Skocz do zawartości

Dolnośląskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 865
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ZAPRASZAM DO CAR STYLE STUDIO NA OPOLSKIEJ 195 WE WROCŁAWIU. RABATY DLA FORUMOWICZÓW:

 

WULKANIZACJA:

 

60 zł wymiana opon

40 zł wymiana kół z wyważaniem

50 zł przechowywanie kół

 

AUTO DETAILING

ZMIANA KOLORU AUTA

REKLAMA NA AUCIE

 

KOSMETYKI MEGUIAR'S

 

FELGI: ATS, ANZIO, RONAL, REPLIIKI

 

MALOWANIE FELG, PROSTOWANIE

 

OPONY, CZĘŚCI SAMOCHODWE, AKCESORIA

 

http://www.carstylestudio.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszukuję kogoś najlepiej w okolicach wrocławia bądź częstochowy i łodzi kto wymieniłby mi lampy przednie na po liftowe w bmw e60 2004r

 

edit: nie aktualne

cena całości operacji nie współmierna do wartości samochodu ok 5tys

generalnie trzeba wymienić lampy z przodu i z tyłu, moduł świateł oraz przerobić kable. jeśli auto jest z 2004r i ma światła skrętne to jest więcej roboty

uzyskałem numer do warsztatu w gliwicach który się tym zajmuje. cena robocizny 800zl

dla zainteresowanych podaje nr 601 481 302

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że J. Bębna ostatnio ludzie tutaj nie lubią i narzekają (głównie na terminy i ceny, bo fachowo się zna moim zdaniem). Ja do tamtego roku robiłem u niego wszystko tak naprawdę, i dzisiaj reklamowałem termostaty (pierwszy raz cokolwiek reklamowałem u niego, mogłem sprawdzić jak się zachowa), które mi wymieniał prawie 2 lata temu (7 grudnia 2011 rok dokładnie, temp. osiągana wtedy to 82st C). Temperaturę miałem aktualnie max 85-86st więc zareklamowałem (co 2-3 miechy sprawdzałem i jakoś teraz padło dopiero), nie będę za ponad 500zł wymieniał co 2 lata termostatów przecież, zdiagnozował przyczynę - główny termostat, wymienił na nowy, za nic nie płaciłem, nowa część +jego robocizna i płyn chłodniczy. Fakt faktem, że auto odebrałem 2-3h później (cały dzień u niego stało) niż się pierwotnie umawiałem, ale to ze względu na rozkraczone auta, które zajmowały podnosniki i się przeciągnęło. Dobrze jest mieć mechanika, który nie kombinuje i uznaje reklamacje (miałem różne z tym doświadczenia wcześniej).

 

Może jest taki miły bo zauważył spadek klientów, chociaż nie sądzę parking był pełen aut ;)

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie, zależy co robisz, ale myślę, że robocizna co najmniej 2 krotnie wyższa. Może nawet być i czasem 3 krotnie, wszystko zależy co chcesz robić i z jakim innym zakładem porównujesz.

To i tak jest 2x taniej niz w ASO. Przeszedlem do nich ostatnio z inchcape i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mogę z całą odpowiedzialnością polecić warsztat w którym dokonywałem wymiany rozrządu w e90.Są to młodzi ludzie którzy znają się na BMW bardzo uczciwi i życzliwi takiego warsztatu szukałem od dawna dla mojego autka.Jestem pedantem jeśli chodzi o utrzymanie samochodu a Ci ludzie dbają o powierzone auto.Naprawdę byłem a różnych warsztatach i nigdzie nie spotkałem się z taką życzliwością i fachowością obsługi.Do tego warsztatu dostałem namiary od innego klubowicza i nie żałuję żadnej wydanej złotówki choć od mojego miejsca zamieszkania dzieliła mnie odległość 170km. Warsztat ten mieści się w Bierutowie tel. 793027444 P.Grzesiek. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ODRADZAM !! :

 

Bębna na Legnickiej.

 

Moje dzisiejsze doświadczenie:

Podjechałem na szybko z rana bez umawiania ( a może się uda ) z małym wyciekiem oleju. Ciekło gdzieś na dole, wyglądało na uszczelniacz pod kołem pasowym. Czas wymiany oleju to trzeba zrobić.

Okazało się, że jakoś się może udać zrobić od ręki, chociaż kolejka spora, a tu sporo roboty... Ale da się. Pytam jaka prognoza finansowa:

odp: robocizna 250,- + części 100

dobra, robimy

Auto na podnośnik, oględziny i diagnoza, że puszcza z pod filtra oleju, czyli prosta sprawa.

