Skocz do zawartości

No to pdriftowane :/ (uszkodzone zawieszenie)


pajaczek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc !!!

 

Dzis chcac troszke polatac bokiem zaucilo mi autem i nie chcac uderzyc w zaparkowanego na poboczu tira ani w lampe po drugiej stronie ulicy zachaczylem lekko prawa przednia felga w kraweznik. Rant felgi nawet nie jest skrzyiwiony lecz porysowany na odcinku ok 30cm. Jednak gorzej sprawa wyglada z zawieszeniem. Kolo coflo sie do tylu,i przy wyprostowanych kolach jest lekko skrecone w prawa strone. Widze ze wachacz jest wygiety ale nie wiem co jeszcze bede musial wymienic. Mozecie mi oszacowac co jest do wymiany zebym mogl juz dzis zamowic czesci??

 

Z gory wielkie dzieki ;) I szeeerokich drog ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wahacz na allegro 130zł ( uzywka okolo 100-200, sa tez nowe ze sworzniami okolo 170zł)

tuleje, sworznie , pewnie koncowka drazka kierowniczego, nie wiem jak tam wyglada sprawa ze stabilizatorem., moze byc amortyzator uszkodzony, piasta.............oj kolego poplyniesz chyba kilka stowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki [/u] miczmcm za zaoferowanie pomocy. Narazie tak tylko pytam zebym nie byl zaskoczony u mechanika i zeby mi czasem nie zakrecili i nie zaczeli wymieniac polowy zawieszenia i ukl. kieorniczego ;) Zaraz postaram sie wrzucic kilka fotek jak to wyglada ;)

 

 

A co do felg 18 i jazdy bez wyobrazni powiem krotko - nie ma wojny bez ofiar;) Zeby nauczyc sie latac bokami trzeba troszke pieniazkow przeznaczyc ;) Lepsza wymiana wachacza niz wizyta u lakiernika z uszkodzona polowa auta :P[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie można na początku pośmigać na jakimś torze, w anglii ich pełno. W końcu lotnisk po II wojnie nazostawało:)

 

Wyjales mi to z ust :) Nawet parking przed marketem jest dobrym rozwiazaniem. Jak widac Parking z TIRami nim nie jest :nienie:

 

Trzymam kciuki aby wpadka nie byla bolesna finansowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie można na początku pośmigać na jakimś torze, w anglii ich pełno. W końcu lotnisk po II wojnie nazostawało:)

 

bez ryzyka nie ma zabawy

 

A wyskakujace latarnie i krawezniki na takim parkingu przed marketem to nie ryzyko ???? :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ryzyka JAK NAJBARDZIEJ JEST ZABAWA. Chyba nie musze mowic o tym, ze driftujac po normalnych drogach ryzykujemy nie tylko swoim zdrowiem i zyciem, ale przede wszystkim innych ludzi.

Gdzie jak gdzie, ale w GB, ktora jest chyba najbardziej zakreconym wyscigowo krajem w UE, jest dostepnych tyle torow i track day's, ze delikatnie mowiac 'madroscia inaczej' jest wyglupianie sie na drodze publicznej. Szczegolnie, ze i Bobbys sa tam zdecydowanie skuteczniejsi, niz policja w Polsce.

 

Co do uszkodzen: nie ma co panikowac, trzeba pojechac do warsztatu i wszystko dokladnie obejrzec. Bardzo mozliwe, ze skrzywil sie tylko wahacz.

Moim zdaniem jak najszybciej sprawdz dokladnie na kanale, co jest uszkodzone, zeby nie napytac sobie powazniejszej biedy, w stylu 'nagle przednie kolo stanelo mi w poprzek'.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zostać wycyckanym przez mechanika to trezba będzie parę fuciaków wydać, jedziesz do takiego i mówisz mu z góry że nie będziesz u niego naprawiał bryki ale mu zapłacisz (rozsądną cenę) za diagnostykę uszkodzeń, oczywiście możesz potem u niego to zrobić, ale wydaje mi się iż przy takiej zagrywce masz większą pewność rzeczowej oceny bez naciągania

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko juz zrobione ;) wymieniony byl wachacz z przodu i jakas koncoweczka (cos jak krotka koncowka drazna ) przymocowana do niego. No i w tylu sie wygiela tak jakby cienka belka odchodzaca od okolic dyfra do piasty tylniego kola. Jeszcze tylko zbieznosc pozostala i wymiana renowacja felg w najblizszym czasie ;) Nastepna inwestycja zmiana wszsystkich elementow zawieszenia i ukl kierowniczego ( bez przekladni oczywiscie). Jakis dobry zawiasik musze kupic :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.