Skocz do zawartości

Piesek na drodze i Bum.....


pracof

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam forum'owiczów .

 

Mam pecha ....dzisiaj ...przy naprawdę wolnej jeździe, wpadłem na pieska....zdążyłem nawet zobaczyć jego minkę :pray: . Z mojego zderzaka (pakiet M5) ...3/4 wiszą.... jakoś to powiązałem sznurkami do karoserii. Pytanie : mam pakiet AC/OC ... co, jak...i najlepiej gdzie to załatwić....chodzi mi przede wszystkim o czas.

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czas to zgłaszaj z AC.. Gdzie masz umowę? W jakiej ubezpieczalni?

Czy wiesz, czyj był piesek? Jak to się działo w jakiejś wiosce i wieszy czyj był, a ten ktoś jest rolnikiem, to przy zgłaszaniu szkody z AC możesz wskazać właściciela pieska i o ile ma ubezpieczenie,a piesek służył mu w gospodarstwie do pilnowania posesji, to Twoja ubezpieczalnia odzyska kasę i nie stracisz zniżek... Czy zgłaszałeś zdarzenie do policji???

 

P.S. Pracuję w ubezpieczalni i mam z tym do czynienia :dance:

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety....to się zdarzyło w Gdańsku na ulicy...i pojawiła się tam młoda właścicielka z pretensjami...ale jak zobaczyła auto...to zniknęła. Policji nie wzywałem....bo byłem zaprzątnięty poszukiwaniem...jakiegoś podwiązania....moje miejsce docelowe było ok 450m dalej...i tylko tam chciałem dojechać. Generalnie ... zderzak...do wymiany...i...jak to w BMW halogen. Pytam się dlatego, że nigdy przedtem nie korzystałem z AC. A w chwili obecnej...mam 'empty kasę' i chciałbym to zrobić bezgotówkowo i zależy mi na czasie. Tym autem zarabiam na życie. Pozdrawiam.
Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam forum'owiczów .

 

Mam pecha ....dzisiaj ...przy naprawdę wolnej jeździe, wpadłem na pieska....zdążyłem nawet zobaczyć jego minkę :pray: . Z mojego zderzaka (pakiet M5) ...3/4 wiszą.... jakoś to powiązałem sznurkami do karoserii. Pytanie : mam pakiet AC/OC ... co, jak...i najlepiej gdzie to załatwić....chodzi mi przede wszystkim o czas.

CO z psem? pomogłeś mu jakoś :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO z psem? pomogłeś mu jakoś

 

Buhahaha :mrgreen: Pies pobiegł na komisariat złożyć zawiadomienie o przestępstwie....

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO z psem? pomogłeś mu jakoś

 

Buhahaha :mrgreen: Pies pobiegł na komisariat złożyć zawiadomienie o przestępstwie....

 

Nie tylko złożył zawiadomienie, ale spisał jeszcze numery tablic rejestracyjnych:D :mrgreen:

http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO z psem? pomogłeś mu jakoś

 

Buhahaha :mrgreen: Pies pobiegł na komisariat złożyć zawiadomienie o przestępstwie....

Jeżeli uważasz ,że "to tylko pies" i nie ważne czy został połamany czy nie, to chyba zatrzymałeś się na pewnym etapie rozwoju- kiedy zaczynała kształtować się w Tobie zwykła ludzka wrazliwość...współczuję

 

ps: do czego to dziecinne buhaha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba zatrzymałeś się na pewnym etapie rozwoju

 

dokładnie tak jak piszesz Kolego:)

 

A uważasz ze Hannibal Lecter byl nie wrażliwy? moim zdaniem byl bardzo wrażliwy i wcale sie nie zatrzymał na zadnym etapie rozwoju :)......wrecz przeciwnie osiągnął apogeum i pomimo tego rozwijal sie dalej duchowo i intelektulanie.......Niekoniecznie robiąc rzeczy - ktore sa uznawane za normy przez spoleczenstwo.... bo któż zabija dla smaku?:)

Mam płakać nad losem psa? - ktory jest stworzeniem nie zdolnym do myslenia abstrakcyjnego??? Skoro z Ciebie taki wrazliwiec...Jedz do schroniska i popatrz na biedne czworonogi ktorym wlasciciele ucinaja uszy , ogony a potem oddaja ....za kraty. Pozdrawiam.

