Skocz do zawartości

Zarowki: h1 - lucas, czy philips bluevision? i poziom oleju


j0hnny2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dlugiej przerwie :D

 

Niestety ostatnio nie mialem czasu...

i dalej go za duzo nie mam, wiec bedzie krotko i na temat,

a do starych watkow sie moze kiedys wroci jak bede mial czas zajrzec :D

 

Sprawa sie ma prosto.

Przejrzalem wszystkie mozliwe typy zarowek i zostaly mi 3 firmy do wyboru, ktore uznalem jako jedyne za dobre.

Pytanie jest tylko ktore sa te 'lepsze' (do swiatel mijania)

 

1) Philips BLUEVISION (deklarowane 30% jasniej)

2) Lucas (deklarowane 50% jasniej)

- blue xenon (4500k) ( http://allegro.pl/item275397541_zarowki_h1_12v_55w_blue_50_xenon_gratisy_.html )

- premium xenon (biale, tylko nie wiem jaka temp. moze ktos sie

orientuje?) ( http://allegro.pl/item276434613_h1_12v_55w_premium_xenon_50_lucas_trw.html )

3) OSRAM ( http://allegro.pl/item272236982_osram_h1_night_breaker_90_swiatla_gratisy_.html )

- cool blue (deklarowane 20% jasniej)

- night breaker (deklarowane 90% jasniej)

 

Prosilbym o konkretne wypowiedzi tych ktorzy maja/mieli ktores z powyzszych zarowek u siebie.

Szkoda, ze nigdzie nie moge znalezc porownania na jakims zdjeciu.

Jak ktos ma u siebie ktores z powyzszych zarowek to jak mozecie to zrobcie fotki ;)

 

Jakie zarowki zakupic natomiast do dlugich?

 

 

 

Przy okazji zupelnie na inny temat.

Co do poziomu oleju...

 

http://img150.imageshack.us/img150/1373/zdjcie7vj1.jpg

 

Czy te 'kwadraciki' uciekaja z lewej czy z prawej, czy z obu stron czy jak... bo zwatpilem czy sie nie wypalily pixele albo cos...

I kiedy dolewac olej? Sa tylko zielone kwadraciki czy pomaranczowy i czerwony tez? (jako ze jeszcze nie mialem do czynienia z tym to pytam, a widze ze chyba sa inne kolory, ale ze nie podswietlone to lepiej sie upewnic)

Druga rzecza jest rodzaj oleju. Wiem ze jezdzi na elfie, ale jakim to juz nie mam pojecia, silnik ma 240k. Przy zmianie oleju na zupelnie inny robic plukanie itp czy po prostu dolac?

Mineral, syntetyk, polsyntetyk?

Oraz jakiej firmy... jakos mam przekonanie do castrola i mobil, na elfie jezdze bo juz byl taki zalany jak kupowalem i wiem ze jezdzilo caly czas na elfie u poprzedniego wlasciciela. Co radzicie?

 

pozdrawiam

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

uwazam ze olej elf bedzie dobrym wyborem :)

kontrolki od oleju sa tez pomaranczowe i czerwone, a raczej pomaranczowa i czerwona bo z tego co sie orientuje to pojedyncze sa :) przy pomaranczowej zacznij sie przymierzac do wymiany, jezeli nie wiesz jaki jest wlany to najlepiej bylo by zalac semi, ale sadze ze przy takim przebieguj mozna juz lac tez mineralny, osobiscie jezdze na tez elf sporti sri czyli mineralny i nie narzekam

co do zarowek sam jestem ciekaw co ktos o nich sadzi :?:

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o żarówki to nic konkretnego nie doradzę (chociaż sam zamierzam jakieś kupić z H7) mam taki sam problem z wyborem jak Ty. Co do świecących lampek sygnalizują one aktualny przebieg do wymiany oleju. W E39 jest 5 lampek zielonych jak znikną należy już koniecznie zrobić wymianę. Chociaż każdy ma swój rozum i można przecież wymieniać sporo wcześniej. Przebieg wymiany oleju wyliczany jest na podstawie ilości spalonego paliwa. I w duzej mierze szybkosć ich gaśnięcia zalezy od preferowanej jazdy. W moim aucie wszystkie lampki znikaja w przedziale od ok 20000-26000km. Oczywiście olej wymieniam po max 15000km. Moje auto ma przjechane 270tys km i leje cały czas syntetyczny Mobil 1 5W-50. I nie musze nic dolewac w calym okresie 15000km (oczywiście trochę go ubywa ale w zakresie max-min). Myśle, że w Twoim przypadku najlepsze bedzie zalanie syntetykiem albo najgorzej już polsyntetycznym. Nie wlewaj przypadkiem minerała (nie są zalecane do silników BMW).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phillips Bluevision - jasne swiatło.

