Skocz do zawartości

O instalacjach gazowych


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zakładać gaz do mojej beci. Gazownik poleca mi wtrysk sekwencyjny firmy MISTRAL. Czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym gazem na takiej becii :?: :?: :?:

Ludzie pomocy !!!

jaki gaz lpg do silnika M20 bmw 525 88 rok - sekwencja sie nie nadaje ale wtrysk tak tylko jaki ??

podzielcie sie doswiadczeniami !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 916
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Członkowie klubu
powiem krótko, najtańsza sekwencja będzie lepsza od najlepszej niższej generacji. Wkładasz sekwencje i nie wiesz, że masz gaz, tylko taniej na stacji. Dla aut starszych i max, 6 cylindrów proponuje Diego z firmy KME, wieksze pojemności tylko Prins - rewelacja.

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem krótko, najtańsza sekwencja będzie lepsza od najlepszej niższej generacji. Wkładasz sekwencje i nie wiesz, że masz gaz, tylko taniej na stacji. Dla aut starszych i max, 6 cylindrów proponuje Diego z firmy KME, wieksze pojemności tylko Prins - rewelacja.

- a ile taka najtanszy wtrysk bedzie kosztował ? masz jakies dane w tym temacie (do autka j/w).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
to pytanie do instalatorów. Pomocny może być też internet, firma KME ma swoją stronkę i listę instalatorów - parę tetefonów i masz aktualną cenę.

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka instalacje byscie polecili do E30 318i (ten 113KM) ?

No i jakie badania silnika zrobic przed zakladaniem - zeby sie nie okazalo, ze sie autko nie nadawalo do montazu gazu... bo kurcze...

Fajnie bylo jak zonka pracowala....

Ale sie narodzil maluch... i po dodatkowych dochodach... a autkiem trzeba jezdzic, a samemu zarobic na wszystko to... ehh :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie bylo jak zonka pracowala....

Ale sie narodzil maluch... i po dodatkowych dochodach... a autkiem trzeba jezdzic, a samemu zarobic na wszystko to... ehh :duh:

 

Skąd ja to znam... :D No to kombi się przyda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam otóż założyłem sobie instalacje 2 generacji w bmw 2,0 93r

po przejechaniu kilkustet kilometrów zauważyłem pare mankamentów:1-szy z nich to jak doładuje butlę do pełna potrafi mi strzelić przy odpalaniu,a przeciez odpalam z benzyny-w żadnym innym przypadku mi nie strzelił.2-gi problemik to że czasami traci moc jak wciskam do końca pedał ale przy niskich obrotach-dopiero zaczyna iśc powyżej 3,500tyś obr-nie wiem czy to jest wina nie wyregulowanego kompa marki JUST

3-ci mankament to iż mam zamałe obroty na jałowym przy postoju-ok 600 obr/min i czasami słychac skrzynię przez to

CZY JEST KTOŚ KTO ZNA SIĘ NA TYM

GAZOLINĘ ZAKŁĄDAŁEM W PORZĄDNEJ FIRMIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czysto praktyczne. W jaki sposób ustawiacie sobie gaz, regulujecie. Bo jak wiadomo jest to regulacja (II generacja) na parowniku i tam regulujemy ciśnienie gazu jak i na śrubie głównej przed mikesem. I można ustawić bardzo skrecony parownik i rozkrecona śruba główna, jak i płynnie przejść do rozkręconego parownika i skreconej śrubie głównej. Jak się przyłożymy to spalanie zostanie na tym samym poziomie. I teraz pytanie do was, jak jest lepiej, ja zauważyłem ze jak skrece srube i rozkrece parownik, to jest lepiej, ale narazie to testuje, spalanie w normie, w miescie 15 trasa 10-13. Oczywiście regulacja w zakładzie to wielka porażka, po samochod nie ciągnął i palił jak smok, bo miasto 20 i trasa 14-15 także olewam regulacje zakładową. Myśle że eksplatując swoj samochod mozna ustawic tak zeby chodził on najlepiej tzn zeby silnik krokowy pracował w pelnym swoim zakresie a nie po bokach.

