Skocz do zawartości

scorpion

Zarejestrowani
  • Postów

    86
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez scorpion

  1. OK... :) poprostu gdzieś słyszałem widać mylne informacje że uklad chłodzenie w BMW nie powinien byc zalewany wodą, gdyż to ma negatywne skutki dla chłodnicy... Ale to widać mocno przesadzone informacje. Dzieki za odp... będe spał spokojnie :)
  2. Witam ! Panowie mam pytanie, układ z uwagi na wyciek płynu z pękniętego węża użytkowany był na wodzie, gdyż szkoda mi było dolewać płynu zalałem go więc wodą i jakiś czas jeździłem. Teraz po naprawie wycieków chcę zalać go płynem i tu jest pytanie czy zrobić to jakim kolwiek płynem do chłodnic, czy też zastosowac jakis specyjalny płyn który po wodzie trzeba by zalać. Czy to wogóle stanowi jakiś problem czy zbytnio sie nie przejmowac i poprostu spuścic wodę i zalać nowy płyn ???...... A tak na marginesie to myślę że t a woda nie wpłynęła znaczocą negatywnie na silnik i resztę układu chłodzenia ??
  3. Właśnie jak jest z tym silniczkiem krokowym EML ???? Czy jego wyjęcie i wyczyszczenie to jakiś duzy problem ??? Czy też nie ma się czego obawiać i można to samemu zrobić.
  4. JASNY GWINT !!! silnik 2,0 tyle potrafi Ci zeżreć na trasie ???????? A ja już nawet nie mówie o tej ilości co piszesz po mieście bo to już jest całkiem nienormalne. Bierz szybko betę do dobrego warsztatu i szukaj przyczyny.
  5. rews do Katowic, trochę daleko :) ale jak nic w pobliżu nie znajdę uczciwego to nawet tam można jechać, tym bardziej że Katowice trochę znam bo kiedyś tam spędziłem trochę czasu w życiu...... Jak możesz to podaj jakieś namiary na ten warsztat i kontakt maila, telefon itp. Daj to na PW albo tu na forum, z góry THX
  6. Dzięki _Kai_ za informacje. A te dwa reduktory, to w związku z mocą silnika, czy tak jakoś muszą być dwa ?? W takim razie muszę szukać blisko siebie dobrego warsztatu. Co prawda znalazłem juz nawet mozliwość zamontowanie DIEGO w cenie 3770 PLN w Krakowie, ale pytanie jacy mechanicy tam są. Kwota 4000 PLN obecnie DIEGO raczej bez problemowo można założyć, mimo wszystko wpierw trzeba mieć pewność co do gaziarzy a potem ważna jest cena.
  7. No to ja już niechcę nikomu oddawać samochodu............ Kurde gdyby można było sobie samemu zamontować i zarejestrować LPG to normalnie sam bym to lepiej zrobił niż te wielkie warsztaty :duh: No bo jak tu zaufać takim jak ja mu sto razy powtarzam że mam e32 z silnikiem M30b35 a on taki uśmiechnięty przerywa mi rozmowe i patrząc na mnie wesołym wzrokiem mówi mi ct: " A to mogą być problemy, bo tam jest plastikowy kolektor dolotowy i nie sekwencyjny wtrysk benzyny " i z takim samym uśmiechem czeka na moją reakcje. O Boże Boże niech szlak weźmie tych, kto dał im zezwolanie na montowanie LPG i wogóle zezwolenie na działalność w branży samochodowej. niech ktoś mi poleci 100% warsztat w okolicach KRAKÓW - TARNÓW najlepiej na instalacje DIEGO (sekwencja) bo jak słyszę to nie jest zła a w miarę tania, i niech jeszcze ktoś co ma DIEGO w takim silniku M30 3,5l wyrazi swoją opinie na temat tej instalacji, czy sa jakieś problemy czy nie ma żadnych przy montażu tego LPG w tym silniku. ................. Czyli jeżeli w tym E32 z M30b35 wtrysk benzyny nie jest sekwencyjny to w takim razie jest półsekwencja czy jak to określić ????? Dlaczego więc idiota gazownik powiedział mi że nie da sie tam założć sekwencyjnego wtrysku LPG np. DiEGO ????
