Skocz do zawartości

benzyna w oleju


dyspo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem Ricky czy to ci pomoże,ale kiedyś u mnie tak waliło przepalonym olejem w mercedesie busie i okazało się że olej kapał na kolektor i stąd ten zapach.

Posprawdzaj sobie na kanale czy gdzieś nie cieknie ci olej lub ewentualnie może masz nieszczelny układ wydechowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Ricky czy to ci pomoże,ale kiedyś u mnie tak waliło przepalonym olejem w mercedesie busie i okazało się że olej kapał na kolektor i stąd ten zapach.

Posprawdzaj sobie na kanale czy gdzieś nie cieknie ci olej lub ewentualnie może masz nieszczelny układ wydechowy.

 

:cool2:

już się wyjaśniło, to uszczelka przy deklu, pod spodem.

Kapał stamtąd olej na kolektor właśnie który jest gorący i stąd palił się olej i dlatego tak śmierdziało. Uszczelkę trzeba wymienić.

tylko 1.8 ale daje rade;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

raczej przepływomierz nie ma wpływu że benzyna przedostaje się do oleju, proponował bym ci tak jakto któryś z kolegów pisał żeby sprawdzić wtryski bo któryś musi się zwieszać lub cały czas leje.

powiem tak mykam bunią E36 316i od 1991 r. i miałem takie okresy żę wciągu roku bardzo dużo robiłem krutkich odcinków i niemiałem takich nigdy obiawów żeby przegonić, bo producent jak by tak miało być to dożucał by do zestawu dwa konie i furmanke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ja juz opisywalem w innym dziale ..ale jeszcze tu zapytam, bo widze podobne problemy...auto 316 compact m43 stracilo moc i ma jakby zapieniony olej..takie zolte plamki ,,,olej siwzo po wymianie (2tygodnie)..dodam ze na zaczela tracic moc po wymianie oleju i to znacznie(jezdze tylko krotkie odcinki a mrozu nie brak

mowia Nam ustąp głupszemu-dlatego ten świat wygląda jak wygląda

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2dcf661d0c724a2d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja ma taki mały i podobny problem natomiast jak z silnika od korka czuć fakt trochę spaloną wachą ale to raczej norma chyba, no i problem to ten wkręcam ją na 3 tyś puszczam do 2 tyś i depa a ona się dławi co to może być :mad2: przepływka :?: dodam świece mam nowe :mad2: Więc bankowo na wszystkie gary pali :( Edytowane przez KrzychJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeździ się głównie po mieście to od biedy można jeździć na takim oleju, ale jeżeli wybieramy się w trasę (duże obciążenia, długotrwała jazda) to trzeba wymienić olej przed taką jazdą.

 

Na odwrót kolego... to w mieście silnik jest poddawany większym obciążeniom niż jadać równe 100 na godzinkę na trasie. W każdej instrukcji jest wyraźnie napisane że samochody używane wyłącznie w mieście powinny mieć częściej zmieniany olej.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest taka ze na oleju zanieczyszczonym benzyna nie mozna wogole jezdzic, benzyna idealnie pozbawia oleju jego wlasciwosci i jest to nieodwracalne. Niekiedy mechanicy mowia "wez pan przepal benzyna odparuje i bedzie dobrze" - guzik prawda, olej ktory raz zatracil swoje wlasciwosci (zostal zanieczyszczony benzyna) nadaje sie tylko do jednego, do wymiany!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.