 

520i 24V - 240 tys - Elf Evolution, teraz Castrol Magnatec - oba 5W40 czyli syntetyczne - filtr Mann lub Bosch - tak sie składa ze mam mozliwosc porównac jakosć. Wszyscy pytają o olej a nikt nie pyta o filtr. Te 2 firmy są wykonane dokładnie i z lepszego papieru, a wiem to bo mam mozliwosc porównac sobie w pracy większośc dostępnych częsci do samochodów europejskich :)

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, spojrzalem z ciekawosci jakie byly... i co sie okazuje mialem 100W :shock: waham sie tylko teraz czy przypadkiem nie wziasc rowniez 100W...

zanim zmienilem obie na jakies 'chinskie' ze statoila, to przez jakis czas jezdzilem z jedna 55 a druga 100w, jak dopiero teraz sobie uswiadomilem, to roznica byla niewielka... troche bardziej zolte swiatlo dawaly 55w, ale nie oslepialy itp, zreszta nawet zaden policjant przy kontroli sie nie czepil przez pol roku podczas gdy caly czas jezdzilem na 100w...

 

Do swiatel dlugich (drogowych) dawali takie same? tez h1?

Jak natomiast jest w przeciwmgielnych?

Jedyna wada jest to ze nie moge znalezc zadnych 100w zarowek powyzszych firm ... pewnie nie produkuja bo nie mogliby dostac homolagcji... nawet na tych co wyjalem pisze 'do not use in europe' :twisted2:

 

Jak juz zmieniac to wszystkie... ;)

 

Jakie zarowki byscie wsadzili do mijania, drogowych, i przeciwmgielnych?

 

Rozwazam w sumie 2 opcje.

 

55w do mijania, a 100 do drogowych i przeciwmgielnych, bo chyba wszedzie 100 byly by przesada...

 

przy okazji, czy ktos mial moze zarowki firm Helltec lub Litech i moze cos o nich powiedziec?

Tylko oni robia 100w, i maja jakas nazwe... reszta wszystko chinskie chyba, wiec wyboru zabardzo nie ma :/

 

TSA55 jestes pewny ze syntetyk a nie pol lepiej lac?

Mysle ze wczesniej byl pol na 90%, ale pewnosci nie mam.

Mam jeszcze 3 zielone kwadraciki a w zimie za duzo nie jezdze, wiec pewnie wymiana bedzie na wiosne/lato dopiero.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwszy rok jeździłęm na oleju mineralnym i to była koszmarna pomyłka. pełny syntetyk dociera lepiej do trudniej dostepnych miejsc, nie powoduje duzych obciazen w czasie uruchamiania a przede wszystkim pozostawia równiez "film" olejowy który chroni tak samo a czasem lepiej. Nie widze powodu zeby katowac auto jakims gestym minerałem lub połsyntetykiem.

 

Uwazasz ze zaróki które maja 100W sa duzo lepsze od 55 + 50%? Reflektory i dobłysniki były wyliczone dla wartosci 55W a te swiecace lepiej maja te parametry. One po prostu maja w środku inny gaz któy podwoduje ze swiecą lepiej...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie któreś z tych philipsów: blue vision, vision plus albo nigh guide (pisowni nie pamiętam :D ). Gdy założysz 100 W., to odbłyśniki możesz sobie uszkodzić. Tak się zastanawiam, czy przypadkiem już nie masz problemów z którymś z nich (nie zauważyłeś różnicy w świeceniu 55 i 100). Kiedyś miałem osramy cool ice (nawet fajnie świeciły), ale mi się strasznie szybko paliły, bo co 3 miesiące.

Olej - ja bym wlał pewnie pół syntetyka. Może pogadaj z jakimś znajomym, który oceni stan silnika? Zawsze to jakaś diagnoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazasz ze zaróki które maja 100W sa duzo lepsze od 55 + 50%? Reflektory i dobłysniki były wyliczone dla wartosci 55W a te swiecace lepiej maja te parametry. One po prostu maja w środku inny gaz któy podwoduje ze swiecą lepiej...