  8. Właśnie że nie ;( Kurde znudziło mnie szukanie przyczyny. Obecnie zmostkowałem przewód masowy dolnego silnika z górnym i caly czas dzialaja obie pompki. Narazie tak pozostawiłem, gdybym był w posiadaniu dobrego schematu i wiedział gdzie dokładnie biegnie przewód masowy gornego silnika, czy do ktoregoś przekaźnika czy do jakiegoś włącznika czasowgo, to problem byłby do rozwiązania. Ale gonić ręcznie po wiązce przewodów, to szans nie ma, bo sam wiesz jak to jest :doh: Ale jak bede mial więcej czasu wolnego to napewno znowu coś dalej będe próbował, a narazie zbieram wszelkie info na ten temat.
  9. Witam !!! Czy ktoś może jednoznacznie powiedzieć czy E32 1989r. z silnkiem M30 3,5l ma na 100% plastikowy kolektor doloowy ??? Czy wtedy już montowali plastikowe kolektory ??? Jak to rozpoznać. I drugie pytanie, słyszałem taką informacje że wtryski paliwa w tym samochodzie z tym silnikiem M30 nie są sekwencyjne tylko jakoś 2 razy po 3 nie bardzo to rozumiem, to by była jakaś półsekwencja ?? i że w związku z tym instalacje LPG sekwncyjne mogą nie działać poprawnie ....... Czy to możliwe ??? Bardzo proszę o wasze opinie.
  10. Czy takie jak gdyby buczenie pod maską, to normalne po przekręceniu stacyjki w pozcji 2 tuż przed zapłonem ??? To buczenie dochodzi z silnika krokowego EML i nie wiem czy to jest normalne czy też powinna byc pod maską totalna cisza. Beetka jeżdzi normalnie nie mam jakis problemów z EML, a jak jest u was przy 735iL M30 ???
  11. A co to takie polecanie warsztatów, jak widzę żę i sami ich właściciele się tu polecają :duh: Przecież to ma nam służyć użytkownikom BMW i to mają być nasze opinie a nie darmowa reklama ich właścicieli. Jak ja mam teraz wieżyć pozostałym polecanym jak już jestem pewien że pare jest którzy się tu sami polecili :twisted2: :twisted2: A widział ktoś mechanika który się sam nie poleca :clap: dzięki za taką żetelność.
  12. Witam !! Czy ktoś może polecić, bądź nie warsztat w Krakowie Wola Duchacka ul.Beskidzka AUTO-GAZ ??? Oczywiście chodzi mi o LPG dokładnie sekwencyjna instalacja do 735iL E32
  13. Pytanie do Slamaker Jeżeli znalazłeś przyczynę to czemu sie nie pochwalisz na łamach forum ?? Przecież my tu wszyscy szukamy przyczyny właśnie, no a potem pomyślimy jak temu zaradzić :dance: alcapone Czy to co piszesz to domysły, czy też jestes tego pewien ??? Jakie wobec tego napiecie powinno wędrować po tych przewodach do spryskiwaczy ??? To co piszesz to faktycznie ma sens, ale znasz moze wiecej szczegułów tego. Ja mierząc miernikiem nie zauważyłem aby po tych przewodasz biegło jakiekolwiek napiecie, a jeżeli już to tak minimalne że nie było by w stanie nic zasilić. Być moze muszą być spełnione jeszce jakieś dodatkowe warunki aby nastąpiło podgrzewanie tych spryskiwaczy, może czujnik temperatury zewnetrznej z tym współpracuje ??...... Tak wogóle to jakoś