Skocz do zawartości

O instalacjach gazowych


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 916
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam jeszcze dwa pytania.

 

1 Ile może kosztować ta rura między przepływomierzem a przepustnicą?

 

2. Co da mi instalacja II generacji w porównaniu do pierwszej:P Czy będą jakieś różnice w osiągach :roll:

 

ad1. koło 100 zł

 

ad2. II da prawidołowa prace np chwilowego spalania (bedze działać) i wpółprace sondą lambda co pomoże środkowisku naturalnemu :wink: no i cos tam bedzie rególowac sbliżając sie do parametrów nominalnych spalin. W osiągach nie liczyłbym na zmiane mocy a nawet słuchy chodzą ze bez silnika krokowego jest nico mocniejszy

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pytanie: wie ktos moze, gdzie zrobic porzadny servis/przeglad instalacji wtrysku gazu firmy DIEGO ? Mam takowa w swojej 535i, zrobilem 3000 km, bez problemow i czas sprawdzic, czy wszycho ok. Instalacje zakladalem w Legionowie ale szukam czegos blizej np na Dln. Slasku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ad2. II da prawidołowa prace np chwilowego spalania (bedze działać)

 

Co oznacza że będzie działać? Będzie mi pokazywać spalanie gazu?:)

 

Mi działa ale i tak na to nie zwracam uwagi bo to chwilowe spalanie i nie oddaje rzeczywistego spalania. Pozatym bedzie pokazywał tak jakbys jezdził na benzynie, elementy kompa gazowego(emulatory zdajesie) będą imitowały wtryski benzyny tak jakby one chodziły. Przy instalce I generacji najprostrzej chwilowe spalanie nie bedzie działać. Nie oznacza to ze bedzie pokazywał ci spalania gazu tylko tak ci bedzie pokazywał jakbys nie mial instalki gazowej i jedził na benzynie.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne bo mi pokazuje chwilowe spalanie benzyny :shock: , a jestem tzn. byłem prawie pewny że posiadam inst. 1 generacji. Wiem jedno nie mam takie czegość jak na Twoim zdjęciu. Teraz to już nie wiem co myśleć. Pewny jesteś że w instalce I gen. nie można mieć pokazywanego chwilowego spalania benz.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne bo mi pokazuje chwilowe spalanie benzyny :shock: , a jestem tzn. byłem prawie pewny że posiadam inst. 1 generacji. Wiem jedno nie mam takie czegość jak na Twoim zdjęciu. Teraz to już nie wiem co myśleć. Pewny jesteś że w instalce I gen. nie można mieć pokazywanego chwilowego spalania benz.?

 

Oczywiście że moze miec ale musi mieć dodatkowo te emulatory dołożone, czyli I generacja + emulatory bez kompa ktory steruje silnikiem krokowym. Niektórzy gazownicy dokladali za dopłatą. Oczywiście mówie o chwilowym spalaniu gdy silnik pracuje na gazie

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne bo mi pokazuje chwilowe spalanie benzyny :shock: , a jestem tzn. byłem prawie pewny że posiadam inst. 1 generacji. Wiem jedno nie mam takie czegość jak na Twoim zdjęciu. Teraz to już nie wiem co myśleć. Pewny jesteś że w instalce I gen. nie można mieć pokazywanego chwilowego spalania benz.?

 

Oczywiście że moze miec ale musi mieć dodatkowo te emulatory dołożone, czyli I generacja + emulatory bez kompa ktory steruje silnikiem krokowym. Niektórzy gazownicy dokladali za dopłatą. Oczywiście mówie o chwilowym spalaniu gdy silnik pracuje na gazie

 

No właśnie ja mam I generację + emulator i chwilowe spalanie działa - mam też komputer do gazu ale w Belgii go odłączyli czemuś.

 

A co do różnicy w osiągach ? Przy I generacji jak chcesz mieć szybsze auto zwiększasz śrubą dopływ gazu i tyle, przy kompie chyba takiej możliwości nie ma. Jak mieszanką steruje komp istnieje mniejsze ryzyko jazdy na zbyt ubogiej mieszance co prowadzi do wypalania zaworów (tak mi gaziarze mówili).