 

Sa, sa. Przynajmniej jest roznica widoczna golym okiem. (w zwyklych, nie wiem jak w tych +50)

Na poczatku gdy spalila mi sie jedna zarowka i wzialem jakas chinska szybko na statoilu 55w... przyjrzalem sie i wyraznie bylo widac ze jedna jasniejsza a druga swieci bardziej zoltym swiatlem i slabiej, jednak myslalem ze to w wyniku zuzycia lub cos. Dopiero jak zmienilem druga na taka sama to sie okazalo jak popatrzylem na spalona zarowke, ze mialem wczesniej 100w.

 

Zamowilem teraz 100w hellteca na allegro, jako experyment.

( http://allegro.pl/item272178713_zarowki_h1_xenon_super_white_12v_100w_gratis.html )

Zobacze jak swieca i potem zamowie reszte, dopiero jak bede miec komplet to pomysle gdzie ktore wlozyc :twisted2:

 

A tak poza tym to waham sie czy...

 

1) 100w w drogowe/przeciwmgielne

2) osram nightbreaker lub philips bluevision w mijania

3) philips night guide w przeciwmgielne, chociaz nie wiem czy nie jakies inne bo niby zolte swiatlo sie przedziera w mgle...

 

Przez pierwszy rok jeździłęm na oleju mineralnym i to była koszmarna pomyłka.

 

A jaki jest jak wyjezdza z fabryki, chyba mineral?

 

Gdy założysz 100 W., to odbłyśniki możesz sobie uszkodzić

 

Tym juz bym sie nie martwil bo mialem 100w, wiec jak mialy sie uszkodzic to juz dawno uszkodzone ;)

Widac byly wlasciciel lubil jasnosc :twisted2:

A szczerze musze powiedziec, ze wcale nie oslepialy, bo mialem okazje to sprawdzac jadac z drugiej strony ;)

 

Tak się zastanawiam, czy przypadkiem już nie masz problemów z którymś z nich (nie zauważyłeś różnicy w świeceniu 55 i 100).

 

Jest roznica jak pisalem wyzej, ale nie jakas przerazajaca.

 

Olej - ja bym wlał pewnie pół syntetyka. Może pogadaj z jakimś znajomym, który oceni stan silnika? Zawsze to jakaś diagnoza.

 

A samemu jak mozna zdiagnozowac? :D

Popytam sie napewno jeszcze przed zmiana, aha dodam ze silnik chodzi na lpg.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej - ja bym wlał pewnie pół syntetyka. Może pogadaj z jakimś znajomym, który oceni stan silnika? Zawsze to jakaś diagnoza.

 

A samemu jak mozna zdiagnozowac? :D

Popytam sie napewno jeszcze przed zmiana, aha dodam ze silnik chodzi na lpg.

 

Chyba użyłem za dużego skrótu myślowego :wink: Chodziło mi o to że im więcej "mądrych głów" wyrazi identyczną opinię tym jest większe jej prawdopodobieństwo :mrgreen:

Niestety (m.in.) olej, to temat rzeka - bardzo porywisty, kręty i często bez dna i/lub końca :wink: :twisted2: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mi przyszly zarowki hellteca 100W +30% super white xenon.

Juz zamontowalem.

 

Oto foto:

 

http://img160.imageshack.us/img160/5174/55wvshelltec100wxenonts1.jpg

 

Po lewej jakis chinski noname 55w ze statoila za 7,- a po prawej ten helltec.

Dostalem do nich gratis postojowki niebieskie... i powiem tyle wyglada tragicznie to razem, jedna w dodatku spalona byla, ale i tak bym tak nie jezdzil bo sie 'gryzie'. Zreszta policja pewnie by sie doczepila do tego predzej czy pozniej. W kazdym razie ze zwyklymi postojowymi zarowkami ktore mialem wczesniej, wyglada jeszcze gorzej... wiec wyjalem obie dopoki nie kupie postojowych xenon white, wiec wszystkim moge smialo odradzic niebieskie...

Co do nowego zakupu to tak...

Roznica miedzy 55w a 100w minimalnie zauwazlna golym okiem z zewnatrz, z wewnatrz i podczas jazdy - zadna. +30% deklarowane jasniej to sciema. Jest tak samo jak na chinskim 55w bez zadnych dodatkowych procentow... :twisted2:

Jedyna zaleta jest to ze ladniej wyglada, oraz przyjemniej sie jezdzi przy takim swietle w nocy - mniej meczy sie wzrok.