Pytam:

Jak to się ma w tej sytuacji do ceny?

Kalkulator do ręki (klik klik klik) i odpowiedź: No Tak samo...

Dobra robimy.

Ulotniłem się na 3 godz zgodnie z poleceniem.

Powracam, 350 z bankomatu w kieszeni, Pełen entuzjazmu a tu na progu ze śmiertelną powagą zostaje zasypany gradem złowieszczych informacji:

-Filtr powietrza trzeba było wymienić bo już się nie nadawał, olej w skrzyni trzeba było dolać ( mam manuala ), zaraz jeszcze sprawdzamy dyferencjał i spawamy wydech.. ( Dokładnie słowo w słowo, i w tej kolejności )

ja mówię: Nieee, nie trzeba.... ( Filtr przecież sobie sam chętnie wymienię, wydech wymieniam cały po zimie, a ta mikro dziurka tylko uroku dodawała.. )

Bęben: Przecież to grosze, a będziesz miał zrobione

Pytam więc: To ile za to wszystko wyjdzie

Bęben: yy hm no nie wiem.

Myślę sobie, dobra to czekam co będzie. Grosze - to brzmi, że nie wiele.

co się okazuje:

590 ,- ?!?!?!?!?!

Także koledzy i koleżanki. Klasyczny naciągacz. Ktoś tu narzekał na obsługę klienta, tego nie mogę potwierdzić, bo było ogólnie sympatycznie, ale merytorycznie - oszustwo.

Oczywiście, mam zrobione, zakładam, że dobrze, parę rzeczy - o które nie prosiłem. za co extra zapłaciłem. Idąc tym tokiem rozumowania, to przydało by się jeszcze wymienić pierścienie i zrobić szlif, bo przecież auto ma 250 000 km to jeśli nie bierze to zaraz będzie brało olej pewnie. No i pomalować też mogli, bo lakier ma już 12 lat - to przydałby się świeży.

Także odradzam, bo mimo, że fachowiec to w frajera też potrafi zagrać.

Na odchodne dostałem myślę, że w formie takiego jakby zaproszenia na kolejny raz - informację, że przewody hamulcowe są zrujnowane, więc delikatnie hamować. Czemu nie wymienił w takim razie?

No ale nie będę narzekał, bo dolał te 100ml do skrzyni biegów to się teraz może nie zabiję na drodze...

 

Spierd..mi tylko humor przed świętami. Nie polecam.

Pozdrawiam Wszystkich Miłośników Marki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wiele razy u niego i robiłem też sporo. Z terminem i punktualnością słabo, ale nigdy nic nie wymienił/naprawiał sam tego co chciał.

Raz tylko dzwonił jak przyjechałem na wymianę koła pasowego, że do wymiany jest też napinacz, bo łożysko w nim hałasuje, więc powiedziałem ok proszę wymieniać.

 

Wręcz ja mu zawsze mówię, proszę sprawdzić to i to jak już będzie tam na podnośniku itd. a on zapominał mówiąc, że nie było czasu (robił tylko to co chciałem). To mnie wkurzało nawet...bo go prosiłem a on zapominał.

 

Dla mnie prosta sprawa, trzeba było powiedzieć, że nie chciałeś tych usług i nie płacisz za to skoro cena Ci nie odpowiadała (mówił grosze a to powiedzmy nie byly grosze, bo drugie prawie tyle).

No przykro mi, że Cię tak załatwił, ale moim zdaniem jakbyś się uparł to byś z tej sytuacji wyszedł i nie płacił ani grosza za te dodatkowe rzeczy.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak z dwa czy trzy razy.

A co jest najlepsze to ze raz przydarzyło sie ze w trakcie roboty "wyszły" dodatkowe koszta bo niby jakas szybkozlaczka sie zepsuła i trzeba nowa, bo bez tego nie da sie założyć. Takze z tym odmawianiem to nie jest tak bo co, chyba ze sobie auto w częściach bym odebrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Odbyłem przed chwilą trasę Wrocław - Warszawa.. I troszeczkę mi przeszło, bo fura szła niesamowicie i troszkę mi się humor poprawił. :)

Mój poprzedni post był napisany na dużym nerwie i z żalem, bo ciężko pogodzić się, że się tak dało zrobić.

Nie mniej jednak, już na spokojnie:

Pomimo tego, że fach ma w małym palcu, to zalecam ograniczone zaufanie, oraz jasne przedstawienie planu i reguł na samym początku. A najlepiej z pierdołami jechać gdzie indziej.

