Skocz do zawartości

termostat


arj14

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w ostatnim czasie zauwazylem ze moje 320i cos wolno lapie temperature, szczegolnie teraz gdy jest na zwenat w okolicach 0, jade do pracy raptem 3km a wskazowka ledwo przekracza niebieskie pole, czy to normalne?? chcialbym sie dowiedziec jak sprawdzic czy termostat nie jest przypadkiem juz na wykonczeniu??prosze o odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% termostat! nie domyka się przez co płyn płynie cały czas przez chłodnicę i nie pozwala dogrzać silnika!!!

chyba że wisko się spsuło i cały czas kręci na najwyższych obrotach...a termostat sprawdza się wrzucając go do gorącej wody i obserwuje jego zachowanie ale tego to już dokładnie nie powiem bo nie znam parametrów termostatu

http://tnij.org/gsvg

włosy na głowie potargał wiatr :whistle:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=83461

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w ostatnim czasie zauwazylem ze moje 320i cos wolno lapie temperature, szczegolnie teraz gdy jest na zwenat w okolicach 0, jade do pracy raptem 3km a wskazowka ledwo przekracza niebieskie pole, czy to normalne?? chcialbym sie dowiedziec jak sprawdzic czy termostat nie jest przypadkiem juz na wykonczeniu??prosze o odp

 

Mam to samo :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat sprawdza się wrzucając go do gorącej wody i obserwuje jego zachowanie

 

Dodam, że do tego zabiegu jeszcze wkładasz termometr do wody i widzisz w jakiej temperaturze on reaguje. Wg tego http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB11&mospid=47441&btnr=11_1503&hg=11&fg=35 powinno być albo 80*C, albo 92*C. Sprawdź dokładniej na realoem.com albo na bmwfans.info.

A może przegoń auto na dłuższym odcinku (powyżej 20 km.) i zobaczymy co sie będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja rowniez mam pytanie... mam bardzo podobny problem

 

moj silnik to 1.6 wskazowka bardzo powoli idzie do gory... i nigdy praktycznie nie dochodzi do pionu...

 

fakt na codzien jezdze 2 km do pracy... i rozumiem ze silnik sie nie dogrzewa...

 

ale przed wczoraj zrobilem kolo 250 km a wskazowka nie doszla do pionu...

 

w obieg mam wlaczone webasto...

 

ale nie uzwyam...

 

rowniez powoli nagrzewa sie wnetrze...

 

termostat do wymiany ? jak to spr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo bardzo wolno sie nagrzewała a później nie trzymała pionu, jak włączyłem ogrzewanie jeszcze bardziej spadała między druga kreską a pionem. wymieniłem termostat firmy wahler 88 stopni i wszystko ok.

 

na 90% termostat.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieńce termostaty i będzie ok. Też miałem ten problem że wskazówka nie dochodziła do pionu albo spadała jak szybciej jechałem. Teraz jak wymieniłem termostat to 5 minut i jest pion i nigdy nie spada. Warto to wymienić bo koszt nie jest duży a jak silnik jest nie dogrzany to pali więcej paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokladnie 3,2 km do pracy to wskazowka ciagle lezy ale po okolo 1,5 km juz leci cieple powietrze :) termostat i plyn wymienialem miesiac temu. Najgorzej jest rano, na swiatalach nie staje to niecale 8 min jestem w pracy, a jak wracam to postoje dwa, trzy razy na swiatalch to jak jestem w domq to juz jest pion :)

 

Wydaje mi sie ze tak ma byc :) ale jesli sie myle to mi zwroccie uwage i bede wiedzial ze cos jest nie tak :)

Bardzo Mądry Wybór :)

-OO=[][]=OO-


Nie sztuka zabić muche przednią szybą :)

Sztuka zrobić to boczną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.