Niedlugo zamierzam wziac, philips nighguide oraz osram nightbreaker, potem bede sie zastanawiac ktore gdzie wloze, ale napewno zrobie porownanie i je zamieszcze :)

 

pozdro

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przerabialem temat zarówek i w koncu do mijania i do halogenów wsadzilem osram night breaker- bajka, duzo lepiej niz blue vision. wszystkie dające niebieską poświatę beznadziejnie świecą w nocy podczas deszczu, a tu biało. polecam

nie wsadzaj nigdzie 100W, nie rób kichy na drodze. ty nie zauwazysz roznicy a ludzie z naprzeciwka będą cie przeklinać. u mnie jakiś mądry montował 100W i miałem odbłyśniki do wymany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niz blue vision napewno te osramy lepiej swieca, na stronce philipsa blue vision jesli chodzi o jasnosc maja 4 gwiazdki, a nightguide - 5 gwiazdek, ale po tym co pisza to i tak osram wypadnie lepiej, nie wiem, zamontuje u siebie niedlugo to stwierdze. a 100 wzialem tylko dlatego, ze juz takie mialem wczesniej i roznica jest niewielka, nie oslepiaja tez bo sprawdzalismy na 2 auta ;)

Mozliwe ze tez juz mam odblysniki do wymiany, jak to sprawdzic?

Teraz musze poszukac jakis postojowek xenon white, mozecie cos polecic zeby sie nie gryzly z tymi helltecami?

Tak wogole to jedna postojowka jakims cudem wpadla mi do reflektora, i chyba mi sie jej nie uda normalnie wyciagnac, wiec trzeba wyciagac swiatla czy jak ? Co do czyszczenia reflektorow, to jak sie do tego fachowo zabrac ? :twisted2:

 

Moglbys zrobic fotki jak swieca te osramy u Ciebie?

Bedziemy mieli porownanie ;)

A taki watek z pewnoscia sie przyda, kazdy rzuci okiem i odrazu bedzie wiadomo co kupic... :twisted2:

Edytowane przez j0hnny2007
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przerabialem temat zarówek i w koncu do mijania i do halogenów wsadzilem osram night breaker- bajka, duzo lepiej niz blue vision. wszystkie dające niebieską poświatę beznadziejnie świecą w nocy podczas deszczu, a tu biało. polecam

nie wsadzaj nigdzie 100W, nie rób kichy na drodze. ty nie zauwazysz roznicy a ludzie z naprzeciwka będą cie przeklinać. u mnie jakiś mądry montował 100W i miałem odbłyśniki do wymany

Hehe u mnie w żadnym aucie Blue visiony nie miały niebieskiej barwy :norty: .Ale night breakery też ponoć dobre.I oczywiście-nie montuj 100W bo to masakra jest.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie przeczyscilem soczewki i przy starych zarowkach po przeczyszczeniu roznica byla +100% !!!

 

Ja przeczyściłem u siebie w ubiegłym tygodniu soczewkę i odbłyśnik.

Tutaj KLIK dałem małą foto relację (drobna autoreklama ;) ). Różnica jest spora, dużo lepiej widać. Prawie jak w nówce. Dziwię się gdy ktoś pisze, że po czyszczeniu światła jest więcej o 100%. Nie piszę tego złośliwie, tylko jak musiały być brudne odbłyśniki, szkła, soczewki? :shock: Aby tak zniwelować siłę światła. Myślę, że jeżeli ktoś ma lampy starsze niż 8 lat, to może śmiało rozebrać i przeczyścić reflektory. :worried:

 

Żarówki na pewno zrobią swoje ja poszukuję obecnie night guid-ów lub/i night breaker-a. Miałem vision plus i blue vision i te ostatnie wg producenta są lepsze - pod względem "jasności" i żywotności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem własnie philips bluevision,jak paczka przyjdzie to dam zanć jak świecą :)

 

Myślę, że będziesz nawet zadowolony :mrgreen: Mi się podobało świecenie "ich" :dance:

 

 

mam nadzieje ze tak bo ostatnio soczewki tez szysciłem i ze teraz bedzie jeszcze lepszy efekt :lol:

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem blue vision xenon efect załozylem i poprostu porazka zadnej roznicy a kosztowaly z postojowkami 120 zl. Zakladalem je u kolegi i w ten dzien jego brat kupil sobie ksenony do 320d a wczesniej mial zalozone takie wlasnie imitacje xenona. Jak to zalozylismy to bylo to na co czekalem po zalozeniu philipsow. A teraz najlepsze, kupil te zarowki nie wiadomo jakiej firmy w holandii za 5 euro.

To Polska właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.