Skocz do zawartości

Auta w wersji USA a europejskie???


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy ma ktoś pojęcie czy są różnice pomiędzy autami w wersji produkowanej na Stany a Europę.Pytam rzecz jasna o to czego nie widać , bo że inne zderzaki czy miejsce pod tablice rejestracyjną to wiem, ale czy np. da sie wymienić licznik na NASZ i czy bedzie działać, czy są wykonane inaczej ,lepiej bądż gorzej i co z wersjami wyposażeniowymi.Mam zamiar sprowadzic sobie uszkodzona świerzszą bryczke i chciałbym sie najpierw czegoś dowiedzieć więcejna ten temat.Jeśli ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę o podzielenie sie nimi ze mną.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzaki.....swiatla :)....tempomaty w standardzie :) i radia inaczej przestrojone :)... :mrgreen: :mrgreen:

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz ze świerze (masz na mysli e60?) Jesli tak to będzie problem z licznikiem gdyż nie będzie go tak prosto wymienić. Jest on zgrany z komputerem całego auta. Do tego dochodzą inaczej mierzone w stopniach panele do reg. klimy i podobno inne oprogramowanie auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz ze świerze (masz na mysli e60?) Jesli tak to będzie problem z licznikiem gdyż nie będzie go tak prosto wymienić. Jest on zgrany z komputerem całego auta. Do tego dochodzą inaczej mierzone w stopniach panele do reg. klimy i podobno inne oprogramowanie auta

 

 

Witam liczniki są w milach i kilometrach a soft do komputera można wgrać europejski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed BMW miałem kilka wózków made in USA

 

Co mają uscary czego nie mają "nasze"

 

- przednie światła symetryczne

- corner lights czy świecące się pomarańczowe kierunki

- tylnie kierunki czerwone

- NIE składane lustera zewnetrzne

- zwykle brak kierunków na błotnikach

- prędkościomierz w MPH oraz komputer w miarach ang.

- zderzaki nieco inne (inny rozmiar tablicy rej)

- automatyczne pasy bezpieczenstwa

 

Chyba tyle.

 

Jak kupujesz wózek z USA to w zasadzie tylko powinienien wymienić przednie światła na asymetryczne (choć niekoniecznie) - reszta to pikuś

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sciagnalem autko jasne są pewne drobne roznice, wszystko dotyczy bmw rocznika ponizej 2003

-problem z kierunkowskazmi zaden, gdyz bmw ma pomaranczowe kierunki/zarowki

-bmw ponizej 2003 nie ma regulacji swiatel (tylko manulanie) w polsce bedziesz ludzi oslepial jadac zapakowany :/

-ksenony nie byly popularne, wiec auto ponizej 2003r na 90% ich nie ma.

-software jest amerykanski, jednak mozna ustawic temp w C ,badz zmienic jezyk np. niemiecki

-radio w stanach odbiera w nieparzystych dziesietnych np. 93,3 (polska w parzystych)

-problem zeby manual znalesc, jedynie w najwiekszych silnikach np. 540i

-w niektorych stanach jest zabronione sprzedawac diesla wiec nawet nie znajdziesz

-nie ma malych silnikow np. 520i

-wyposarzenie jest dobre, nie spotkalem sie z manualnymi, materialowymi siedzeniami. Kazda kierownica 5tki jest wielofunkcyjna, tempomat. A reszta to juz zalezy jak trafisz.

 

i co najwazniejsze CARFAX daje Ci wszystkie wiadomosci o danym samochodzie, czy byl bity, prawdziwy przebieg itd. koszt okolo 30$, i w zadnym wypadku nie sciagaj do Gdyni tylko do Hamburga/Bremahafen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam e39 528i amer. wersje manualna,bardzo trudna do znalezienia ale sa.Duzo wiekszy wybur jest wsrod 540i z ta skrzynia.Natomiast e60 biegowke, to prawie niemozliwe.Widzialem tylko trzy 530i.Ceny tych samochodow sa nizsze nie wiele ale sa.Wyposazenie to raczej full wypasy, przy tej marce na tym rynku.Diesla nie widzialem nigdy,ani na ulicy ani na aukcjach bankowych i innych.
Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-bmw ponizej 2003 nie ma regulacji swiatel (tylko manulanie) w polsce bedziesz ludzi oslepial jadac zapakowany :/

Jeśli ma ksenony, to i samopoziomowanie ma też.

