Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzieki za chociaż jedną odpowiedz .

Witam kolegów , ostatnio zauważyłem w mojej e39 525d z 2003 roku ze soft w dde mam z 2001 roku , a wcześniej aktualizowałem go progmanem v32 , i zastanawiam sie jak to możliwe że w aucie z 2003 roku mam soft z 2001 czy progman zamiast uaktualnić soft to zrobil mi downgrade ? I czy można w jakiś sposób aktualizować pliki z softem do sterowników w progmanie v32 ? Jakis czas nie zagładałem na forum a tu proszę widzę że są już jakieś możliwości na ISTA , na prawde super bardzo na to czekałem i nie moge sie doczać możliwości wypróbowania jej w końcu u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dzieki za chociaż jedną odpowiedz .

Witam kolegów , ostatnio zauważyłem w mojej e39 525d z 2003 roku ze soft w dde mam z 2001 roku , a wcześniej aktualizowałem go progmanem v32 , i zastanawiam sie jak to możliwe że w aucie z 2003 roku mam soft z 2001 czy progman zamiast uaktualnić soft to zrobil mi downgrade ? I czy można w jakiś sposób aktualizować pliki z softem do sterowników w progmanie v32 ? Jakis czas nie zagładałem na forum a tu proszę widzę że są już jakieś możliwości na ISTA , na prawde super bardzo na to czekałem i nie moge sie doczać możliwości wypróbowania jej w końcu u siebie

 

Sprawdź rok produkcji sterownika po numerze części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli data jaka tam pokazuje to nie data softu tylko prodkcji sterownika tak ? A czy ktoś wie jak zaktualizować SSS Progman

 

Aktualizacje SSS są tylko płatne i jeszcze nie do końca warto im ufać... a jeśli już płacić to zainwestuj w ISTA/P 100 x pewniejsza... od przeróbek SSS i wygodniejsza bo w całości PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem , ale ile trzeba dać za iste i gdzie najkorzystniej kupić ?

 

U darksys'a albo kolegi który intensywnie odpowiadał na Twoje posty, cenę mają identyczną... napisz na pw to CI podpowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam problem z instalacją INPY próbowałem już dwie i wyrzyca mi błąd:

"This setup can not be installed on this operating system version. Only Windows NT 4.0 or Windows XP Proffesional are supportet."

używam Visty, czy na tym systemie da się zainstalować ta softwary, pliki przerzuciłem i są na dysku C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam problem z instalacją INPY próbowałem już dwie i wyrzyca mi błąd:

"This setup can not be installed on this operating system version. Only Windows NT 4.0 or Windows XP Proffesional are supportet."

używam Visty, czy na tym systemie da się zainstalować ta softwary, pliki przerzuciłem i są na dysku C

 

W trybie zgodności z xp zainstaluje i będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak tego dokonać?

po wciśnięciu OK (tylko taka jest opcja) instalator się zamyka.

 

Prawym przyciskiem myszki na ikonkę instalatora po pojawieniu się tabelki wybrać belkę "Uruchom w trybie zgodności" wybrać później n.p. Windows XP SP2 i kliknąć ok... po zamknięciu się okna uruchomić tak, jak od tej pory to robiłeś, uruchomi się instalator... i się zainstaluje... prościej się nie da wytłumaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś popłudniu posiedziałem i zrobiłem :)

podłaczyłem pod fure i śmiaga,

mam tylko problem z NCS expert by wyrzuca mi błąd z wersją Windy i jest dopisek x86-32bitowa oraz x64 - 64 bitowa

 

zainstalowałem na laptopie dziewczyny z systemem 32bitowym i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy mam taki problem z Disem:

Nie łączy się z sterownikiem silnika w e60 2008r 2.0d 177km z resztą sterownikow łączy się prawidłowo - interfejs d-can

Inpa łączy się ze sterownikiem silnika ale jest po niemiecku i nie można odczytać wartości rzeczywistych

Proszę o jakiś info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To nie fajnie - byle jaki kombaj bez problemu się łączy a Dis nie... :x

 

Jasne ale w trybie sesji OBD, odpal programowanie albo testy wykonawcze na tej zabawce.

DIS jako soft miał ostatni wypust w 2007 a auto masz z 2008 wiec nie ma obowiązku już go suportować.

Motory z Euro 5 DIS już nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo Dis np. z automatyczną skrzynią biegów łączy się bez problemu - skrzynia tzw "Joystick" a nowa INPA nie może się połączyć, natomiast łączy się ze sterownikiem silnika ale dziwnie odczytuje błędy podaje tylko numer błędu bez nazwy no i nie ma możliwość sprawdzenia np wtrysków i innych wartości.

Dzięki za info

 

Jak odpala się testy wykonawcze? trzeba wejść do serwis fun.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zwykły kalkulator nie ma porównania do ISTY :lol:

 

DIS to nie kalkulator koleżko... kalkulatory to intrefejsy, które są z nim używane... Sam używam ICOM'a z ISTA i wiele bym dał, żeby ICOM odpalił mi z DIS'em... choćby ze względu na przyzwyczajenie i sposób poruszania się... łatwego odczytu błędu z poszczególnego sterownika... owszem ISTA ma wiele nowych możliwości, o nie których błędach i ścieżkach DIS nigdy nie słyszał mimo, że tyczą się starych modeli... np. dużo łatwiej naprawić niedomagania silnika M52 ISTA, niż DIS'em wystarczy podać w ISTA precyzjne objawy, mimo, że sterownik nie wyświetla żadnych błędów... pod tym względem DIS przegrywa w przedbieagach, mimo wszystko bardzo go szanuje i szanuje Twórców bo w VW mogą o takim tylko pomarzyć!!! VAS nie jest nawet godny, leżeć na jednej półce obok DIS'a! i jeszcze jedna sprawa, ISTA bez ICOM to bezużyteczne badziewie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie fajnie - byle jaki kombaj bez problemu się łączy a Dis nie... :x[/

porównanie " zwykły kalkulator " tyczyło się kombajnu a nie DISa , więc nie szukajcie na siłę jakiś nieporozumień ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie fajnie - byle jaki kombaj bez problemu się łączy a Dis nie... :x[/

porównanie " zwykły kalkulator " tyczyło się kombajnu a nie DISa , więc nie szukajcie na siłę jakiś nieporozumień ...

 

Jesli tak to spox, choć mógłbyś wyrażać się precyzyjniej... nie ptorafie prześć spokojnie obok, gdy pluje się na coś, czego na pewno nie można nazwać chłamem, bo to ciężka praca nie tylko tych, którzy to stworzyli, ale choćby tych, dzięki któym mogliśmy się tym cieszyć, choćby nie będącego już z nami Fistera, który zorobił kawał dobrej roboty i jakiś szacunek się należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
dokładnie, ten post to niezła baza danych, bardzo często się ratuje tą CAAAŁĄ treścią :D i tylko czekam jak ktoś wymyśli jakieś "lewe" przyłącze online dla isty - tak często updatują teraz że niebezpiecznie czasem jest wzięcie się za 2- 3 latka, czasem dziwne rzeczy wychodzą, mnie ostatnio po programowaniu f10 na raporcie końcowym wyszedł CID- CIC z czerwonym krzyżem no i ekran czarny, ratunek tylko serwis - powód; auto już miało nowszą wersję niż moja :cry: w aso poszli po jeszcze nowszej wersji no i lata wszystko po staremu. jednak jeśli chodzi o diagnostykę problemów to w 100 % zgadzam się, odpowiednio poprowadzona ista wie wszystko o wszystkim, niezrównany program :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.