Pozdrawiam

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam otóż założyłem sobie instalacje 2 generacji w bmw 2,0 93r

po przejechaniu kilkustet kilometrów zauważyłem pare mankamentów:1-szy z nich to jak doładuje butlę do pełna potrafi mi strzelić przy odpalaniu,a przeciez odpalam z benzyny-w żadnym innym przypadku mi nie strzelił.2-gi problemik to że czasami traci moc jak wciskam do końca pedał ale przy niskich obrotach-dopiero zaczyna iśc powyżej 3,500tyś obr-nie wiem czy to jest wina nie wyregulowanego kompa marki JUST

3-ci mankament to iż mam zamałe obroty na jałowym przy postoju-ok 600 obr/min i czasami słychac skrzynię przez to

CZY JEST KTOŚ KTO ZNA SIĘ NA TYM

GAZOLINĘ ZAKŁĄDAŁEM W PORZĄDNEJ FIRMIE

Jak robiłeś to w porządnej firmie, to niech to poprawią. Nie mówiąc o tym, że jest na gwarancji oraz po kilkuset km praktycznie każda instalacja nadaje sie do regulacji (z resztą powinineś mieć to napisane w gwarancji)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłeś to w porządnej firmie, to niech to poprawią. Nie mówiąc o tym, że jest na gwarancji oraz po kilkuset km praktycznie każda instalacja nadaje sie do regulacji (z resztą powinineś mieć to napisane w gwarancji)

 

Dokładnie, w porządnej firmie przegląd po 500-1000 km lub wcześniej, gdy coś działa nie tak, jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fil-max.pl/bmw/porown.jpg

 

macie tutaj porownanie dwoch E30

 

CZERWONA - E30 320i KAT rok 1991 bez gazu ale ze stozkiem

NIEBIESKA - E30 320i KAT rok 1987 z gazem 2gen

 

oba silniki poza tym w bdb stanie, biezaca eksploatacja, zadnych modow

 

http://www.fil-max.pl/bmw/hamownia.jpg

 

tutaj macie dokladniej wykresik mojej E30 (z gazem) :oops:

 

1 podobno tak niska moc to wina zwezki od LPG, musze zdecydowanie sie jej pozbyc, podobno mozna jakos to przerobic, wiecie jak??

 

2 w gornej partii obrotow (pow 6 tysiecy) silnik wariuje, moze ktos sprobuje i podejmie sie diagnozy czemu??

 

3 czemu max moment jest juz przy 2 tys??

.: www.tuning-studio.pl :.


ALUFELGI * LAMPY * LUSTERKA * NEONY * STROBOSKOPY

HAMULCE * TŁUMIKI * AMORTYZATORY * SPRĘZYNY * FILTRY * OLEJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2.1.CPU sterowany Sonda, Prędkością obrotową silnika, położeniem przepustnicy

Dość inteligentny system, zaawansowane opcje regulacyjne.

 

[ Ad.2.1 ]

Bardzo Ciekawe rozwiązania świetny stosunek ceny do możliwości, polecam, osobiście używam ten typ urządzenia, w połączeniu z wariatorem, samochód ma lepszą dynamikę niż na benzynie.!! Duże możliwości konfiguracji, 3 tryby jazdy: Auto - Ekonomia - Sport. Dość ciekawa opcja Cut Off wspomagająca jazdę miejską.

 

(Zalety)

Jak wyżej dokładne dawkowanie mieszanki, duże możliwości konfiguracyjne.

 

(Wady)

To jeszcze nie jest wtrysk gazu

 

Podajcie przykład takiej instalacji, jakie firmy je montuja? i ktora to generacja (II czy III)?