nienormalnie są zasilane te pompki spryskiwaczy. Dolny silnik dostaje sterowanie z przekażnika w skrzynce bezpieczników, słychać wyrażnie gdy załącza się przy intensywnym jak i zwykłym spryskiwaniu. Przekażnik przy intensywnym spryskiwanu, jest zwierany na kilka sekund przez jakiś włącznik czasowy i wówczas silnik dolny dostaje mase poprzez ten przekaźnik. Zasilanie "+" silnik ma cały czas. Problem jest jednak u mnie z silnikiem górnym który powinien działać tylko przy intensywnym spryskiwaniu. minus na jednym z przewodów pojawia się tam tylko na ułamek sekunndy, bardzo króciutko w chwili gdy wciśniemy intensywne spryskiwanie. Jednak dziwnym jest fakt że gdy założe wtyczkę zasilania na ten górny silnik to wówczas wogóle nie działa funkcja spriskiwania intensywnego, w jakis sposób jest ona wtedy odłączana, ale dlaczego ???? Jak tylko zdejmę wtyczkę z górnego silnika to intensywne spryskiwanie ponownie działa ale oczywiście wówczas tylko sam dolny silnik bierze w tym udział. Gdy założę wtyczkę dolnego silnika na górny bo pasują :) to wówczas górny silnik też działa bez problemów i przy normalnym i przy intensywny spryskiwaniu, ewidętnie więc jest jakaś przyczyna w zasilaniu górnego silnika. Cy ktoś wie który przekażnik dokładnie steruje silnikiem górnego zbiornika, do jakiego złącza dokładnie biegnie jego masowy przewód tego silnika bo w skrzynce jakoś nie znalazłem odpowiedzialnego za to przekaźnika a schematu niestety nie mam BMW 735 iL a te z rosyjskiej strony to wielka kicha a nie schematy :(
  14. Witam ! Mam z goła proste pytanie i jak sie domyślam, odpowiedzi będą różne :twisted2: Czy opłaca sie montować do Beeti z 89r 735iL M30 na automacie, przejechane 320 tyś km instalacje gazową IV generacji, czy lepiej dać sobie spokuj i zamontować coś tańszego lub wogóle.......... Co plecicie Panowie :) ???????? _____ Jaki polecacie dobry i sprawdzony w 100% warsztat z gazownikami w małopolsce, okolice Tarnowa ..........?
  15. A czy może ktoś z was wie, do czego służą te przewody, podpięte do spryskiwaczy przy e32 ?? Czy one w jakis sposób nie mają bezpośredniego wpływu na działanie tych pompek w zbiornikach ???
  16. Piszesz Paweł o właczaniu wentylatora klimy, kombinacją dwóch czujników...... hm hm hm u mnie po włączeniu klimatyzacji wentylator klimy od razu uruchamia się na pierwszy bieg wraz z kompresorem. Jak zwieram na krótko przekażnik kompresora, który załącza jego sprzęgło, to tym samym włącza mi sie wentylator klimy na pierwszy bieg. Dlatego też zastanawia mnie, gdzie tu biorą udział te czujniki, w którym momęcie czyżby u mnie było coś inaczej ?? klimę mam jak już właśnie to ustaliliśmy automatyczną więc jak tu powinno być ?? Sterownaie przez czujniki czy też przez same przekaźniki ?? ale przecież drugi bieg napewno jest załączany którymś czujnikiem, tylko dokładnie którym i gdzie on jest ?
