Skocz do zawartości

Problem z czujnikiem temperatury zewnętrzenej


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jechałem sobie wczoraj i nagle zabrzmiał gong i A-TEMP -37.0 wiedziałem co to znaczy : odpięty czujnik. Zatrzymałem się, zobaczyłem czy czujnik w ogóle jest (czy nie odpadł), był... zdemontowałem na szybko i tylko jeden kabelek był do niego podłączony, drugi jakby urwany. Na wszelki wypadek zerwałem też drugi i schowałem czujnik do środka auta (żeby gdzieś nie zginął przy byle jakim montażu), potem sprawdziłem jego opór i mniej więcej przy 10 st pokazuje 10 kOhm, 20 st => 5 kOhm. Gdy zbliżę go do czegoś ciepłego opór spada...

 

Gdy dziś go podpiąłem OBC pokazywał wartości -35.5 st., potem -34.5 st. :( A przecież takiej zimy to my na szczęście jeszcze nie mamy. Co jest? Czy czujnik działa dobrze (chodzi o opór), ile powinien mieć w 20 st?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

poszukaj tutaj cos tam na ten temat jest

http://bmwe32.masscom.net/

 

O dzięki :)

 

Czyli tutaj:

 

http://bmwe32.masscom.net/johan/OBC_temp/OBC_temp.html

 

Tylko gdzie jest to złącze które trzeba oczyścić? Jak się do niego dostać bo nic takiego u mnie nie kojarzę :( Czy trzeba mieć kanał?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o to mi chodziło

a tego to sam nie wiem

spróbuje poszukac

 

Dzięki... gdyby ktoś czytał ten post i wiedział, pokaże tu czego szukam:

 

http://bmwe32.masscom.net/johan/OBC_temp/connector-1.jpg

Nie wiem gdzie ta wtyczka bo ogólnie to żadnej okrągłej nie widziałem pod zderzakiem :(

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak spada temp.to on sie sam ustabilizuje , pojezdzij ....

 

Ale ile się stabilizuje? 15 minut stałem na parkingu i czekałem aż wzrośnie i nic :(

 

Najpierw było -36.0 potem -35.5, potem -34.5...

 

 

 

Pozdrawiam

 

to znaczy ze dobrze , widzisz ze spada a ile godz. ci nie potrafie powiedzic /jak robilem e-39 zostawilem na noc i rano bylo ok ../

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety padł Ci czujnik temperatury - też tak miałem od miesiąca. Dla sprawdzenia kup termistor ,powiedzmy 6.1k i zobacz czy wskazuje Ci mniej więcej dobrze , jak tak mam i jest ok , a cena termistora to 2 do 3 zł :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety padł Ci czujnik temperatury - też tak miałem od miesiąca. Dla sprawdzenia kup termistor ,powiedzmy 6.1k i zobacz czy wskazuje Ci mniej więcej dobrze , jak tak mam i jest ok , a cena termistora to 2 do 3 zł :wink:

 

nie czytasz postu w calosci tylko wyrywkowo..on mierzyl termistor i jest ok...

poczytaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak spada temp.to on sie sam ustabilizuje , pojezdzij ....

 

Ale ile się stabilizuje? 15 minut stałem na parkingu i czekałem aż wzrośnie i nic :(

 

Najpierw było -36.0 potem -35.5, potem -34.5...

 

 

 

Pozdrawiam

 

to znaczy ze dobrze , widzisz ze spada a ile godz. ci nie potrafie powiedzic /jak robilem e-39 zostawilem na noc i rano bylo ok ../

 

Nie dobrze :P Bo zdemontowałem czujnik i zabrałem go do domu celem ponownego pomierzenia :P Wyniki takie same.

 

Ale jutro podepnę i zobaczymy co się stanie za kilka h... tak w ogóle to co tu ma się stabilizować tyle czasu? :)

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o to mi chodziło

a tego to sam nie wiem

spróbuje poszukac

 

Dzięki... gdyby ktoś czytał ten post i wiedział, pokaże tu czego szukam:

 

http://bmwe32.masscom.net/johan/OBC_temp/connector-1.jpg

Nie wiem gdzie ta wtyczka bo ogólnie to żadnej okrągłej nie widziałem pod zderzakiem :(

 

 

Pozdrawiam

wlasnie gdzi jest ta wtyczka?

to nie jest przypadkiem wtyczka kolo skrzynkui bezpiecznikow?bo widzialem tam podobna, a czujnika i kabli nie mam innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety padł Ci czujnik temperatury - też tak miałem od miesiąca. Dla sprawdzenia kup termistor ,powiedzmy 6.1k i zobacz czy wskazuje Ci mniej więcej dobrze , jak tak mam i jest ok , a cena termistora to 2 do 3 zł :wink:

 

Założyłem... przed podłączeniem było -37.0; na początku po podłączeniu było -36.0, jak odchodziłem od samochodu to już -35.0.

Co on ma tam jakiś wielki kondensator ładowany malutkim prądem?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety padł Ci czujnik temperatury - też tak miałem od miesiąca. Dla sprawdzenia kup termistor ,powiedzmy 6.1k i zobacz czy wskazuje Ci mniej więcej dobrze , jak tak mam i jest ok , a cena termistora to 2 do 3 zł :wink:

 

Założyłem... przed podłączeniem było -37.0; na początku po podłączeniu było -36.0, jak odchodziłem od samochodu to już -35.0.

Co on ma tam jakiś wielki kondensator ładowany malutkim prądem?

 

 

Pozdrawiam

 

Nie wiem co on tam ma ....komp.wysyla co jakis czas impuls czy wszystko gra /np.zarowki,/dlatego tak dlugo trwa zresetowanie.

Na forum czytalem ze jak ktos lipne diody zalozy /bez rezystora/to mu lampy mrugaja.....to jest chyba to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie coś ze jak włączę halogeny (przód) to spada mi temp na max minimum

 

masz cos z instalacja ...gdzies nie laczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety padł Ci czujnik temperatury - też tak miałem od miesiąca. Dla sprawdzenia kup termistor ,powiedzmy 6.1k i zobacz czy wskazuje Ci mniej więcej dobrze , jak tak mam i jest ok , a cena termistora to 2 do 3 zł :wink:

 

nie czytasz postu w calosci tylko wyrywkowo..on mierzyl termistor i jest ok...

poczytaj...

 

Czytałem w całości , ale jak już pisałem miałem ostatnio takie same objawy i się okazało że padł czujnik temp. Ale żeby się o tym przekonać to najlepiej wydać około 2-3 zł na termistor w każdym sklepie z częściami elektronicznymi i jak będzie pokazywało dodatnią tzn że mamy walnięty termometr na 100% przypomne że należy kupić termistor około 6,1k

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e34 stabilizuje sie po 3-4 h

najlepiej zostawic na noc.w e34/e32 i nowszych jesst specjalny algorytm mierzenia temp.tzn ze nie pokazuje calu czas na bierzaco tylko robi pomiar np gdy auto stoi a nie jedzie. aktualizujac go czasem co kilkadziesiat sekund i wprowadzajac jakies poprawki do wyniku. zwroccie uwage ze jak jest 23 stopnie i czy jedziesz 100hm/h czy stoisz to pokazuje poprawnie.

normalne jest ze podczas szybkiej jazdy czujnik jest bardziej schladzany i wynik moze sie roznic (np w oplach podczas szybkiej jazdy temp zanizana jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.