Skocz do zawartości

Sterownik Abs 1 265 950 001


DRAY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy zapraszam z uszkodzonymi sterownikami ABS z e39 zapraszam do mnie po dalsze info :)

 

gg 2921736

bialy2005@o2.pl

 

Koszt naprawy 250zł !!!!!!!!!

+ przesyłka

Edytowane przez bialy2005

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co do nowego sterownika na allegro nick: slon13 to polecam. Zaprogramowanie go w nieautoryzowanym warsztacie gdzie mają np. KTS to koszt około 40zl, Bosch Serwis (adresy: http://rb-aa.bosch.com/bosch/aa-bcs-pl/wykazstacji/pl-PL/index.htm ) około 80zł. Co do napraw - zdania są podzielone ale posiadają one wady które Bosch usunął w nowych sterownikach i nie są już tak awaryjne jak te wyjęte z auta. Oczywiście BMW i Bosch nie przyznało sie do tego że w.w. sterowniki są wadliwe bo słono by za to zapłacili (wymiana we wszystkich E38 i E39). Jedyne co mogli zrobić to poprawić ich konstrukcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Naprawa sterownika pompy ABS polega na poprawieniu zimnych lutów na pinach kości. Panowie płacicie 300 zł czy więcej za cynę i kalafonię!!! Naprawiałem sam coś takiego w moim wcześniejszym samochodzi ( Volvo S70) nagminna wada!!! Po otwarciu sterownika wzrokowo było widać popękane luty Około 10 szt. W BMW chodzi o to samo. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAnek24 JEsli nie widziłęs sterownika z BMW to nie pierd... głupot. JAKie zimne luty ??? W tych sterownikach nie ma ani jednej kropelki cyny !!!!!! Wszytko jest zgrzewane a materiały jakie tam sa użyte to głownie aluminum !!!!!!!!!!! WIec gosciu to nie volvo!!!!!!!! JAk czegos nie wiesz to najlepiej wogóle nie pisz!!! ALe mi podniosłes cisnienie :)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bialy2005

A za ile powiesz co należy zrobić aby go naprawić?A może podasz konkretnie co i jak korok po kroku w dziale ZRÓB TO SAM-GOTOWE RECEPTY?Ja jak bym posiadał takową wiedzę to bym wszystko opisał w/w dziale...w sumie trzeba sobie pomagać jak to przystało na "brać bmw"...

pozdrawiam

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest wiedza tajemna :) NIE jest to takie proste. Po drugie za duża kasa jest z tego żeby ot tak podac jak to zrobic !! A co do trudnosci to jeden kolo juz prubował swoich sił i niezłego ambarasu narobił :) Nie wiem czy dam rade go poskłądac do kupy:) ( człowiek który z elekronika ma doczynienia codziennie, wiec to swiadzczy o skali trudnosci naprawy. )

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ja mialem sytuacje ze zapalily mi sie kotrola trakcji i abs jednoczesnie, a skrzynia automatyczna przeszla w tryb awaryjny.

Wracalem z Pragi do Krakowa, tak wiec mialaem kawalek i musialem sie z tym mordowac.

Po wrzuceniu na kompa okazalo sie ze czujnik abs z prawej strony cos pokazywal. Po wyczyszczeniu i zresetowaniu bledow od dwuch lat temat sie nie powtorzyl. Tak wiec nie koniecznie musi to byc pompa.

Pozdrawiam

Sergiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie może powiedzmy pasc czujnik, cos tam niełaczyc. dlatego najpierw trzeba sprawdzic pojechac na kompa, skasowac błedy, jesli pokazuj bład któregos czujnika to najprosciej zamienic je stronami i ponownia sprawdzic na kompie i jesli pokazuje nadal ten sam czujnik to ewidentnie sterownik, lub jak nie ma polczenia zesterownikiem to tez sterownik. ale niestety musze stwierdzic ze 70% awari abs w e39 to sterownik :(

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bialy2005

dam ci 1000zł a ty mi przeslesz instrukcje co i jak,a potem ja to przekaze kolegom z forum bmw,komu sie uda niech robi,a komu nie jego strata.

