Skocz do zawartości

e30 z gazem?! :|


jackro

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie pryzmierzam sie do kupienia e30 z zamontowaną już przy czym słyszałem ze instalacje gazowe w bmkach czesto sie chrzania co chwilę... :| chciałem się poradzić może ktoś ma takie autko z gazem i jak mu się sprawuję bądź poprostu ktoś wie cos na ten temat!

Z góry dzięki za jakiekolwiek info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

ja posiadam IS-a z gazem IIgen i na wstępie mówie od razu że to..porażka....fakt że za te 25-30 zł robisz 100km ale to śmierdzi i szkoda silnika....lipa straszna gaz w BMW. zbieram sie do wywalenia instalki, ale to tylko na chwile a pozniej bedzie swap na 6 cyl i bez gazu!!!

Tobie radze kupic samochód bez gazu i jak chcesz LPG założ dobrą sekwencję... nic poza tym.ale benzynka to zawsze benzynka :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania są podzielone jak ciasteczka w cukierni... Ja używam gazu od przeszło 2 lat i nie mam żadnych problemów - GAZ II gen BRC. Występują falowania obrotów na zimnym ale nie przeszkadzają one w jeździe. Na regulacji gazu nie byłem już chyba rok - czas najwyższy bo muszę zmienić filtr powietrza a nowy zmieni mi skład mieszanki. Tak więc można mieć GAZ i w ogóle o nim nie pamiętać no chyba że częstsze wizyty na stacji paliw o tym przypominają...

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no wlasnie benzynka to zawsze benzynka... tylko ze mam sporo trasy dio robienia no nic podskocze z mechanikiem jakims najwyzej bo gosc cos mowil ze benzyna do regulacji na gazie niby jezdzi dobrze wie ktos co to moze znaczyc warto jeszcze se babrac z czyms takim czy lepiej szukac czegos innego? :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna do regulacji :mad2: hehe :mrgreen: :mrgreen: przy instalce LPG "benzyna do regulacji" oznacza pewnie przepływomierz do wymiany :twisted2:

 

Poszukaj DOBREJ e30 choć trochę będziesz miał ciężko bo ostatnio się zauważa małolatów którzy kupują e30( bo niedrogo) z obojętnie jakim silnikiem oby tylko zakreciła koła w miejscu i sie bawią w drifty po ulicach..a pozniej jak się znudzi to na handel. wiec rozejrzyj sie dobrze. i lepiej kup bez gazu a sam zainwestuj jak juz chcesz koniecznie gaz. wtedy bedziesz wiedział chociarz co w niej siedzi.i ze na benzynce lata git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie szukałem BMW bez gazu i znalazłem. I to w moim mieście. Silnik dzieki temu idealnie chodzi, równiutko trzyma obroty, nie klepie zaworami, Zero wycieków itp. Wiadomo droższa jest nim jazda ale mi pali od 7.5 do 11l/100km

11 to już w skrajnych przypadkach po mieście na króciutkich dystansach. Nie zamierzam nawet zakładać gazu. Naprawdę szkoda silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem juz okolo 8 szt beemek z czego prawie wszystkie e30tki i kazda z gazem na ktorym nigdy nie bylo problemow. trzeba tylko na czas jezdzic na regulacje (30pln) lub cala wymiana z filterkiem (50pln).

ogolnie jka dbasz o beemke to nie masz z nia problemow. wiadomo ze sa buraki co tylko wlewaja benzyne i to z przemytu a w srodku smierdzi jak z konskiego tylka , full pajeczyn a na myjnie raz na miesiac lub nawet raz na kwartal :duh: i czemu tu sie dziwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacja za 30 :jawdrop: fajnie masz.... mnie kosztuje 100zł... za II gen BRC. :mad2:

ogólnie to też mi się nic nie dzieję z instalką która jest niestety zrobiona na odpiernik bo musiałem sporo poprawek robić,a to nieszczelna, a to sruby łączące luźne, opaski, reduktor... ogólnie - instalka założona przez jakiegoś buraka i to we własnym warsztacie chyba.na przypał aby była. ale.... choć mam to nie lubię gazu. od zawsze byłem trochę anty.

