Skocz do zawartości

Cykanie w silniku | brakło paliwa czy to może byc od tego???


bmwfanman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W koncu kupiłem moje wymarzone E-38 4.4L

Wszystko było ok niestety po tygodniu użytkowania jadąc na trasie brakło mi paliwka

No i od tamtej pory słychac takie dziwne cykanie z silnika

(stojąc przodem do auta to po lewej stronie , tam koło wlewu oleju)

odgłos jest takiego typowego cykania :"cyk cyk cyk"

dziś odpaliłem auto cytkało dalej po chwili przestawło ale skoleji za chwilke odnowa cykanie się włączylo

co może byc tego powodem

auto ma przebieg 230tys.km

Proszę o szybką pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

TC ma rację - zawory

 

Podjedź do kogoś kto ma pojęcie o BMW i V8 - nic nie sugeruj niech sam powie a Ty powiedz , że przyjechałeś bo kupiłeś nowe autko i nie znasz go niech Ci podpowie jak go serwisować etc.

 

Jeśli cykanie będzie odbywać się w sposób ponadnormatywny - gość od razu zwróci na to uwagę

 

Jeśli słyszałbyś z boku lub spod auta syczenie - to znaczy , że przytarta jest pompa paliwa ( masz 2 szt) i tu rzeczywiście wyjechany do końca zbiornik mógłby mieć wpływ - ale jeśl słyszysz przy korku oleju - to zrób to co Ci opisałem

 

Powodzenia i nie pękaj

 

Mario BigRed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to cykanie pojawia się na jakiś czas, potem cichnie i znowu się pojawia, to najprawdopodobniej jest to to samo ustrojstwo co u mnie, a mianowicie jakieś gó.... od ekologii, taki mały zaworek podczepiony w okolicy obudowy filtra oleju i to jest prawidłowe jeśli co trochę się załącza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Oczywiscie jest normalne te cykanie tez tak mam,tzn. mialem bo teraz jakos tego nie slychac.Moze spowoowane to jest temp. zew. bo jak montowali mi instalacje gazowa to wtedy bylo najbardziej slychac.Na wolnych obrotach zmienia sie czestotliwosc cykania wiec nie sa to zwory :D

 

E 38 3,5 V8

Radek

Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...

Sprawdz łancuch rozrządu :) u mnie tez cykalo. Niby popychacze, niby wtryski niby niewiadomo co, a okazalo sie ze wystarczylo naciągnąc dobrze łańcuch i cykanie znikneło :).

A mówie straszyli mnie tym wszystkim co wczesniej zostało napisane :)

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano odpaliłem i nic nie cyka - wiec chyba nie zawsze. Duzo roboty aby napiąć łańcuch? - bo z tego co kojarze to jest tam napinacz spręzynowy więc sam napina. To moje cykanie nie jest metaliczne.

Wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika narasta, odgłos jest podobny do cykania wtrysków gazowych ale o wiele bardziej nasilone. Wtryski bym wykluczył bo cyka zarowno przy pracy na LPG jak i na benzynie.

Wogóle mam też problem ktory już nastąpił wczesniej - przed cykaniem. Po odpaleniu na zimnym silniku prędkośc obrotowa silnika spada, czasem zgasnie, nie reaguje na pedal gazu, po jakiś 2 minutach nagle obroty sie wyrownuja i jest w porządku. Gdy awaryjnie bym odpalil na gazie tego efektu nie ma - cały czas pracuje ok. Błąd jaki mi wyswietla z INPY to błąd czujnika temperatury w termostacie, ale to juz od dawna swieci jako staly blad i wczesniej normalnie silnik pracowal.

Może ktoś miał podobnie

nie wiem czy lączyc te dwie sytuacje w silniku. Dodam że silnik M62 4.4 bez vanosa z 1998 przed liftem.

..:: Burzę Mity Wyobraźni ::..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=o2zA7kTofrU&feature=plcp

 

nie sluchaj tego jeku to była umierająca pompa wspomagania. Wsłuchaj się w to cykanie :) to właśnie łańcuch.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cykanie się u mnie wyjaśniło - rozwalona porcelanka w świecy zapłonowej piątego cylindra. :(

Świece mają 3 miesiące (bosch) i taki zonk.

..:: Burzę Mity Wyobraźni ::..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.