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś 7 tys. km temu wymieniałem w swojej Bemusi (e39 530d po liftingu 2000r.) olej. I raz już dolałem jakieś pół litra a dziś przyjechałem do garażu zgasiłem silnik i świeciła się pomarańczowa kontrolka oleju. Wyciągam bagnet a on ledwo zamoczony w oleju ;( co jest ??? czy to może być spowodowane tą odmą ? moc ma jak zawsze czyli bez zarzutów żadnego kopcenia czy też głośnego gwizdania. olej Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 przy wymianie oleju wymieniłem filtr olejowy ale o tej odmie dopiero dziś wyczytałem. wspomóżcie:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
nie jestem pewny czy odma jest w benzyniakach ale sadze ze tak bo jak sama nazwa wskazuje to filtr odpowietrzenia komory korbowej/tlokowej silnika i znajduje sie w kazdym motorze . ja wyczyscilem go dwa dni temu e39 539d jakie bylo moje zdziwienie ze filtr moze az tak wygladac :shock: . nie mialem zadnych objawow wskazujacych by z odma cos sie dzialo :wink: ale normalna wymiana oleju i filtra i odrazu odma do kontroli :!: naprawde dla waszego a raczej autek dobra :D robcie to nawet co druga wymiane oleju :cool2:

siemka dla fanow BMW

HIGHLANDER 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.