Skocz do zawartości

tarcze czy bebny?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
witam,mam takie pytanie,mam e36 318i i z tylu mam tarcze ale widze ze w wiekszosci 318 z tylu sa bebny,dlaczego tak jest?
Teoria jest wtedy, gdy wiemy wszystko, ale nic nie działa. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa , ale nic nie wiemy
Opublikowano
Jeśli nie masz 1.8is to mają być bębny. Tarcze z silnikiem 1.8 zwykłym są w wersji kombi.
http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Opublikowano
  • Autor
no wlasnie i to jest dziwne.mam 1.8 sedan m40 i mam tarcze???
Teoria jest wtedy, gdy wiemy wszystko, ale nic nie działa. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa , ale nic nie wiemy
Opublikowano
No to powiem, że nie mam pojęcia. Moim zdaniem widocznie ktoś założył tarcze we własnym zakresie, albo przełożył silnik na mniejszy (ale to mniej prawdopodobne). Jest jeszcze opcja, że wychodziły takie egzemplarze seryjne. Z ciekawością poczekam na inne odpowiedzi.
http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Opublikowano
  • Autor
przegladalem strony tj.motofakty.pl z danymi technicznymi i tam tez jest napisane ze 318i ma tarcze a przeciez wiekszosc auta tego typu mam bebny.sam niewiem?prosze o wypowiedzi uzytkownikow tych aut.
Teoria jest wtedy, gdy wiemy wszystko, ale nic nie działa. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa , ale nic nie wiemy
Opublikowano
  • Autor
na realoem sa bebny,jets jeszcze taka sprawa ze z przodu powinny byc tarcze wentylowane a ja mam zwykle!o co tu chodzi???
Teoria jest wtedy, gdy wiemy wszystko, ale nic nie działa. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa , ale nic nie wiemy
Opublikowano

ktoś założył tarczobębny z tyłu, nie ma innej możliwości.

albo tylne zawieszenie jest od innego samochodu... taraz sobie przypomniałem że z tyłu są inne łożyska w bębnach i tarczach, więc już sam nie wiem :roll2:

Kiedyś czytałem podobny temat, ale nie wiem do jakich wniosków doszło.

Tuning is not a crime it's a way of life!!
Opublikowano
na realoem sa bebny,jets jeszcze taka sprawa ze z przodu powinny byc tarcze wentylowane a ja mam zwykle!o co tu chodzi???

 

to nie przejmuj sie tarczobebnami z tyłu...tylko zwykłymi tarczami z przodu... wentylowane... powinny być... i to nie bez przyczyny

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Opublikowano
W 1.6 i 1.8 z przodu były montowane niewentylowane. Tylko w kombi były wentylowane.
http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Opublikowano

A ja dodam,że może być podobnie jak w e30 - jeśli masz ABS, to tarcze z tyłu.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Opublikowano
Nie prawda. ABS nie ma nic do tego. Ja mam ABS i mam bębny w 1.6.
http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Opublikowano
  • Autor
abs mam,z poczatku tez tak myslalem ze mam tarcze przez abs ale znajomy kupil 318 abs tez ma ale na bebnach
Teoria jest wtedy, gdy wiemy wszystko, ale nic nie działa. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa , ale nic nie wiemy
Opublikowano

Tak jak zaznaczyłem "może być podobnie"... Nigdzie nie napisałem, że tak jest na pewno. A z tego, co piszecie nie jest...

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Opublikowano
  • Autor
moze to i lepiej ze sa tarcze tylko pozostaje pytanie,dlaczego?
Teoria jest wtedy, gdy wiemy wszystko, ale nic nie działa. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa , ale nic nie wiemy
Opublikowano
moze to i lepiej ze sa tarcze tylko pozostaje pytanie,dlaczego?
Rozkodowałeś może swój Vin, może ktoś zamówil jako opcję dodatkową tarcze z tyłu, albo tak jak wspomniane był wcześniej ktoś sobie zmienił na własną rękę.
http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Opublikowano
  • Autor
gdzie mozna to rozkodowac?
Teoria jest wtedy, gdy wiemy wszystko, ale nic nie działa. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa , ale nic nie wiemy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.