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może być przyczyną że auto zaczęło więcej palić? Czy może mieć na to wpływ wymieniony niedawno filtr gazu bo wydaje mi sie że od tej pory sie to nasiliło :wink:

 

tez mi sie to przytrafilo...

po wiosennym przegladzie(chlopaki czyscili i ustawiali) auto spalalo 15 gazu :shock:

Pojechalem do nich z powrotem i byla to tylko kwestia ustawienia instalacji. Nawet się osiągi nie pogorszyły :)

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może być przyczyną że auto zaczęło więcej palić? Czy może mieć na to wpływ wymieniony niedawno filtr gazu bo wydaje mi sie że od tej pory sie to nasiliło :wink:

 

tez mi sie to przytrafilo...

po wiosennym przegladzie(chlopaki czyscili i ustawiali) auto spalalo 15 gazu :shock:

Pojechalem do nich z powrotem i byla to tylko kwestia ustawienia instalacji. Nawet się osiągi nie pogorszyły :)

 

15l w E34 cz E30??? Jak w E34 i to w mieście to powiedziałbym ze mało, mi w miescie teraz w zimie to 17 literków trasa się niezmienia i w lecie jak i w zimie, od 10.5 do 12.5.

 

W E30 to tez nie jakiś kosmos z 2l silnikiem. Oczywiscie można skrecic parownik zeby spalał mniej ale ja nie praktykuje tego ze względu na zowory

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15l w E34 cz E30??? Jak w E34 i to w mieście to powiedziałbym ze mało, mi w miescie teraz w zimie to 17 literków trasa się niezmienia i w lecie jak i w zimie, od 10.5 do 12.5.

 

W E30 to tez nie jakiś kosmos z 2l silnikiem. Oczywiscie można skrecic parownik zeby spalał mniej ale ja nie praktykuje tego ze względu na zowory

 

w E30. Na codzień pali 13 w miescie, a w E34 to w miescie mam 13l/100 przy bardzo spokojnej jezdzie.

W trasie podobnie jak Twoja. :)

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam najmocniej, że się wtrącę, ale dlaczego piszecie takie posty jak ten powyżej??

 

przecież BMW nie jest zaprogramowane na spalanie 10l/100

jezeli 2.0 moze palic od 10 do 18 to 3.5 tez moze miec zroznicowane spalanie.

>>Uzasadnij swoje pytanie... o co dokladnie chodzi, bo jesli jezdzisz to sam mozesz okreslic spalanie w różnych trybach... :roll: :wink:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie a moze ktos mi powie ile pali e32 3,5l motor gazu

 

Moja E32 735iA pali średnio 15-16 litrów gazu i 1-1,5 litra etyliny - 75 % trasa w 4 osoby, na trasie jakieś 120, bo ślisko ale w mieście nie marudzę pod światłami :D

- latem z klimą pali prawie tyle samo, ale przy wyższych prędkościach.

Przy tych 120 ekonomizer pokazuje jakieś 18-20l/100.

 

Aha, instalacja II generacji z komputerem, emulatorem, wariatorem itd.

 

Może spalanie byłoby mniejsze, gdyby automat szybciej wrzucał 4-kę, teraz czasami decyduje sie na to dopiero przy 3500 obr/min, na benzynie już przy 2-2,5 tys.

Czy coś można na to poradzić :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam najmocniej, że się wtrącę, ale dlaczego piszecie takie posty jak ten powyżej??

 

przecież BMW nie jest zaprogramowane na spalanie 10l/100

jezeli 2.0 moze palic od 10 do 18 to 3.5 tez moze miec zroznicowane spalanie.

>>Uzasadnij swoje pytanie... o co dokladnie chodzi, bo jesli jezdzisz to sam mozesz okreslic spalanie w różnych trybach... :roll: :wink:

powiem ci tak chcialem sie dowiedziec ile pali gazu bo nie wiem czy zakladac instalacje czy nie a moja pali w miescie 14,5 a na trasie przy 120km/h pali niecale 11l co ty na to

PAL GUME NIE DUSZE

BMW KLUB SZCZECIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o!! teraz juz lepiej...

Sluchaj, ja zakładam, że przeciętny polak nie ma kasy...(nadmiaru). Dlatego inwestycja w paliwo jest mało wydajna.

Taki jest przynajmniej powód, że ja mam LPG.

Jesli Tobie pali w miescie 14,5 to na gazie wezmie 16 ("pi razy oko").

Pb jest po 3.70(około), a gaz po 2.00(około). Ale do gazu musisz doliczyć ewentualne koszty spowodowane dolewkami dodatków do paliwa (STP) i oleju (jeśli auto zacznie brac olej - często tak bywa przy gazie).

