Skocz do zawartości

akumulator


kamil bmw

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM, MAM PYTANIE ODNOŚNIE NZUPEŁNIANIA AKUMULATORA ELEKTROLITEM CZY TO COŚ ZMIENI W AKUMULATORZE?(SORY ZE PISZE TO NA TYM FORUM)

 

jesli masz akumulator tzw obslugowy (z odkrecanymi koreczkami) to mozesz od czsu do czasu uzupelnic elektrolit dolewajac wody destylowanej tyle zeby plytki w komorach byly przykryte na min 5 mm.

 

to wszystko co mozesz tam dolewac

 

a co to da? moze pozyje twoj aku jeszcze chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda roboty,lepiej kupic nowe aku i po problemie.

nie bierz tez aku ze szrotu-do mnie non stop ktos przychodzi po uzywane aku i domaga sie jeszcze gwarancji....

wiem ze aku podrozaly ostatnio.ale jak kupisz to przynajmniej masz zawsze pewnosc ze pojedziesz.pozdrawiam

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM, MAM PYTANIE ODNOŚNIE NZUPEŁNIANIA AKUMULATORA ELEKTROLITEM CZY TO COŚ ZMIENI W AKUMULATORZE?(SORY ZE PISZE TO NA TYM FORUM)

 

jesli masz akumulator tzw obslugowy (z odkrecanymi koreczkami) to mozesz od czsu do czasu uzupelnic elektrolit dolewajac wody destylowanej tyle zeby plytki w komorach byly przykryte na min 5 mm.

 

to wszystko co mozesz tam dolewac

 

a co to da? moze pozyje twoj aku jeszcze chwile

OCZYWIŚCIE,będzie lepiej doładowany. Sam mam 2 letni obsługowy akumulator Varta o poj.74ah i jestem zadowolony. :cool2: Dolewam wody destylowanej co ok.pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam Varte 95 Ah i musze sprawdzic stan wody bo ostatnio posiedzialem 1,5 h w aucie, radio gralo i padl :( zreszta w E39 jest jakis przekaznik odcinajacy prad gdy jest zbyt mala moc do zapalenie bo w sumie radyjko mi jeszcze pogralo - do przyjazdu kumpla z kablami :)

A jesli chodzi o doladowywanie akumulatora to nie jest powiedziane ze co pol roku, to wszystko zalezy od tego na jakich trasach sie jezdzi, czy to jest codziennie 10 - 15 km do pracy i tylez samo spowrotem, czy jest to ponad 50 km np na fast-food`a do centrum miasta z wioski obok. Im mniej jezdzimy powinnismy go czesciej doladowywac i nie chodzi mi o to ze codziennie bo taki aku to tylko na wymiane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam Varte 95 Ah i musze sprawdzic stan wody bo ostatnio posiedzialem 1,5 h w aucie, radio gralo i padl :( zreszta w E39 jest jakis przekaznik odcinajacy prad gdy jest zbyt mala moc do zapalenie bo w sumie radyjko mi jeszcze pogralo - do przyjazdu kumpla z kablami :)

A jesli chodzi o doladowywanie akumulatora to nie jest powiedziane ze co pol roku, to wszystko zalezy od tego na jakich trasach sie jezdzi, czy to jest codziennie 10 - 15 km do pracy i tylez samo spowrotem, czy jest to ponad 50 km np na fast-food`a do centrum miasta z wioski obok. Im mniej jezdzimy powinnismy go czesciej doladowywac i nie chodzi mi o to ze codziennie bo taki aku to tylko na wymiane :)

 