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglos u swojego ubezpieczyciela i naprawa z AC, bo nikle szanse zeby ustalic wlasciciela psa. Jesli zalezy Tobie na aucie zastepczym umotywuj to, ze uzywasz auta w celach zarobkowych, a w zwiazku z tym , ze formalnosci potrwaja, bedziesz ponosil straty finansowe itp.

A tak w ogole wybrales w AC opcje ''naprawa bezgotowkowa'' czy ''kosztorys we wlasnym zakresie''? Ja mam w PZU i musialem sie konkretnie opowiedziec przy wykupie AC co wybieram. Wybralem ''naprawa bezgotowkowa'' i wtedy AC bylo niewiele drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba zatrzymałeś się na pewnym etapie rozwoju

 

dokładnie tak jak piszesz Kolego:)

 

A uważasz ze Hannibal Lecter byl nie wrażliwy? moim zdaniem byl bardzo wrażliwy i wcale sie nie zatrzymał na zadnym etapie rozwoju :)......wrecz przeciwnie osiągnął apogeum i pomimo tego rozwijal sie dalej duchowo i intelektulanie.......Niekoniecznie robiąc rzeczy - ktore sa uznawane za normy przez spoleczenstwo.... bo któż zabija dla smaku?:)

Mam płakać nad losem psa? - ktory jest stworzeniem nie zdolnym do myslenia abstrakcyjnego??? Skoro z Ciebie taki wrazliwiec...Jedz do schroniska i popatrz na biedne czworonogi ktorym wlasciciele ucinaja uszy , ogony a potem oddaja ....za kraty. Pozdrawiam.

Hannibal był człowiekiem chorym psychicznie. Chorzy psychicznie często wykazują się bardzo wysokim poziomem inteligencji i zaskakują swoje otoczenie i samych lekarzy.

Co do psa,to uważam że jest również stworzeniam Boskim,przejawia uczucia i również odczuwa ból! Skoro wiesz jak wyglądają schroniska dla zwierząt to pewnie kiedyś tam zajrzałeś,ja też wiem bo nawet wziąłem kiedyś psa ze schroniska a mój ojciec był współautorem ustawy o ochronie zwierząt.

Pozdrawiam.

ps: mimo Twojego pierwszego postu myslę ,że jednak lubisz zwierzęta -odpowiedziałeś na mój post i przyznałeś że wiesz coś o tych biednych zwierzakach w schroniskach. :)

Poza tym chyba w którymś z Twoich postów(nie wiem czy się nie mylę)

czytałem ,że byłeś lub jesteś policjantem- (wiem że praca pełna stresu-przyszły szwagier jest policjantem)także powinieneś być wrazliwy na każdą krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole wybrales w AC opcje ''naprawa bezgotowkowa'' czy ''kosztorys we wlasnym zakresie''? Ja mam w PZU i musialem sie konkretnie opowiedziec przy wykupie AC co wybieram. Wybralem ''naprawa bezgotowkowa'' i wtedy AC bylo niewiele drozsze.

 

Noooo, Kolego... z tym "niewiele droższe" to chyba lekka przesada... naprawa na rachunki oznacza, że spodziewane przez PZU stawki za robociznę są nawet ponad 2-krotnie wyższe niż w kosztorysie PZU, ceny części są bez potrąceń z tytułu wieku pojazdu - amortyzacja (nie pamiętam, ale chyba do 3 lat to 15%, od 3 do 8 to chyba 35% i pow. 8 lat to 50%!!!), ponadto VAT... To wszystko skutkuje tym, że ewentualna wypłata może być ponad dwukrotnie wyższa niż ta z kalkulacji PZU. Każdy potencjalny ubezpieczony potrafi liczyć i widzi korzyści rozliczenia "WARSZTAT"... Ci goście z PZU tez :D ...

 

P.S. Dzisiaj dowiem się o "zwyżkę" składki przy wariancie "WARSZTAT"

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także powinieneś być wrazliwy na każdą krzywdę

 

Policjant może być wrażliwy...ale przedewszystkim musi być sprawiedliwy...Niestety uwierz mi ze nie zawsze wrażliwość i empatyczność w tym zawodzie jest wskazana.....Jesli chodzi o zwierzeta to tak kocham je.... mam dwa pająki , psa - owczarka , kota - dachowca...i rybki :) i zawsze sie nimi otaczalem...(owczarek ze schroniska).....Hmm to co napisales o chorych psychicznie trafne :)....chcialem tylko sprawdzic jak nazwiesz Hannibal'a.....ludzie malo rozwinieci i "zatrzymani w rozwoju" zaczeli by od wulgaryzmow okreslajacych jego postawe...Generalnie - jesli Twoj ojciec ma mozliwosc grzebania w ustawach - niech wdroży coś prostego - kazdy kto potraci psa - bierze innego ze schroniska i zapewnia mu godne zycie...(utopia?)

