Skocz do zawartości

bmw bez vanosa 170 km??????


cmegorz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
jesli mowisz o 2,5 bez vanosa to jest to m50b25, ktory z farbyki wyjedzal z moca 192 konie dokladnie, nie wiem jak bardzo masz wtedy zajechany samochod skoro masz ponoc chipa a i tak tylko 184 konie. Moze z chipem cie oklamali wtedy taka moc jaka uzyskales na hamowni moze byc prawdziwa gdyz autka traca z uplywem lat troche koni. Sprawdz najlepiej jak wysoko ci sie motor kreci. Jesli odcinke masz przy ok 6300 obr/min to raczej chipa nie masz. Jesli sie bedzie krecic bardzo wysoko do powyzej 7000 to na pewno masz. Ile ci w ogole pali to auto? Bierze olej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem czy sie mysle czy nie (prosze mnie poprawic jesli tak) to co mierzy hamownia to moc na kołach.. czyli możliwe są straty na napędzie- no i oczywiście na sprzęgle mogą być straty.. pozatym jesli nie ma vanosa, nie bierze oleju,nie grzechocze ani nic to moze byc jakas glupia sonda,przepływka or smth.. anyway wydaje mi sie ze jak na auto kilkunastoletnie spadek mocy rzędu 5-10 % jest rzecza normalna..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak silnik ani nie kopci oleju tez nie bynajmniej nie zauwarzylem, a do tego tak zapier.... ze jadac tam myslalem ze ma okolo 200, zreszta nie tylko ja tak twierdzilem przed pomiarem, a tu lipa:(. do tego wszystkiego wyciolem jej katalizatory myslac ze co da,jeszcze przed pomiarem. chyba ze pomiar bledny?????? byl ktos kiedys przy takim pomiarze mi sprawdzali tylko na 4 biegu??? ktos mi powiedzial ze powinno sie na kazdy biegu. na 4 biegu wyszlo v-max 174km/h to tez mnie zadziwilo bo 15 minut wczesniej jechalem prawie 200 na odcince i to w pieciu. i jak to jest z tym mojm samochodem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw 325 bez vanosa ma 170 km w serii??? bylem na hamowni i wyszlo mi 184 km, kupujac ten samochod mowiono mi ze jest chip zamontowany, czyli by wychodzilo ze go ma?? pytanie ma tylko teraz czy silnik bez vanosa ma 170km, czy 194?????

 

Kolego żeby była jasność.

Vanos to nie coś takiego że silnik ma większą moc. To tylko zmienne fazy rozrządu które powodują że max moment obrotowy jest uzyskiwany przy niższych obrotach.

325 ma 192KM. Jest to silnik M50 który wychodził z vanosem i bez.

170KM ma model oznaczony 323. Również silnik ma 2.5l tylko jest to silnik M52. M52 każdy miał vanosa.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uciekla mu moc:(, czesto sie zdarza ze pomiar zle wyszedl????? moze ktos sie na tym zna, powiem szczeze ze sie zawiodlem:(

 

Spokojnie :D Auto ma ponad 12 lat i tylko 8KM uciekło. Nie jest żle :D

Pamiętaj że 192KM to moc samego silnika. Dla mnie wynik 184KM jest na 5 z plusem :wink:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
powinien miec 194 KM ale moment obrotowy od ok 4800 wiec kicha . chip to jakas brednia . oczywiscie mowimy o 2,5 litra 325 bo 323 ma tez 2,5 ale jest na simensie ma vanosa i tylko170KM

co to w ogole za wypowiedz?? m50b25 mial 192 konie i ani jednego wiecej, max moment uzyskiwal przy 4700 (bez vanosa) i przy 4200 z vanosem, tyle ze jak spojrzysz na wykres momentu obrotowego to juz okolo 200 Nm jest dostepna od ok 2500 obr/min - i to mowie tu o silniku bez vanosa.

