Skocz do zawartości

CB-RADIO montaz, pomysły, opinie


tomek-tarnow

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie mysle ze warto poruszyc ten temat gdyz CB jest tak popularne ze wydaje mi sie na miejscu poruszyc owy temat :D

gdzie macie zamontowane cb ?? bo ja niemam pojecia gdzie to zrobic , chodzi mi o montaz małoinwazyjny niechce nawercac otworów byle gdzie ..

pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowałem w schowku pod kierownicą z lewej strony elegancko i bezinwazyjnie wchodzi tam radyjko cobra niestety nie cieszy się dobrą opinią ale ja nienarzekam dla mnie wystarczy a gabarytowo elegancko pasuje do e 39 gruche przewiesiłem przez kierownice łatwo obsługiwać prawą ręką zwłaszcza że to automat antenkę na magnes przewód poprowadziłem pod plastikami naproża przez bagażnik także mogę antene chować w bagażniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cb radio po pierwsze ma być malutkie.Większość czasu spędza się na kanale 19.Żadne lewo-prawo.CB ma być zamontowane tak żeby w każdej chwili można je było zdemontować.

Przypomniał mi się mój kolega,W aucie przywiercił sobie radio do pulpitu.Radio mu ukradli a dziury zostały. Ja mam wsadzone między fotel pasażera a obudowe od ręcznego.

Pozdrawiam aris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktośpomysł gdzie zamontowaća w e34 ?? czy do schowka w drzwiach? słyszałęm ze jakiś geniusz zamontował... :duh:

pozdrawiam i prosze o pomysły

BMW - (B)undi (M)ogą (W)szystko

____________________________________

http://images28.fotosik.pl/149/a02ba562ebf79f25.png


http://www.bmw-wloclawek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowałem w schowku pod kierownicą z lewej strony elegancko i bezinwazyjnie wchodzi tam radyjko cobra niestety nie cieszy się dobrą opinią ale ja nienarzekam dla mnie wystarczy a gabarytowo elegancko pasuje do e 39 gruche przewiesiłem przez kierownice łatwo obsługiwać prawą ręką zwłaszcza że to automat antenkę na magnes przewód poprowadziłem pod plastikami naproża przez bagażnik także mogę antene chować w bagażniku

 

No właśnie taki też miałem pomysł. Jak to dokladnie zrobiłes tzn jak przeprowadziłeś kabel od anteny, czy rozbierałeś obudowę żeby wsadzić ładnie kabelek, wierciłeś otór na końcówkę do anteny?? Jeszcze jedna sprawa to czy dziwięk będzie z kieszk=onki dobry, masz zewnętrzny głośnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie to tak wygląda,

http://img46.imageshack.us/img46/5516/dsc00152lf9xu3.th.jpg

 

http://img87.imageshack.us/img87/5966/dsc00153jl7jz6.th.jpg

 

http://img139.imageshack.us/img139/1024/dsc00154ze4oe4.th.jpg

 

http://img408.imageshack.us/img408/3817/dsc00155pq5je0.th.jpg

 

Radyjko tti 770 , i antenka Sirio DV 27 Black, zestaw sprawuje sie bardzo dobrze, zasięg w dobrych porywach wiatru 15km, miasto raczej łapię całe w szerz i wzdłuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowałem w schowku pod kierownicą z lewej strony elegancko i bezinwazyjnie wchodzi tam radyjko cobra niestety nie cieszy się dobrą opinią ale ja nienarzekam dla mnie wystarczy a gabarytowo elegancko pasuje do e 39 gruche przewiesiłem przez kierownice łatwo obsługiwać prawą ręką zwłaszcza że to automat antenkę na magnes przewód poprowadziłem pod plastikami naproża przez bagażnik także mogę antene chować w bagażniku

 

No właśnie taki też miałem pomysł. Jak to dokladnie zrobiłes tzn jak przeprowadziłeś kabel od anteny, czy rozbierałeś obudowę żeby wsadzić ładnie kabelek, wierciłeś otór na końcówkę do anteny?? Jeszcze jedna sprawa to czy dziwięk będzie z kieszk=onki dobry, masz zewnętrzny głośnik??

tak wymontowałem schowek wywierciłem z tył otwór poprowadziłem kabel od anteny tak żeby go nie było widać podkleiłem dwie gumki pod radyjko żeby wychodził głos i słyszalność b. dobra nawet przy słuchaniu radia. radyjka nie przykręcałem tylko przewód antenowy spiąlem opaską zaciskową z obudową wszystko jest stabilne zasilanie też podłączyłem na stałe do przewodów zapalniczki.życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ta kwestia moze i fajna ale dziury robisz w 2 miejscach !! bo widze ze radio jest na plastiku , mikrofon tez na ordynusa wkrecony !! podoba mi sie opcja Tomiego z mikrofonem " na luzie "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowałem w schowku pod kierownicą z lewej strony elegancko i bezinwazyjnie wchodzi tam radyjko cobra ...

