Skocz do zawartości

Łatanie chłodnicy


gardi

Rekomendowane odpowiedzi

Są rozmaite preparaty do uszczelniania, ale z ich jakością bywa różnie. Ostatnio przerabiałem ten problem u siebie. Po sprowadzeniu auta trzy lata temu chłodnica była nieszczelna i poprzedni właściciel zastosował taki preparat. Do tej pory działało, ale niedawno ukłąd zaczął się rozszczelniać - początkowo przy większych obrotach, a później już cały czas w trakcie pracy silnika lało płyn. Rozmawiałem ze znajomymi mechanikami co można zrobić i wyszło tak: samodzielne klejenie preparatem - kicha, klejenie/spawanie w specjalizowanej firmie - może być, wymiana chłodnicy - jak masz kasę, to najlepsze wyjście. Zastanawiałem się nad zaklejeniem w firmie, ale wygląda to tak, że po prostu zaślepia się nieszczelny fragment chłodnicy i po problemie. Stwierdziłem, że to droga trochę bez sensu na skróty i wymieniłem całą chłodnicę. Koszt nie taki znowu straszny, za nowy zamiennik zapłaciłem 260 zł i jest OK.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich? Czy jest jakiś skuteczy sposób załatania chłodnicy? Mam 318i i cieknie u góry między chłodnicą a zbiorniczkiem wyrównawczym. Czy jest jakiś klej, który by się sprawdził, czy do warsztatu na spawanie, czy wymienić całość?

 

Ja napiszę o takich sprawach w przyadku ciężarówek bo z takimi mam do czynienia ;).. otóż z chłodnicami jest zazwyczaj tak, jeśli są pęknięcia np w dolnych cześciach lub po bokach to jaknajbardziej da się polutować ja takie chłodnice odsyłam do gościa, który z tego żyje. Ale natomiast jeśli pęknięcia są między chłodnicą a zbiorniczkiem to cudów nie ma. Albo wymienia się sam rdzeń chłodnicy, albo całą chłodnicę.

 

Pojedź to speca od tego typu rzeczy w Twoim rejonie i zapytaj. Niech zobaczy jak to wygląda może uda się to naprawić.

 

Nie wsypuj żadnych uszczelniaczy bo one tylko zamulają chłodnicę i zamiast pomóc to niszczą układ chłodzenia.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsypywać nic nie będe, ale cholercia nad zaklejeniem tego się zastanawiam bo dostęp jest łatwy. Nie wiem czemu jest aż taka rozbieżność w cenach chłodnic, w sklepach 485-550zł a mój kolega może mi załatwić z hurtowni za 360zł tylko, że musze ponad tydzień czekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze jeśli uszkodzenie jest mechaniczne- bo sie ktoś źle oparł, albo przy wymianie czegoś ktoś mało cierpliwie montował to można sie pokusic i załatanie jakims klejem dwuskładnikowym, tym bardziej jeśli to tylko pęknięcie bez wyłomów. jak cos jest nie tak z powodu błędów technologicznych (felerny model) pewniejsza byłaby nowa chłodnica.

Co do różnicy w cenach wynikają z duuuzych marż w sklepach. Cena hurtrowa +40% to takie minimum!

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsypywać nic nie będe, ale cholercia nad zaklejeniem tego się zastanawiam bo dostęp jest łatwy. Nie wiem czemu jest aż taka rozbieżność w cenach chłodnic, w sklepach 485-550zł a mój kolega może mi załatwić z hurtowni za 360zł tylko, że musze ponad tydzień czekać

 

To fakt, marże na części samochodowe są zaskakująco wysokie... Jak masz dostęp do hurtowych cen :) to nie czekaj tylko zamawiaj :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem cieknącą chłodnice, wsypałem proszek uszczelniający i pomogło ale jak jeździłem spokojnie, natomiast przy ostrej jeździe proszek puszczałi ciekło, oddałem chłodnice do naprawy, koszt 80zł i elegancko zaspawana, nic nie puszcza, płyn trzyma i jest oki.

 

pozdrawiam

Pozdro


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58477 moje rozwiązanie turbo dziury 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz farta że uszkodziło się po prostu alu, takie coś sie normalnie naprawia. Gorzej jak na tym nędznym połączeniu plasik<>alu (kto to wymyślił??). Ponoć nie da się tam nic porządnie zrobić żeby był spokój na wieki. Ale moim zdaniem jak tam sie fest nawciska czegoś mocnego to musi przestać ciec :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.