Piszesz ze chip to jakas brednia a pozniej w innym poscie ze jak sobie zalozyles to jest super: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=66364 !!!! To jak to jest w koncu z toba??!! :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadac na hamownie nie wiedzialem czy jest ten chip, wiec dla tego pojechalem zeby dla wlasnego spokoju to sprawdzic. kupujac auto stary wlasciciel twierdzil ze jest on zamontowany , widac oszukal mnie. jestem tylko ciekawy dlaczego na 4 biegu bo tylko na tytm jednym biegu robili pomiar, wyszla predkosc maksymalna 176 km/h. skoro jadac rozpedzam sie do 200 na 4 biegu bez zadnych problemu. pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie byłeś na tej hamowni? Niestety, ale powodów dlaczego wyszło Ci tylko tyle na hamowni może być mnóstwo. Wystarczy, że załączyło się visco i masz 2KM mniej. Może dmuchawa była źle ustawiona i silnik nie dostawał tyle zimnego powietrza co trzeba. Ogólnie to naprawdę nie masz sie czym przejmować. Moja 325i z `90 na hamowni pokazała 187KM, a po chipie 190KM. Też walczyłem długo, żeby sprawdzić dlaczego tylko tyle i... stwierdziłem że nie ma to najmniejszego sensu. Kupiłem 328i :D
http://images24.fotosik.pl/217/db2f86f1b89f14d8.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jeszcze jedno, na pewno doszedł do odcinki na 4? Jak tak to albo nieźle Ci prędkościomierz oszukuje :shock: albo gość co robił pomiar strasznie hukowo skalibrował ją pod Twój samochód. Jak masz wydruk to weź go nam pokaż.

Tu masz mój: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/10d63b82e917b4bc.html

http://images24.fotosik.pl/217/db2f86f1b89f14d8.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze znalazłem pierwszy mój pomiar na serii:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e0a59a243cba72a1.html

 

Jak widać przy pierwszym pomiarze 187KM a przy drugim już tylko 184,8KM. Przyczyna tutaj było Visco, które bezczelnie się załączyło przy ~5000RPM :o

http://images24.fotosik.pl/217/db2f86f1b89f14d8.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak sie te zdjecia tu na forum wrzuca moge ci na maeila przeslac, a po drugie jak to mozliwe zeby 325 jechalo tylko 174km/ na 4 biegu. licznik mi pokazuje 200 niechce mi sie wierzyc ze oszukuje mnie o 30 km/h. tym bardziej ze mam seryjne zelazne 15". po trzecie niebylo zadnej dmuchawy ktora by chlodzila silnik. a bylem w v tech na pradze rog marsa i zolnierskiej!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak sie te zdjecia tu na forum wrzuca moge ci na maeila przeslac, a po drugie jak to mozliwe zeby 325 jechalo tylko 174km/ na 4 biegu. licznik mi pokazuje 200 niechce mi sie wierzyc ze oszukuje mnie o 30 km/h. tym bardziej ze mam seryjne zelazne 15". po trzecie niebylo zadnej dmuchawy ktora by chlodzila silnik. a bylem w v tech na pradze rog marsa i zolnierskiej!!

tak czy siak 325i na 4biegu bez problemu przebija te 174km/h ktore tobie wykazalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50/M50TU - Straight 6 DOHC 24V/Straight 6 DOHC 24V with Single VANOS. 1989-1998. 136kg 299lbs

Used in E36 320i/325i, E34/39 520i/525i, Variation of this was used in the Early US E36 M3

2.0 (150bhp), 2.5 (192bhp), 3.0 (240bhp) Sometimes referred to as S50US. Engine shares more common parts with M50 than Euro S50, but is a motorsport engine.

 

M52/M52TU - Straight 6 DOHC 24V with Single VANOS/Straight 6 DOHC 24V with Double VANOS. 1996-1999. Iron Block in US, Alloy Block in Europe. 118kg 260lbs (alloy) 140kg 308lbs

Used in E39 520i/523i/528i, E36 323i/328i, E38 728i, Variation of this was used in late US E36 M3.

2.0 (150bhp), 2.5 (170bhp), 2.8 (193bhp), 3.2 (240bhp) Sometimes referred to as S52US. Engine shares more common parts with M52 than Euro S50, but is a motorsport engine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.