Skocz do zawartości

Ile powinien max brać oleju sprawny M40?


pawel_e30

Rekomendowane odpowiedzi

Lotos 15W40 ( :norty: ) z już ponad litrową dolewką Shella 15W40. Może to od tego nędznego Lotosa? Bo wcześniej nie wiem ile mi brał, bo miałem wycieki z silnika, więc trudno było stwierdzić. A może by tak następnym razem wlać 10W40? Tylko że nie wiem na ile mam brudny silnik i czy mi kanałów olejowych nie pozatyka jak go wyczyści. No i czy nie powstaną luzy na sworzniach tłokowych po zalaniu rzadszego oleju? Dodam że samochód był jeżdżony już od dawna na minerale (u poprzedników).

 

Ponadto, czy przejście z 15W40 na 10W40 może zmniejszyć zużycie oleju? Chyba nie. Prędze zwiększyć, bo więcej go wejdzie w nieszczelności. Może po prostu zalać w całości Shella, żeby był lepszej jakości olej w silniku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotos 15W40 ( :norty: ) z już ponad litrową dolewką Shella 15W40. Może to od tego nędznego Lotosa? Bo wcześniej nie wiem ile mi brał, bo miałem wycieki z silnika, więc trudno było stwierdzić. A może by tak następnym razem wlać 10W40? Tylko że nie wiem na ile mam brudny silnik i czy mi kanałów olejowych nie pozatyka jak go wyczyści. No i czy nie powstaną luzy na sworzniach tłokowych po zalaniu rzadszego oleju? Dodam że samochód był jeżdżony już od dawna na minerale (u poprzedników).

 

Ponadto, czy przejście z 15W40 na 10W40 może zmniejszyć zużycie oleju? Chyba nie. Prędze zwiększyć, bo więcej go wejdzie w nieszczelności. Może po prostu zalać w całości Shella, żeby był lepszej jakości olej w silniku :roll:

Moze zostan przy mineralu ja bym nie ryzykowal zmiany.pozdrawiam :8)

Niech MOC bedzie z Toba!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja jezdzilem kiedys na mobili 10w40 i wtedy mi bral silnik 2 litry. odkad zmienilem na Valvoline dura blend diesle 10w40 to bierze 0,5 do 0,7.

 

wydaje mi sie ze oleje mobil sa podrabiane po prostu.pozdrawiam

Też jakoś intuicyjnie wolę Polskiego Lotosa niż Mobila/Castrola. Z tych lepszych zagranicznych olei to "przemawiają" do mnie Shell i Liqui Moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotos 15W40

 

Na mineralu zajedziesz hydropopychacze. Moja E30 316i jeździła na Valvoline MaxLife 10W40 i Castrolu Magnatec 10W40. Zużycie oleju było na poziomie 0,5l między wymianami (15tys km). Na mineralnym to duże fiaty jeździły :)

~~Oby nasze dzieci miały bogatych rodziców~~

Pozdrawia Elwis

E34 525tds '95 touring executive

http://stud.wsi.edu.pl/~elwis/e34bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Valvoline 6 tys temu zmiana oleju i dolewka 1l, wszytsko zalezy tez od sposobnosci traktowania silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wszytsko zalezy tez od sposobnosci traktowania silnika.

 

Zgadzam sie z tym jeśli ktoś lubi "piłować" silnik to musi sie liczyć z tym ze mu troche wiecej oleju weźmie.Poza tym nie sadze zeby takie poważne i znaczące firmy jak Mobil czy Castrol pozwoliły sobie aby ich produkty były gorsze niz np. produkty lotosa, albo zeby oszukiwać na jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle nie przekraczam 3000 RPM. Tylko przy wyprzedzaniu czy wzniesieniach dokręcam go do 4000, choć wiem że jego zakres najlepszych osiągów to 4250-5500. Standardowa zmiana biegów przy 2500-3000. Więc nie gnębię go. Dodam że codziennie robię krótkie trasy po 4 km w których nie zdąży się rozgrzać, prócz tego również długie trasy na których staram się nie przekraczać 130 km/h.

 

Najwięcej oleju schodzi moim zdaniem na długich trasach w których jedziemy dość szybko i często wyprzedzamy oraz podczas bardzo dynamicznej jeździe miejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczalna granica 1l/1000km dużo ale jest to granicą według książki "sam naprawiam BMW serii 3" :8) [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.