Skocz do zawartości

316i Problem przy ruszaniu - spadają oboty.


lesny

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc, mechanik ma problem ze zdiagnozowaniem usterki.

 

Po odpaleniu silnika obroty są stabilne, silnik pracuje równo. Wydaje się, że wszystko jest ok. Przy ruszaniu, gdy wciska się gaz auto przez chwilę nie chce jechać - obroty nie wzrastają (a czasami spadają do ok 500, zdaża sie, że silnik gaśnie). Po chwili (z wcisniętym gazem) się odblokowuje i jak wejdzie już ponad 1500 to dolegliwości znikają i wszystko jest ok. Zdaża się to także podczas jazdy, gdy obroty są niskie. Znowu mimo dodania gazu przez chwile obroty stoją w miejscu jakbo coś je blokowało po czym rusza do przodu. Dodam, że nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły.

 

Sondy, filtry, kable, katalizator są ok. W czym może być przyczyna?

 

Auto: e46 316i 1.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
no i ktoś wie jak ten problem rozwiazać?? bo u mnie jest tak samo po załozeniu gazu, ale okazuje sie ze na benzynie tez jest cos takiego tylko bardzo delikatnie pomocy bo tobardzo niebezpieczne przy skrzyzowaniach! na kompie zadnych błędów nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na kompie żadnych błędów,a przepływka była walnięta.Auto było słabe i zle sie zbierało.Po wymianie przepływki jest OK.A z tym przysiadaniem obrotów,to nie wiadomo o co chodzi-temat rzeka.U mnie na zimnym silniku jest super.a na gorącym czasem przysiądą obroty(np:jak wyjeżdżam z parkingu-krótkie manewry obr spadna z 800 na 500).M43 316i 1,9-ten typ tak ma :D.

PYTANIE DO AUTORA:JAKIEJ FIRMY KUPIŁEŚ KABLE WN?

never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 318i 2.0l i kurcze mam to samo tyle że obroty nie spadają.

Auto momentami ciężko się zbiera, powyżej 2tys obrotów jest ok, faktycznie jak się zaczyna od 2 tys jest oki.

na drugim biegu też czasami nie zbiera się, a na trzecim biegu czasem delikatnie czuć jakby nie równo dochodziło paliwo.

Czasem ciężko uciec ze skrzyżowania cholera... na kompie żadnych błędów, ekonomizer domyka się na każdym biegu.. no może na 5 brakuje mu 2mm do domknięcia.

 

roofii1 --> jaką przepływkę kupiłeś i czy robiłeś po wymianie jakąś adaptacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to być juz padajacy Vanos?? niby przejechane jest 180tys . Z ta przepływka to chyba nie bardzo bo to wystepuje tylko na wolnyc obrotach i to tylko jak sie mocnej wcisnie gaz i zaraz odpusci jak delikatnie to wszystko działa ok. aha i wszstko zaczyna sie diac jak autosie nagrzeje( silnik m52tu 2L)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 318i 2.0l i kurcze mam to samo tyle że obroty nie spadają.

Auto momentami ciężko się zbiera, powyżej 2tys obrotów jest ok, faktycznie jak się zaczyna od 2 tys jest oki.

na drugim biegu też czasami nie zbiera się, a na trzecim biegu czasem delikatnie czuć jakby nie równo dochodziło paliwo.

Czasem ciężko uciec ze skrzyżowania cholera... na kompie żadnych błędów, ekonomizer domyka się na każdym biegu.. no może na 5 brakuje mu 2mm do domknięcia.

 

roofii1 --> jaką przepływkę kupiłeś i czy robiłeś po wymianie jakąś adaptacje?

Przepływkę kupiłem używana(numery zgodne z oryginałem) boscha na allegro.adaptacji nie robiłem- u mnie nie trzeba M43 316i 1,9

never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Chyba udało mi się rozwiązać problem z obrotami. Wymieniłem regulator napięcia, w którym starte były szczotki. Od 3 dni obroty w końcu zachowują się jak powinny. Mam nadzieje, że to nie żaden zbieg okoliczności i faktycznie problem został rozwiązany na stałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba udało mi się rozwiązać problem z obrotami. Wymieniłem regulator napięcia, w którym starte były szczotki. Od 3 dni obroty w końcu zachowują się jak powinny. Mam nadzieje, że to nie żaden zbieg okoliczności i faktycznie problem został rozwiązany na stałe.

 

Hejka,

 

Mozem podać numer z realOEM, bo u mnie problem jednak wrócił, 2 miechy po wymianei świec było oki, ale tearaz problem znów wraca... moze nie ma to związku ale jak to nie są jakieś ogromne koszty to nie zaszkodzi wymienić.

 

PS wie może ktoś w kórym schemacie znajde czujnik położenia przepustnicy? zakładam ze w E46 318I z 2004r jest takie coś chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.