Skocz do zawartości

BMW 525i 192km


Chopek

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!

Miałem zamiar kupić E30, ale po przejrzeniu ofert E34, piątki wydają się dawać więcej za podobne pieniądze.

 

Interesuje mnie raczej samochod w benzynie, silnik 2.5 wydaje mi sie odpowiedni dla tego auta. (oczywiscie ten nowszy typ)

 

Co sądzicie o tym bmw z takim silnikiem?

Na co zwrócic uwage przy kupowaniu takiej beemki.

Jakie to jest oznaczenie kodowe silnika?

Ile to pali w mieście przy spokojnej jeździe (ale bez przesady)

Jakie są koszty najczęstszych napraw?

A może polecacie 2.0 150km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam!

Miałem zamiar kupić E30, ale po przejrzeniu ofert E34, piątki wydają się dawać więcej za podobne pieniądze.

 

Interesuje mnie raczej samochod w benzynie, silnik 2.5 wydaje mi sie odpowiedni dla tego auta. (oczywiscie ten nowszy typ)

 

Co sądzicie o tym bmw z takim silnikiem?

Na co zwrócic uwage przy kupowaniu takiej beemki.

Jakie to jest oznaczenie kodowe silnika?

Ile to pali w mieście przy spokojnej jeździe (ale bez przesady)

Jakie są koszty najczęstszych napraw?

A może polecacie 2.0 150km?

 

Na wszystkie pytania masz odpowiedzi na forum :search:

Ja z perspektywy posiadania benzynki 2.0 M50 na vanosie polecałbym silnik 2.5, bo przy 190KM e34 już fajnie jeździ. Jeżeli chodzi o zużycie paliwa to w mieście musisz liczyć te 12 litrów. Jak ktoś mówi, że mniej to chyba pomagał nogami ;)

~~Oby nasze dzieci miały bogatych rodziców~~

Pozdrawia Elwis

E34 525tds '95 touring executive

http://stud.wsi.edu.pl/~elwis/e34bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie umiem korzystac z tych wyszukiwarek na forach, nigdy nie znajduje tego czego szukam, wpisuje spalanie m50, znajduje nie odbijające kierunkowskazy itd...

 

jezeli ktos by mogl tak ogólnie odpisac na moje pytanka to bym był :dance:

12 litrów to git, moje 1.8 m40 w e30 tak podchodzilo...

 

duzo nie jeżdze, wiec da rade, instalacje gazowe nie dla mnie bo każda styczność z instalacja gazową (u kumpli) to wielka lipa, a to brak mocy, a to jakies smieszne strzelanie itd...

znowu stary typ TD tez mi nie odpowiada, a na a4 1.9 TDI 110km mnie jeszcze nie stac :cry2:

 

Wiec prosze o pomoc w staniu sie posiadaczem piątki hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego !!!

 

Oto link do poradnika jak kupować BMW.

Myślę, że od tego warto zacząć, chyba że już to przestudiowałeś.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=4367&highlight=zakup+u%BFywanego

 

Osobiście sam pod koniec lipca stałem się właścicielem BMW 525iA Kombi.

Oznaczenie silnika to M50B25. W moim przypadku silnik posiada VANOS.

 

Jeśli interesują Cię jakieś konkrety, to daj znać na PW, bo po zakupie miałem już kilka przygód z autem i chętnie się podzielę wiedzą abyś mógł w pełni się cieszyć zakupem.

 

Pozdrawiam

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup model 525 bo 520 pali podobne ilości benzyny a frajda mniejsza wiem bo jeżdżę 520I R6 24V 150KM a kolega posiada 525I 192KM

Ale w te 12 po mieście to bym nie wierzył chyba że na emeryta bo 520 po mieście pali ze 13-15litr.ów zależy jak ciśniesz zaś 525 około 14-15

Twoje 1.8 na pewno spali mniej bo jest lżejsze.

Najlepiej kup silnik z vanosem lepszy przebieg momentu i mniejsze spalanie

Ja da radę kup z szerszym przodem jest ładniejszy ( miałem wąski i szeroki )

UwaŻAJ NA RDZĘ W bmw NIE POWINNO JEJ BYĆ EWENTUALNIE TROCHĘ U DOŁÓW DRZWI JEST DOPUSZCZALNE ALE ŻADNYCH POŁACI BLACHY bo to oznacza powypadek

Sprawdź ile opony mają bieznika to nie poldek i za 150zł nie kupisz opony

Obejtyj wnętrze is pytaj się czy auto jeździło dużo po mieście czy pot rasie te potrasie mają mniej zniszczony środek

Uważaj na książki serwisow e z napisem Made in China z tyłu :)

Sprawdź licznik czy pixele nie znikaja

Uważaj na wszelkie wiejskie tuningi ich właśicicele lubią zaniedbywać auto lub szaleć

Lepiej kup bez gazu jak będziesz chciał to włożysz go sam a podejrzane jak ktoś kupił dobrą instalkę sekwencji i mnie podnióśł ceny auta

Uważaj na odpadający tylny bovczek odklejającą się podsufitkę posłuchaj rozrzadu jak go nie słyszysz to dobrze

Sprawdź czy działa ABS jak będzie okazja bo naprawa bywa kosztowna tak samo z wspomaganiem czy nie wydaje dziwnych dźwięków

Spytaj właściciela ile pali jak usłyszysz że 8-9 średnio to go wyśmiej bo auto ważące 1500kg z mocą bl;isko 150 lub 192 KM to raczej mało realne

Sprawdź czy silnik się w korkach nie przegrzewa

Obejrzyj tarcze jak się da to i klocki

Posłuchaj zawieszenia czy nic nie piszczy czy stuka

Jak co ja koło kwietnia 2008 sprzedaję swoja

1990r. 520I 150KM z szerokim grilem i maską z nówką chłodnicą opony mam nowiutkie za 1000zł założone niecały tydzień temy śropdek wogóle nie zniszczony jak na ten rok

Pozdrawiam

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

bardzo dziekuje za pomoc, troche przerazilo mnie spalanie w miescie, jedni pisza ze potrafi dojsc do 17 litrow, inni ze 12-13, moze zalezy od silnika, jak lux to pali mniej. no coz, bede szukal e34.

 

jeszcze pytanko co to jest ten Vanos i czy to jakos widac po silniku czy co?

sa m50 z vanosem i bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanko co to jest ten Vanos i czy to jakos widac po silniku czy co?

sa m50 z vanosem i bez?

 

VANOS (Variable Nockenwellen Steuerung) to system umożliwiający zmianę faz rozrządu, w silnikach benzynowych marki BMW. Wystepowal w silniku M50.

Z zewnatrz obecnosc tego systemu latwo poznac po "kopulkach" przed zebatkami rozrzadu.

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.autopower.se/begagnatguiden/e36/bilder/m50b25vanos.jpg

Rysunek ponizej obrazuje zasade dzialania.

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.who.vectranet.pl/~yzf/2713832.jpg

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupujesz to 2,5 l. takie o jakie pytasz.

moim skromnym zdaniem czy ma vanosa czy nie to raczej malo znaczace.

instalacje gazowa na pewno zalozysz ale nie waz sie zakladac nic innego niz wtrysk gazu sekwencyjny.

tylko wtedy bedziesz sie cieszyl moca i przyjemnoscia jazdy BMW.

 

moja na automacie w krakowie pali ok 12 l benzyny przy spokojnej jezdzie lub ok 15 l gazu przy "spokojno dynamicznej" :lol:

 

na trasie krakow- warszawa /ktora zrobilem w 3 godziny rano/ spalila 8,3 l beny / 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.