 

-ksenony nie byly popularne, wiec auto ponizej 2003r na 90% ich nie ma.

Bez przesady. Ksenony to była jedna z popularniejszych opcji, przynajmniej w tych autach po lifcie, czyli od 2001.

 

-problem zeby manual znalesc, jedynie w najwiekszych silnikach np. 540i

To fakt. Przeważnie tylko te 540i się uznaje sa w miarę 'sportowe' więc i z manualem. Ja swojego 530i z manualem chyba ze 3 miesiące szukałem.

 

-w niektorych stanach jest zabronione sprzedawac diesla wiec nawet nie znajdziesz

BMW w ogóle nie sprzedaje diesli w USA. Dopiero chyba od przyszłego roku planują dodać taką opcję. Pomijając Kalifornię, która faktycznie ma pierdolca na punkcie ograniczenia zanieczyszczeń, to w całej reszcie stanów diesle są dopuszczone do ruchu. Dotychczas problemem była też niska jakość ropy sprzedawanej w USA, ale podobno teraz już jest lepiej i coraz więcej producentów zaczyna oferować silniki diesla. Fakt że ropa kosztuje tyle co najwyżej oktanowa benzyna też nie bardzo zachęca ludzi do kupowania, szczególnie, że na dzień dobry auto z silnikiem diesla jest droższe.

 

 

i co najwazniejsze CARFAX daje Ci wszystkie wiadomosci o danym samochodzie, czy byl bity, prawdziwy przebieg itd.

Nie wszystkie. Jeśli ktoś ich nie zraportował, to CARFAX też o tym nie będzie wiedział (np. naprawa po wypadku z własnej kieszeni a nie przez ubezpieczalnię). Widziałem też przypadki że ktoś pomylił się w raportowaniu przebiegu... CARFAX nie weryfikuje tych danych... taki GIGO - garbage in, garbage out. No ale lepsze to niż nic. Jest jeszcze druga firma, która podaje takie informacje - CARCHECK - podobno bardziej autorytatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego nikt nie napisał o tym, że beemki z U.S. nie są tak dobrze wykończone ( tyle że to chyba chodzi tylko o te które powstają za oceanem) oglądałem kilka X5-tek, naszych europejskich i tych ze stanów.Stwierdzam że na pierwszy rzut oka da się zauważyć różnice, a mianowicie te z rodowodem z U.S. są zbudowane z gorszych jakościowo materiałów.Szczególnie plastiki pozostawiają wiele do życzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mi najbardziej rzuca się w oczy to to, że przeglądając ogłoszenia z USA nie potkałem sie z innym wyposażeniem wnętrza jak tylko skórzanym!!! Mam na myśli E39. Naprawdę bardzo ładnie się prezentują w środku (tutaj nie tak łatwo o taki egzemplarz)- a do tego te białe zegary!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego nikt nie napisał o tym, że beemki z U.S. nie są tak dobrze wykończone ( tyle że to chyba chodzi tylko o te które powstają za oceanem)

Dokładnie. E39 nie było produkowane w USA.

 

oglądałem kilka X5-tek, naszych europejskich i tych ze stanów.Stwierdzam że na pierwszy rzut oka da się zauważyć różnice, a mianowicie te z rodowodem z U.S. są zbudowane z gorszych jakościowo materiałów.Szczególnie plastiki pozostawiają wiele do życzenia.

Całkiem możliwe. Miałem kiedyś Hondę Accord "made in USA" - porażka jeśli chodzi o jakość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc podobnie jest z Mercedesem MLka, w usa jest baardzo tania bo te egzemplarze sa wlasnie robione w USA, ale jakos tez jest slaba.

 

Choc sie nie dziwnie, po co amerykana super jakosc, jak tam sa fajne drogi i wysokie zarobki. Kupic nastepne auto to zaden problem.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.