 

a jeszcze takie pytanie do was..co jest u was z tymi wymianami filtra?? nie możecie sami wymienić?? przeciez wystarczy tylko jedną śrubę odkręcić i wymieniasz....sam wymieniałem u siebie. u mnie ktoś inteligentny włożył mniejszy filtr i nakładł czegos tam pod niego oby dobrze dolegał. :duh: ile ja sie z tą instalką miałem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakieś linki z tanimi dobrymi interfejsami, zainteresowałbym się, bo musze lada dzień zrobić przegląd instalki wraz z wymianą filtra :)

 

Proszę bardzo:

 

http://moto.allegro.pl/item249648709_interfejs_auto_gaz_lpg_wybrany_wtyk_hit_.html

 

Ten sprzedawca sprzedaje najsolidniejsze kabelki. Wraz z kabelkiem dostajesz listę stron z których możesz ściągnąć oprogramowanie.

 

Ostatnio regulowałem instalkę z Autroniciem 700 w Fabii mojej mamy. Dwa dni jazd testowych i korekt ustawień i samochód jeździ nie do poznania :cool2: .

E30 318IS Rally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacja za 30 :jawdrop: fajnie masz.... mnie kosztuje 100zł... za II gen BRC. :mad2:

 

Widać twój gazownik posiadł wiedzę tajemną, której tanio nie zamierza sprzedawać :mrgreen: . A tak na serio, to ja po tym jak gazownik zdarł ze mnie 70zł za regulację (która zajęła mu 5 minut i niczego nie poprawiła) powiedziałem sobie nigdy więcej i kupiłem interface i dopiero teraz instalka w Fabce mamy chodzi tak jak powinna.

E30 318IS Rally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop: :jawdrop: widzisz..masz rację.....dzieki z mojej strony za ten link..nawet sie nie zainteresowałem interfacem w ogóle,nie wiedziałem ze to takie grosiki kosztuje.. teraz to juz inna rozmowa...

..

co do mojego gazownika..nie posiadam takiego hehehe.. tyle mi zaśpiewali po prostu... i ich olałem...

 

teraz juz wiem że posiade ten interface..

 

jak jest z ustawieniem tego gazu..tez mam autronica..ciężko idzie czy nie trzeba byc geniuszem?? bo ja w LPG to zielony"teoretycznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest z ustawieniem tego gazu..tez mam autronica..ciężko idzie czy nie trzeba byc geniuszem?? bo ja w LPG to zielony"teoretycznie".

 

Jak już będziesz miał ten interface i ściągniesz sobie A-Mona (program do Autronica) to wal na priv z pytaniami. Niby nic trudnego, ale musiałem poświęcić dwa dni, żeby to zakumać w stu procentach.

E30 318IS Rally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program jak program, interface jak interface .....no..niby jestem informatykiem, zajmuje się telekomunikacją, po godzinach mechaniką, ale z góry ci dziękuje za pomoc która mi się napewno przyda bo "nie od razu kraków zbudowano" bedziemy w kontakcie :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stolicy kosztuje 60 zl (II gen.) wymiana filterka i regulacja ktora widze na monitorze wiec lipy nie ma. naprawde ustawia koles idealne parametry i niby meczy sie z tym okolo 5-10min ze wszystkim. jak dla mnie to zaden pieniadz biorac pod uwage ze robi sie to co pol roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawia koles idealne parametry i niby meczy sie z tym okolo 5-10min ze wszystkim.

 

Idealne parametry na postoju wcale nie muszą oznaczać idealnych podczas jazdy, gdzie obciążenie silnika jest diametralnie inne. Najlepiej jest miec podlaczony interface pod laptopa i regulowac podczas jazdy (potrzebna oczywiscie osoba do kierowania :wink: ), a w przypadku komputera stacjonarnego trzeba niestety odbyć kilka jazd testowych :).

E30 318IS Rally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz jezdzić Dieslem - kup mercedesa, chcesz jeżdzić Beznzynką - kup BMW.

 

Tyle napiszę w kwestii silników diesla w BMW.

 

Osobiście uważam że jak BMW to tylko z silnikiem benzynowym.

 

A jezdziles "osobiscie" kiedys jakisms dobrym dieslem Bmw??Mysle ze nie-ja jezdzilem duzo e39 530d i kilka razy e38 730d i 740d.diesel jest super.nie trzeba zakladac gazu a sie jezdzi b.tanio oprocz 740d :twisted2:

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.