RACJA...popieram... :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odswierzam temat bo wlasnie drugi raz padl mi aku gdy postal 8 godz na -11^C mrozie, trzeciego razu juz nie bedzie :D w zwiazku z tym krociutkie pytanko: Jakiej firmy kupic aku :?: Dane aku znam bo mialem oryginalny aku wczesniej i zapisalem wszystkie dane, zreszta nawet w ksiazce pisa o tym jaki ma byc badz na realoem.com (chyba sie to tak pisze). Chodzi o firme pod jakim szyldem bede pali auto, myslalem o Centrze Futura albo ktoryms z Bosch`ow. Generalnie nie jezdze na jakichs dalekich trasach, raczej normalnie ze 3x, 4x na dzien po 40 - 50 km. Jaki wy byscie polecili :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswierzam temat bo wlasnie drugi raz padl mi aku gdy postal 8 godz na -11^C mrozie, trzeciego razu juz nie bedzie :D w zwiazku z tym krociutkie pytanko: Jakiej firmy kupic aku :?: Dane aku znam bo mialem oryginalny aku wczesniej i zapisalem wszystkie dane. Chodzi o firme pod ktorej szyldem bede pali auto, myslalem o Centrze Futura albo ktoryms z Bosch`ow. Generalnie nie jezdze na jakichs dalekich trasach, raczej normalnie ze 4x na dzien po 40 - 50 km. Jaki wy byscie polecili :?:

 

Uzupełnij elektrolit potem podładuj 10h prostownikiem (nie wystarczy przejechać się kawałek) i zobacz co się stało.

 

Ja kupiłem Centre w zeszłym roku.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o eletrolit to uzupelnilem go po napisani przed ostatniego posta, ladowalem aku cala noc (to bedzie jakies 12 h) i dzis musialem auto zostawic na parkingu w pracy, a do domu zwlokla mnie dziewczyna...

Jesli chodzi o marke to zapewne kazdy ma swoja na ktorej sie "nie przejechal" i mam nadzieje bedzie duzo podpowiedzi, przegladam allegro, google i wydaje mi sie ze zostane jednak albo przy Bosch`u, Centrze albo jak napisal Centrino - Varta, bo od zawsze byly dobrymi akumulatorami.

Gdzies wyczytalem ze Bosch`e lubia zawodzic tylko niewiem dlaczego...

Jak sie to mowi: ukochane auto - ok 32 000 zl, wymarzone auto - ok 400 000 zl, widok sasiada nie mogacego odpalic swojego auta - BEZCENNE :!: :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam akumulatory Centra Futura. Sprawdzają się w Pomocy Drogowej. Miałem taki akumulator w dwóch pomocach drogowych z wyciągarkami elektrycznymi 5 i 6 tonowymi, akumulatory chodziły po 4 lata, później nie wiem bo zmieniałem auta...

90r E30 316 i coupe sprzedany

92r E36 318 is coupe sprzedany

91r E32 750 IL sprzedany

88r E32 735 IL sprzedany

92r E32 735 IL sprzedany

93r E34 530 V8 sprzedany

92r E34 525 tds sprzedany

90r E34 535 i obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jakiej mocy (Ah ) kupić do e-34 520 . Padła mi również bateria centralny ledwo ciągnie i nie wiem jak "otworzyć " kanapę. Widziałem na bmwfans trzy typy acu (50,65 i 75Ah) ,ale nie wiem też czy to są z "lewym" czy z "prawym" plusem"?

Wezmę pewnie coś z boscha lub centry (mam w lanku futurę 3 zimę i kręci na tyk).tylko czy wszystkie z tego zakresu wchodzą, czy acu mają jakieś standaryzowane wymiary?

Pozdrawiam

Darek

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i mnie dopadł problem akumulatora. I zdecydowałem sie na Centre Futura - a przekonało mnie chyba assistance przez 2 lata i o rok dluzsza gwarancja (3 lata, a np. bosch silver - tylko 2 lata)

 

pozdrawiam

 

Wlasnie to ze 3 lata gwarancji i assistance 2 to mnie przekonuje do tego aku.

Teraz skoleji mam inny problem ktorego bardzo sie balem:

po wymianie na inny aku pozyczony od sasiada bo akurat ma dwa swieci sie kontrolka poduszek... :beksa: :beksa: :beksa: :beksa: Rano nie krecilem auta bo przekaznik nie dal pradu na rozrusznik, bylo tylko "pyk" i dalem sobie spokoj. Teraz niewiem co zrobic, moze jakies pomysly ktos ma co to jest :?: zaraz zabieram sie za lekture "sam naprawiam" celem diagnozy co to moze byc. Ale podpowiedzi mile widziane :)

 

@ dturk

 

LINK

Ja bym polecal troszke wyzsza czyli 65 albo 75 bo zapewne w aucie masz jakies wyposazenie pozerajace ta bezcenna energie. Im wiecej napakowane elektroniki tym wiekszy aku kup.