Ja tam jestem uczynny i chce pomagać w przeciwięstwie do "innych pieniążków"

pozdrawiam

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :) TO wchodza w rachube dużo wieksze pieniadze :) wiec narazie instrukcji nie bedzie to jest najnormalniejszy biznes, nie bede podcinał gałezi na której siedze :)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :) TO wchodza w rachube dużo wieksze pieniadze :) wiec narazie instrukcji nie bedzie to jest najnormalniejszy biznes, nie bede podcinał gałezi na której siedze :)

 

biały2005 to jest twoja praca i tyle....

idac ta metoda wszyscy lakiernicy i mechanicy na tym forum powinni robic wszystko wszystkim za darmo....

czesci za darmo, bo w koncu to forum bmw i trzeba sobie pomagac.... :mad2:

 

na pewno jak bedzie potrzeba to odezwe sie do ciebie i bede zadowolony ze problem zakonczyl sie kwota 250 zl

wiec jak cos komus nie pasuje to niech kupi sobie nowy sterownik i go programuje w aso i tyle.

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biały2005 to jest twoja praca i tyle....

idac ta metoda wszyscy lakiernicy i mechanicy na tym forum powinni robic wszystko wszystkim za darmo....

czesci za darmo, bo w koncu to forum bmw i trzeba sobie pomagac.... :mad2:

 

A ja nie podzielam Twojego zdania na ten temat... Chyba, że biały2005 jest elektronikiem i rzeczywiście od wielu lat zajmuje się naprawą sterowników, a jego sposób na naprawę nie polega na tym, że wyczaił, że wystarczy jeden czy dwa kabelki przelutować/dolutować, bo np. ścieżki na płytce szlag trafił...

 

Jeśli Kolega biały 2005 nie siedzi w tej branży, a cała naprawa to dolutowanie kabelka/kabelków to idąc Twoim tokiem myślenia traci sens forum takie jak to i wiele innych... Jak np. Kolega biały2005 miałby problem z czymkolwiek przy swoim aucie, to pozostali Koledzy, którzy dany temat przerobili też powinni żądać kasy, chociażby za informacje... I z forum zrobiłby się bazarek-bajzelek... Dodam, że ja wiele rzeczy przy swoim aucie zrobiłem sam korzystając z informacji na tym forum i jestem wszystkim Kolegom którzy udzielili mi wskazówek bardzo wdzięczny :cool2:... Sam też nie pokuszę się o odmowę pomocy Kolegom z forum, o ile dany temat jest mi znany lub był przerabiany przeze mnie... A przykład z blacharzem trochę nie bardzo pasuje...

 

P.S. Kiedyś mojemu koledze padła klima, pojechał do jakiegoś menachyra-czarodzieja od klimy, ten chodził, oglądał, zakręcał, odkręcał, pocił się... Zrobił klimę, zainkasował 150 PLN po czym kolega pyta co było... A ten na pożegnanie do niego: cyt. "spalony bezpiecznik"... pewno za 0,50 PLN... Może ja nie jestem do końca normalny, ale na miejscu menachyra poprosiłbym o podziękowanie, a bezpiecznik dał w prezencie...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thenygoos

masz rację co do tego typu pomocy.Najlepiej w dziale zrób to sam odrazu powystawiajmy ceny za podanie instrukcji co do usterek.No i bedziemy mieli niezłe dochody,no bo po co mamy pomagać sobie za darmo skoro polacy to taki pazerny naród.

 

111lisu

skoro wiesz jak to zrobic to podaj w odpowiednim dziale instrukcje do tego i niech prawdziwi koledzy z forum sobie ponaprawiają ten nieszczesny sterownik.

 

biały2005

mam nadzieję,iż niewielu kolegów z forum poleci do ciebie aby szukac pomocy.

 

pozdrawiam

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poleca na allegro i tam bez słowa zaplaca od 400 do 500 zl za naprawe sterownika.

nie dajmy bialemu 250 zl po zlosci.....

lepiej dac innemu wiecej, ale ten zly i niedobry bialy nie zarobi :mad2: :mad2:

bialy chcial dobrze dla kolegow na forum , chcial robic to dla nas taniej, a tymczasem dostal antyreklame i zostal tym zlym :mad2: :mad2:

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.