Skocz do zawartości

Spore spalanie


mates26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem. Jak kupiłem swoje autko to przy spokojnej jeździe w mieście spaliła mi 10,5l/100km z włączoną klimą. Ostatnio cośik zaczęła chlapać ok.13/14l!

Teraz stoi u mechaniora bo okazało się, że głowica pęknięta!!!

Nie wiem czy to też mogło być przyczyną większego spalania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglo-ale pytanie dlaczego ci pekla glowica w silniku? :shock:
Od jakiegoś czasu miałem problemy z autem. W krótkim czasie wymieniłem dwie pompy wodne i dwie chłodnice. No i zmieniłem mechanika na "znającego się na rzeczy". Stwierdził pęknięcie głowicy + przegrzanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jesli miales problemy z tem. to brak odpowiedniego zdiagnozowania mogl sie przyczynic do przegrzania ( lub nastapilo wczesniej kiedy zagotowales wode) pozniej do pekniecia glowicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jesli miales problemy z tem. to brak odpowiedniego zdiagnozowania mogl sie przyczynic do przegrzania ( lub nastapilo wczesniej kiedy zagotowales wode) pozniej do pekniecia glowicy
Zobaczę jak autko będzie zrobione czy spalanie spadnie. A mogą być też jakieś inne przyczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jesli miales problemy z tem. to brak odpowiedniego zdiagnozowania mogl sie przyczynic do przegrzania

 

oj... jezeli doszlo do tego co pisze kolega to mozesz szukac nowego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trzeba przyznac ze cena za robote nie bedzie niska,wieksze spalanie bylo powodem wiekszego grzania sie silnika i twoich problemow,jesli to porobisz automatycznie spadnie ci spalanie
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co nowego silnika odrazu, zagotowanie rowna sie wymiana uszczelniaczy itp a nie motoru na smieci :duh:

jezeli się zagotował to oczywiscie ze nic sie nie dzieje ale jezeli jest przegrzany to silnik jest do wywalenia !!!

zapytaj kolegi dajan-a , on miał troszeczke przejsc z tego typu sprawami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu miałem problemy z autem. W krótkim czasie wymieniłem dwie pompy wodne i dwie chłodnice. No i zmieniłem mechanika na "znającego się na rzeczy". Stwierdził pęknięcie głowicy + przegrzanie.

 

Czyli prawdopodobnie niepotrzebnie wymieniłeś te chłodnice (2X???) i pompke. Jakbyś od razu naprawił głowice to może by ci chłodzenie nie wariowało, a tak to cały układ był zapowietrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu miałem problemy z autem. W krótkim czasie wymieniłem dwie pompy wodne i dwie chłodnice. No i zmieniłem mechanika na "znającego się na rzeczy". Stwierdził pęknięcie głowicy + przegrzanie.

 

Czyli prawdopodobnie niepotrzebnie wymieniłeś te chłodnice (2X???) i pompke. Jakbyś od razu naprawił głowice to może by ci chłodzenie nie wariowało, a tak to cały układ był zapowietrzany.

No niepotrzebnie, ale to mechanik zawinił bo nie potrafił zdiagnozować usterki :duh:. Nowy mechanik zna się na rzeczy i wykrył co jest po jednym dniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.