Edytowane przez malpa84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jakiej mocy (Ah ) kupić do e-34 520 . Padła mi również bateria centralny ledwo ciągnie i nie wiem jak "otworzyć " kanapę. Widziałem na bmwfans trzy typy acu (50,65 i 75Ah) ,ale nie wiem też czy to są z "lewym" czy z "prawym" plusem"?

Wezmę pewnie coś z boscha lub centry (mam w lanku futurę 3 zimę i kręci na tyk).tylko czy wszystkie z tego zakresu wchodzą, czy acu mają jakieś standaryzowane wymiary?

Pozdrawiam

Darek

 

wymiary sa standartowe...za duzego nie mozesz kupic bo alternator nie doladuje go....zalezy jaki A masz alternator i ile miejsca pod kanapa.....sa lewe i prawe klemy :duh: :duh: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: jak to jest gdy chce kupic aku zajety przez komornika :?: Pisze ze gwarancje daje na 2 lata, ale niewiem gdzie go pozniej oddac... Przeciez komornik mi go nie bedzie serwisowal w razie W. Chyba ze tym zajmuje sie juz fabryka np. metoda "door-to-door" albo jeszcze inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: jak to jest gdy chce kupic aku zajety przez komornika :?: Pisze ze gwarancje daje na 2 lata, ale niewiem gdzie go pozniej oddac... Przeciez komornik mi go nie bedzie serwisowal w razie W. Chyba ze tym zajmuje sie juz fabryka np. metoda "door-to-door" albo jeszcze inaczej.

 

masz racje...nie ma to jak powazne firmy i sklepy :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary sa standartowe...za duzego nie mozesz kupic bo alternator nie doladuje go....zalezy jaki A masz alternator i ile miejsca pod kanapa.....sa lewe i prawe klemy :duh: :duh: :duh:

To nie tu standardu , że lewy to minus a prawy plus???

A wypas, to raczej standard, klima nanual, elektryka z przodu, gaz (mój własny dodatek) no i radio.

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary sa standartowe...za duzego nie mozesz kupic bo alternator nie doladuje go....zalezy jaki A masz alternator i ile miejsca pod kanapa.....sa lewe i prawe klemy :duh: :duh: :duh:

To nie tu standardu , że lewy to minus a prawy plus???

 

nie masz racji..idz do sklepu i zobacz pozniej pisz... :mad2: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary sa standartowe...za duzego nie mozesz kupic bo alternator nie doladuje go....zalezy jaki A masz alternator i ile miejsca pod kanapa.....sa lewe i prawe klemy :duh: :duh: :duh:

To nie tu standardu , że lewy to minus a prawy plus???

 

nie masz racji..idz do sklepu i zobacz pozniej pisz... :mad2: :mad2: :mad2:

ź;e uciąłem czyjś cytat z wypowiedzi a reszta wyszła nieczytelnie.

Chodzi czy właśnie prawy to plus a lewy to minus jest standardowe czy jest może inaczej??

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

wymiary sa standartowe...za duzego nie mozesz kupic bo alternator nie doladuje go....zalezy jaki A masz alternator i ile miejsca pod kanapa.....sa lewe i prawe klemy :duh: :duh: :duh:

To nie tu standardu , że lewy to minus a prawy plus???

 

nie masz racji..idz do sklepu i zobacz pozniej pisz... :mad2: :mad2: :mad2:

ź;e uciąłem czyjś cytat z wypowiedzi a reszta wyszła nieczytelnie.

Chodzi czy właśnie prawy to plus a lewy to minus jest standardowe czy jest może inaczej??

 

W wiekszosci przypadków autka mają lewy minus, są tez samochody z lewym plusem ale akumulatory w wiekszosci przypadków z lewym plusem sa produkowane do 55Ah. Większosć powyzej ma juz tylko lewy minus

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.