  17. Ładnie to podsumowałeś psychop tak własnie jest. Ja u siebie jednak nie mam spryskiwania reflektorów, więc ten drobiazg pomijam :). Ale chciałbym na jedną rzecz zwrócić uwagę. Otóż w spłukiwaniu intensywnym według moich spostrzeżeń biorą udział chyba oba silniczki i DOLNY i GÓRNY. Sądze tak dlatego, bo jak odłączyłem górny zbiornik od zasilania to intensywne płukanie na wciśnięci przycisku dżwigni działa, czyli zasila go wówczas dolny zbiornik :doh: Jak tylko podepne zasilanie górnego silnika to intensywne spłukiwanie przestaje działać, wciskam i wciskam wówczas przycisk na dźwigni wycieraczek a tu nic ani spłukiwanie ani wycieraczki nie ruszają pod tym przyciskiem. A przecież to górny zbiornik jest do intensywnego spłukiwania, dlaczego więc jego podpiecie blokuje mi działanie tej funkcji skorą po wyjęciu slnika ze zbiornika na zewnątrz sprawdziłem i pompował mi wodę, czyżby jego wydajność była jednak słabsza niż należy i to jest powodem wyłączenia działania tej funkcji ???? Tutaj mi coś własnie nie pasuje. A co do wyjęcia tych dysz........ To czy musze zdjąć całe poszycie maski nigdy tego nie robiłem czy też wystarczy odchylić górną jej część bliżej dysz ???? Może to dysze są zbyt mocno przytkane i powodują wzrost ciśnienia w układzie w chwili zalączenia drugiego silnika i to wyłącza działanie tej funkcji. Co prawda normalnie zmywanie działa i woda leci, ale wydaje mi się że kiedyś to miało lepszego kopa więc zacząłem podejrzewać jakieś zanieczyszczenia w dyszach lub całym ukladzie.
  18. Czyli Paweł mam rozumieć że jeżeli jeździłem z nabitą na full klimą, a nie zauważyłem że nie działa mi wentylator klimy, to używając klimy w wysokich temperaturach, układ pracował na granicy ciśnień i wówczas gaz zawarty w instalacji poprostu opdarował drobnymi nieszczelnościami, co nie zdażyło by się gdyby wentylator działał poprawnie.......... dobrze to zrozumiałem ???? ......... Jeżeli tak to było to tłumaczyło by fakt spadku ilości gazu w intalacji. Obecnie ominąłem uszkodzony rezystor i wentylator załącza się razem z kompresorem ale od razu na drugim biegu, jestem teraz na etapie szukania rezystora, bo jednak jak był to znaczy ze musi być a tylko czasowo go ominąłem. Czy można właściwie sprawdzić domowym sposobem ilośc gazu w instalacji, czy to raczej niemożliwe ??? Powiedźcie mi ile rodzajów klim było montowanych w E32 ja mam sterowanie płynne nawiewu z elektycznie otwieranymi kierunkami nawiewu i funkcją AUTO czyli który to jest rodzaj klimy ???? Bo klimatronic czym się różni od tej ???
  19. Jest to właśnie nieco dziwnie skonstruowane :) .... U mnie jest tak że jeżeli podepne przewody zasilania do górnego silniczka, to przestaje mi działać intensywne mycie a silnik górny sprawdzałem działa jeżeli tylko zdejme przewody zasilania z górnego silnika, to wówczas intensywne mycie działa bezproblemowo. Zwykłe mycie działa cały czas, bez względu na to czy górny silnik ma podpięte zasilanie, czy też nie. Dziwi mnie więc jak to ze sobą wspułdziała, dlaczego jeżeli silnik górny jest sprawny i otrzymuje poprawne zasilanie, to odłącza to intensywne mycie, nie bardzo rozumiem :mad2: może ktoś mądrzejszy to wyjaśni :doh: ....... I tak na marginesie zapytam, czy aby wyjąć dyszę spriskiwaczy trzeba zdejmować poszycie maski ???? chcę je przeczyścić bo coś je chyba przytkało trochę i nie wiem jak to najlepiej zrobić, ma ktoś sprawdzony sposób na przeczyszczenie tych dysz ??? najlepiej było by zdjąć z nich węże i przepłukać cały układ, bo napewno jakieś świństwa się dostały po tylu latach działania, ale niechce mi się pruć całego poszycia maski :( kto już z was to robił to może podpowie coś.........................................