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także powinieneś być wrazliwy na każdą krzywdę

 

Policjant może być wrażliwy...ale przedewszystkim musi być sprawiedliwy...Niestety uwierz mi ze nie zawsze wrażliwość i empatyczność w tym zawodzie jest wskazana.....Jesli chodzi o zwierzeta to tak kocham je.... mam dwa pająki , psa - owczarka , kota - dachowca...i rybki :) i zawsze sie nimi otaczalem...(owczarek ze schroniska).....Hmm to co napisales o chorych psychicznie trafne :)....chcialem tylko sprawdzic jak nazwiesz Hannibal'a.....ludzie malo rozwinieci i "zatrzymani w rozwoju" zaczeli by od wulgaryzmow okreslajacych jego postawe...Generalnie - jesli Twoj ojciec ma mozliwosc grzebania w ustawach - niech wdroży coś prostego - kazdy kto potraci psa - bierze innego ze schroniska i zapewnia mu godne zycie...(utopia?)

 

 

To jest bardzo dobry pomysł, może te biedne zwierzęta poczuły by wkonću co to jest prawdziwy dom, ale nie zawsze bo różne typy się trafiają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zwyżki od wariantu "WYCENA", aby był wariant "WARSZTAT" w PZU (zależne od wieku auta):

do 4 lat - bez dopłat

od 4 do 5 lat - 5%

od 5 do 6 lat - 10%

od 6 to 7 lat - 15%

od 7 do 8 lat - 20%

od 8 do 9 lat - 25%

od 9 do 10 lat - 30%

od 10 do 11 lat - 35%

powyżej 11 lat - 40%

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU to jest wogóle nieporozumienie. Ja nie wiem jakim cudem mają oni ponad 50% rynku.

 

z czasow komuny im to zostalo.taka moherowa firma :mrgreen:

kiedys rozjechalem pieska w centrum bialogardu,bo pan szedl z pieskiem bez smyczy i piesek wbiegl na ulice.

stracilem dokladke pod zderzakiem-a bylo to audi a3 2001 rok,pan podlecial do mnie z łapami i pretensjami.efekt-ofiary byly dwie-piesek i pan.z ta roznica ze piesek nie zyl.a pan mial limo :norty:

potem przyjechala straz miejska,pan dostal mandat za to ze nie prowadzil kundla na smyczy,ja mialem sprawe za naruszenie nietykalnosci cielesnej-ale byli swiadkowie :norty: ze zostalem zaatakowany,i sie bronilem :norty: .

a Warta wyplacila z AC za zderzak i sadzili sie potem z panem od pieska.

a wszystko przez pieska.

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem 'mordercą bez serca' ... jak zbierałem z jezdni części zderzaka i halogenu ...to piesek oddychał na chodniku...potem przyszła do mnie pani właścicielka z pretensjami, ale jak zwróciłem jej uwagę , że pieska trzeba pilnować i za niego się odpowiada (ponoć był pilnowany tylko uciekł z domu)...a szczególnie kiedy chciałem spisać jakieś dane, to właścicielka się ulotniła. Wybrałem naprawę bezgotówkową w ASO FOTA w Gdyni. Jutro przyjeżdża rzeczoznawca. Dziękuję za porady. Może skorzystam z auta zastępczego.
Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jacekkarasowski tylko że wielką zagadką jest dla mnie kto sie tam ubezpiecza i co oni robią że mają nadal taki udział. Jest to fenomen pewnego rodzaju :D

 

 

z wlasnych obserwacji-kazda skoda 105,maluch,fiat 125,syrenka,trabant itd,czyli cale jezdzace badziewie ktore przyjmuje do kasacji zazwyczaj ubezpieczone jest w PZU.

jezdze po te graty po wiochach,do rolnikow,do sklerotyków ,moherów i innych takich.

dla nich istnieje tylko radio maryja,wiadomosci o 19.30 na jedynce, m jak milosc, oraz bezpieczenie w PZU :norty:

 

a swoja droga-u mnie w rejonie HDI tez jest popularne....sam mam OC w tej pieknej firmie z ktora mam na pienku...

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.