 

mozna ja zalozyc do bmw 320i E36?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytałem cały wątek o instalacjach gazowych. Do tej pory miałem autka z instalacjami 1 i 2 generacji. Wiem, że w przypadku sekwencji ważny jest dobry montaż. W związku z tym mam pytanie: Czy ktoś mógłby polecić dobry zakład w którym mógłbym zamontować sekwencję do mojej Bmw ? Najlepiej Prinsa lub Diego. W grę wchodzą: Gorzów Wlkp, Poznań, Szczecin, Zielona Góra lub okolice tych miast.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: witam wszystkich szczesliwych posiadaczy BMW.To moj debiut na forum wiec prosze o wyrozumialosc.Sorry za brak polskich znakow ale pisze z angli.jestem szczesliwym (ostatnio troche mniej,padla pompka paliwa,zalecam ok 30 40 litrow paliwa w zbiorniku zeby pomka byla w pelni zalana)posiadaczem e32 730 v8 w pelnym wypasie,ale oczywiscie bez automatu,oraz wyposazona w instalacje gazowa firmy bigas :search: .oczywiscie jest to pelna sekwencja tzn.wtrysk cieklego gazu bezposrednio do kolektora.po wielu poszukiwaniach dobrej i taniej instalacji gazowej wybralem wlasnie ta ,poprostu nie mialem innego wyjscia .poniewaz wybieralem sie w dluga podroz,chcialem cos niezawodnego.i dostalem .instalacja jest niesamowita ,pelny automat tzn nie mozesz samochodu odpalic na gazie (mysle ze to wielki plus),musisz poczekac az sterownik sam przelaczy na gaz(zwykle trwa to do minuty,zalezy od temperatury plynu chlodzacego,nawet nie wiesz kiedy nic nie czuc),po drugie spelnia norme euro 4 na spaliny ,po 3 nie czuc roznicy pomiedzy jazda na benzynie i gazie(chuba ze jezdisz na v-power racing),czasami jak trafisz dobry gaz idzie lepiej na gazie niz na benzynie,po 4 pali tyle samo a nawet mniej niz na benzynie .jest calkowicie bezobslugowa,nie smierdzi(wielki plus).zwykle 60 litrow gazu (angielskiego)wystarcza mi na zrobienie 480-520 kilo po autostradzie z predkoscia ok 140 160kmh.no dobra a teraz wady .jedyna to cena 6000zlotych polskich tyle dalem za nia w marcu 2005.wszelkich zainteresowanych zapraszam do warsztatu pana Andrzeja w lublinie.jest to fachowiec z prawdziwego zdarzenia(elektronik z zawodu i to jego hobby,tez jezdzi e32 730 v8) .zrobil na tym samym gazie audi rs6 440KM na chamowni sprawdzone stracil 20KM,ale to prawdopodobnie przez turbo.i jezdzi juz 3 lata bez usterki.mysle ze to najlepsza rekomendacja.nr telefonu to 602285241 :dance:

 

ps pan andrzej zajmuje sie rowniez tuningiem,ostatnio przygotowywal golfa v do nowego pucharu diesli.

pozdrowionka z anglii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wyposazona w instalacje gazowa firmy bigas :search: .oczywiscie jest to pelna sekwencja tzn.wtrysk cieklego gazu bezposrednio do kolektora...

Oj, coś kręcisz z tym wtryskiem w fazie ciekłej - ja znalazełm, ze Bigas oferuje instalacje z "wtryskiem" w fazie lotnej ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam z goła proste pytanie i jak sie domyślam, odpowiedzi będą różne :twisted2: Czy opłaca sie montować do Beeti z 89r 735iL M30 na automacie, przejechane 320 tyś km instalacje gazową IV generacji, czy lepiej dać sobie spokuj i zamontować coś tańszego lub wogóle.......... Co plecicie Panowie :) ???????? _____ Jaki polecacie dobry i sprawdzony w 100% warsztat z gazownikami w małopolsce, okolice Tarnowa ..........?
sCorpioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko

otóż:

mam bmw e34 (520i) z LPG ostatnio pojawił się problem

po zapaleniu samochodu na benzynie silnik strasznie przerywa :cry: prawie gaśnie, ale jak przełącze na LPG, jak ręką odjął, idzie jak burza, czym to może być spowodowane??

proszę o pomoc, z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.