 

tez mam cobre w tym schowku, pasuje tam jak by z fabryki z nim wyjechal :)

 

Kolego a rozbierałeś schowek lub jakieś inne części środka żeby wywiercić dziurkę?? Jak puściłeś kable od anteny żeby bylo estetycznie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w schowku mam dziure na przewody, ale antene teraz mam inaczej, kupilem sobie antene na magnes i za kazdym razem jak uzywam ustawiam ja na dachu a kabel mam zatrzasniety drzwiami w miejscu gdzie sie schodza uszczelki i idzie podloga do radia. Z tylu radia wystaje mi kabel z koncowka zeby latwo bylo podlaczyc przewod.

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w schowku mam dziure na przewody, ale antene teraz mam inaczej, kupilem sobie antene na magnes i za kazdym razem jak uzywam ustawiam ja na dachu a kabel mam zatrzasniety drzwiami w miejscu gdzie sie schodza uszczelki i idzie podloga do radia. Z tylu radia wystaje mi kabel z koncowka zeby latwo bylo podlaczyc przewod.

 

I za każdym razem wyciągasz radio żeby podlączyć przewód?? to troche męczące. Ja kombinuje tak żeby przewód mieć na stałe podłaczony a antene z bagażnika wyciągać bo też mam magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale antene chowac czy nie chowac ( sklep, bar< night club )

no bo jak radio jest na stale zamontowane to jest troche klopotliwe

sciganie zakladanie wilekorotnosc tej czynnosci czasem moze sie skonczyc ....................... zle hehe dla lakieru

co myslicie ?

 

gwarantuje Ci że jak nie schowasz magnesówki to rano jej nie zobaczysz prędzej czy później :jawdrop:

Magnesówka jest po to właśnie żeby ją chować a jak masz antenę dobrej jakości to jst ona zabezpieczona od spodu tak, aby Ci nie porysowala lakieru. Radio może być na stałe, kabel od anteny też ale samą antenę rzucasz do bagażnika i to trwa 3sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka rozwiazan:

- antena na motylek czy to z magnesem czy z uchwytem sf-40

- na magnes ale rozkrecana, ze magnes na stale na klapie , a pret chowasz,

- gumowa oslona pod magnes , rozne rozmiary takze pod kazda antene mozna dobrac http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6134981

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje radyjko ALANa wetknalem miedzy siedzenie pasazera a tunel... latwo je zdemontowac (czasami przekaldam do drugiego autka).

 

Wada jest platanina kabli.

 

CaS

 

Właśnie tak dotychczas woziłem ale stwierdziłem że ono nie jest dość bezpiecznie umiejscowione. Tzn musi być też bezpieczne w razie jakich kolwiek przygód. Ty je kolego jakoś przytwierdziłeś ?? Czy tylko siłą ścisku fotela i tunelu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie zrozumiales mnie, radio mam zamontowane na stale, kabel antenowy z radia wychodzi tylem schowka i zwisa nad pedalami wraz z koncowką. Gdy chce korzystac z radia stawiam spodek anteny magnesowej na dachu (jest w gumie wiec nic z lakierem sie nie stanie) do tego przykrecam antene ( nie jest ona na stale z podstawka - jest wkrecana na taki gwint w tej podstawie) kabel puszczam do wewnatrz zatrzaskuje tylnymi drzwiami zebym go nie musial przy wsiadaniu poprawiac puszczam sobie dolem obok fotela i dalej pod wycieraczka koncowke przykrecam do tej ktora zwisa nad pedałami i wszystko gra. Kabla praktycznie nie widac. Jesli zatrzymuje sie gdzies na dluzej i wiem ze po powrocie bede korzystal z radia a auto bedzie stalo gdzie dalej, to odkrecam tylko drut anteny, spodek zostaje na dachu. Antene wrzucam sobie na tylną półke (jest tam zaj..sty rowek, jakby specjalnie na antene :D ) . No mysle ze tego spodka to chyba nikt nie ukradnie?! Trzebaby bylo uciac kabel i nie wiem ile to by bylo warte skoro cala antena kosztuje z 80zlotych.

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje radyjko ALANa wetknalem miedzy siedzenie pasazera a tunel... latwo je zdemontowac (czasami przekaldam do drugiego autka).

 

Wada jest platanina kabli.

 

CaS

 

Właśnie tak dotychczas woziłem ale stwierdziłem że ono nie jest dość bezpiecznie umiejscowione. Tzn musi być też bezpieczne w razie jakich kolwiek przygód. Ty je kolego jakoś przytwierdziłeś ?? Czy tylko siłą ścisku fotela i tunelu :D

 

Nie niczym nie przytwierdzalem, czasami sie luzuje jak ktorys z pasazerow przesunie fotel... Radio jest dyskretnie schowane i w zasadzie nie przeszkadza...jedynie przewody troszke przeszkadzaja ale jak pisalem czasami radio przekaldam wiec nie chowam przewodow (wstyd sie przyznac ze jestem inz elektrykiem ;) )

CaS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.