Mimo to, jednak myślę, że założył bym LPG do takiego silnika, tylko ten za 3500zl, bo jeśli dość dużo jeździsz, to zwróci ci się to całkiem szybko... :wink:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki prezes ale powiem ci tak boje sie wkladac gaz poniewaz mam juz prawie 350tys nalatane to raz paliwo kosztuje wiadaomo jak bylem u gazownika to powiedzial ze lepiej bylo by zalozyc ta instalacje z sekwencyjnym wtryskiem gazy a wtedy z 3500 obi sie ok 6000 slyszalem tez ze siadaja przepustnice w 3,5l jak gadalem ze znajomym kltory mial mowi co 20 30 tys wymiana przepllywomierza nie wiem na ile to prawda ale tak slyszalem

PAL GUME NIE DUSZE

BMW KLUB SZCZECIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spalanie byłoby mniejsze, gdyby automat szybciej wrzucał 4-kę, teraz czasami decyduje sie na to dopiero przy 3500 obr/min, na benzynie już przy 2-2,5 tys.

Czy coś można na to poradzić :?: :?: :?:

 

Nie wiem jak to jest w BMW z automatami bo manuala mam, ale miałem automata w mercedesie 124 i tam momen zmiany biegów regulowało się linką które szła od linki przepustnicy do skrzyni biegów i poprzez skrócenie lub wydłużenie tej linki skrzynia widziała mocniej lub mniej wcisnięty gaz i odpowiednio do tego zmieniała biegi przy odpowiednich obrotach. Czyli jak linka była dłuższa to skrzynka widziała lekko wcisniety gaz a co zatym idzie wrzucała wyższy bieg wcześniej a jak krótsza linka to skrzynka widziała mocno wciśniety gaz i ciągnęła obrotami wyżej do zmiany biegu. Tyle ze to była skrzynia bez elektroniki, tylko hydraulika.

 

A wytłumaczenie czemu na gazie zmienia bieg później to to ze silnik na gazie jest poprotu słabszy i aby uzyskać ten sam efekt przyśpieszenia wciskamy więcej gaz i skrzynia biegów odczytuje to ze ma poxniej wrzucić bieg bo chcemy lepszych przyspieszeń.

oczywiście to na chłopski chłopski rozum, ale jak to jest w rzeczywistości trzeba zapytać bardziej zaawansowanych w budowie automata

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......... a moja pali w miescie 14,5 a na trasie przy 120km/h pali niecale 11l co ty na to

 

automat i 14,5 l w mieście :shock: coś mi się nie chce wierzyć, tankujesz do pełna i sprawdzasz ? Wg producenta na PB on pali ok 17l w mieście.

 

Moja 730 obecnie w mieście żłopie tak ok 22/24l gazu i jeżdżę raczej oszczędnie. Nie wiem ile na benzynie ale sądząc po tym jak szybko znika benzynka na samym odpalaniu i przejechaniu gdy jest zimny ok 0,5/0,7 km dla rozgrzania silnika to nie sądzę by było to 14,5 l.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......... a moja pali w miescie 14,5 a na trasie przy 120km/h pali niecale 11l co ty na to

 

automat i 14,5 l w mieście :shock: coś mi się nie chce wierzyć, tankujesz do pełna i sprawdzasz ? Wg producenta na PB on pali ok 17l w mieście.

 

Moja 730 obecnie w mieście żłopie tak ok 22/24l gazu i jeżdżę raczej oszczędnie. Nie wiem ile na benzynie ale sądząc po tym jak szybko znika benzynka na samym odpalaniu i przejechaniu gdy jest zimny ok 0,5/0,7 km dla rozgrzania silnika to nie sądzę by było to 14,5 l.

 

To coś ci dużo pali. Z tego co pisał np. Marcin750 to przy spokojnej jeździe 750 w mieście spalała ok.22/24 gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś ci dużo pali. Z tego co pisał np. Marcin750 to przy spokojnej jeździe 750 w mieście spalała ok.22/24 gazu.

 

Tyle pali przy spokojnej jednostajnej jeździe w dużym mieście (bez zatrzymywania się :D ). W moim małym mieście 750 paliła 35 litrów gazu/100 - przy najdłuższym odcinku do 4 km.

Grzesiek740 - (kiedyś było jeszcze 735 i 750)

http://img136.imageshack.us/img136/3693/mojeauta034podpisgo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.