  20. Zauważyłem że bok silnika od strony kolektora wydechowego, jest nieco spocony olejem, prawie na całej długości bloku. Trudno mi jednak dojść nieszczelności, ale wydaje mi się że to może być pokrywa zaworów bo od jej wysokości w dół jest mokry blok, i przy okazji kapie na kompresor klimy i w okolice kół pasowych które jeszcze to rozbryzgują troche. Pytanie...... czy wymiana tej uszczelki to jakis duzy problem i kosztowny ?? czy też spokojnie można to samemu zrobić ?? I czy właściwie od strony kolektora wydechowego, może być jeszcze coś innego, skąd mógł by wyciekać ten olej ?? To nie jest jakiś wyciek ale pocenie silnika, które z dłuższą chwilą zbiera sie i silnik jest mokry, i chciałbym to zlikwidować, bo mnie denerwuje :) Z góry thx za pomoc.
  21. Trochę to dziwne. Klima w BMW ma pojemność prawie 2 Kg tego gazu co nie jest mało i za jedną zimę potrafił by sie w takiej ilości ulotnić :(. Nabijałem ją w ubiegłym sezonie i fachmani nie stwierdzili niesczelności, więc jak to sie dzieje, którędy ten gaz znika z instalacji ??
  22. Uszkodzony faktycznie jest ten REZYSTOR w obwodzie pierwszego biegu wentylatora klimy. Po jego wymontowaniu i sprawdzeniu miernikiem, oporność tego rezystora sięgała 200 Mega Omów. Ominąłem więc rezystor i wentylator teraz załącza się wraz z kompresorem klimy, z tym że od razu na drugim biegu. Chciałbym teraz jednak zapytać o taką rzecz: Zapaliłem betke, na zimnym silniku temp. otoczenia około 18 stopni i właczyłem klimę. Kompresor załączył się a wraz z nim ruszył wentylator oczywiscie spiety na krótko od razu na drugim biegu. Silnik tak na jałowym biegu pracował około 10 min. osiągnął prawidłową temperature pracy a a w tym czasie klima caly czas pracowała i nie wyłączała się wogóle, i tu własnie pytanie dlaczego ???? Bo przecież powinien kompresor co pewien czas sie wyłaczyć na krótko i ponownie włączyć, a tu nic cały czas kompresor był załączony. Czy to normalne ??? a jeżeli nie, to co za to odpowiada, czy jest jakiś czujnik który tym steruje i gdzie jeśli tak jest, on się znajduje ?????
  23. Idąc dalej samotnie bez pomocy jak narazie forumowiczów :cry2: doszedłem do tego że wentylator klimy na drugim biegu powinie działac bezproblemowo, ale nie pierwszym, ten który załączany jest tym samym przekaźnikiem co kompresor niestety nie działa. Poprostu cisza kompresor widać jak zaskakuje jego sprzęgło elektromagnetyczne, natomiast wentylator cisza, stoi jak wryty. Znalazłem też obok wentylatory dość spory, chyba to jest jakis rezystor z radiatorem wpięty własnie w obwód kompresora i czy ty aby nie on odpowiada za pierwszy bieg wentylatora ???? Jak go zdemontować i jak go dokładnie sprawdzić / ILE ON MA MIEĆ OPORNOŚCI ??/ a co gorsza czym w razie czego go zatsąpić, czy ktoś może mi pomóc, czy nadal sam musze głowkować :doh: ..................
  24. scorpion

    Demontaż wentylatora

    Witam !! Mam pytanie, jak najszybciej i najłatwiej zdemontować i wyjąc wentylator klimy ??? Zamontowany jest na trzech śrubach ale po ich odkręceniu jak go wyjąc ?? dołem czy też trzeba jeszcze coś demontować do jego wyjęcia ??? I jeszce jedno jakim cudem w mojej betce nie ma wogóle filtra przeciwpyłkowego, czy to normalne, były takie wersje ?? Moja jest z 89r
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.