Padła kwota i zero informacji jakie części ( producenci ) jaka robocizna.

 

Olej miałem swój, filtr oleju też i jak się nad tym zastanawiam, to wychodzi mi, że materiały 100 - 120 - a reszta ( prawie 500 ) to robota.. Szok dalej już mi się nie chce myśleć.

 

Jawny wsad ręki w kieszeń klienta. Rozumiem Cię Sweeper. Zostawiasz auto, masz konkretne życzenie by prześwietlić je profilaktycznie. Ja wierzę, że wiem co się dzieje z moim autem i sam decyduję czy sobie wymienić filtr powietrza czy zmienić pióra wycieraczek.. Fajnie, że był u Ciebie kontakt telefoniczny, byłeś informowany i miałeś decyzyjność. Do mnie nie zadzwonił tylko sobie sam zadecydował za co mnie potem obciążył. Masz też rację, mogłem się postawić ale.. bylem w takim szoku, że strzeliłem focha i odechciało mi się dalej cokolwiek gadać. Ręka mi opadła. Lekką "mafią" podjeżdża.

 

Wesołych Świąt :)

Pozdrawiam Wszystkich Miłośników Marki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie temat z mechanikami jest ciężki. Uwierzcie mi, dziewczyny forda naprawialiśmy to makabra była, mimo potem reklamacji gróźb tak się postawili, że zostaliśmy z niczym. O 300zł do sądu iść to szkoda nerwów (mówie tutaj o naprawie forda dalej). Skończyło się, że inny mechanik powiedział, że "tamci" tego wcale nie zmienili i dalej cieknie, więc on wykonał robotę za która zapłaciliśmy.

 

Fajnie, że Ci trochę przeszło i bunia jeździ jak nowa, ale wiesz co, on fakturę wysyła potem mailowo za 1-2 dni, poproś go, że ma wyszczególnić dokładnie jakie części wymienił, ile kosztowała robocizna. Każda pozycja osobno i się dowiesz ile za co zapłaciłeś.

 

Mnie on trochę wkurza, bo ceny bierze czasem z kosmosu np. za wymianę filtra powietrza ściąga 100zł netto (w jedynce trochę trzeba rozebrać, ale dla dośw. mechanika to naprawdę chwila, wymianę oleju jak mam swój 60zł, a roboty na 20min za wszystko. Za wymianę sterownika świec (robocizna) zapłaciłem ostatnio 123zł (23zł to pewnie podatek ;)) a wydaje mi się, że wymienić go jest łatwo jak ktoś ma kanał lub podnośnik, bo to jest część na zasadzie "plug and play". Niestety trochę niektórzy nie patrzą na faktyczny realny czas pracy, tylko za markę, ma się bmw to ma kasę żeby zapłacić za drogi serwis. Przynajmniej Bęben fajnie się zachował z termostatem u mnie, po prawie 2 latach reklamacja i wymienił na nowy, ale na fakturze wpisał słowo sam termostat i nie wiadomo na który teraz mam znów gwarancję, ale twierdził, że on w systemie dokładnie u siebie ma numer części więc odpuściłem. Traktuję to jako drobną naprawę i odpuszczam, bo można gadać i gadać, a potem i tak dostaję fakturę z lakonicznym opisem :/

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś kto pomoże mi w :

 

Doposażeniu mojego bmw w m -pakiet zewnętrzny

Założeniu pdc z wyswietlaniem na ekranie

wymianie kierownicy na m, z podlaczeniem taśm do kierownicy wielofunkcyjnej

Wszystko związane z bmw e90

 

Prosze o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przekręcić do Latas Service na Zakrzowie, we Wrocławiu.

 

Powodzenia.

 

Mógłbyś to trochę rozwinąć? Jest to aktualnie jedyna firma, do której jeżdżę...

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, mam problem ze wspomaganiem hamulca, prawdopodobnie siadła pompka.

Czy ktoś może polecić jakiś dobry serwis we Wrocławiu, który sobie z tym poradzi a nie bierze 460zl brutto za roboczo-godzine jak w ASO o.O Mieszkam we Wrocku od niedawna i a jeszcze krócej jestem posiadaczem bmw i nie bardzo wiem do kogo się udać, czytałem też poprzednie posty ale nadal mam dylemat który z serwisów wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Zaczyna mi brać tylną klapę i ramę tylnej szyby, Polecicie mi jakiś dobry warsztat we Wrocławiu który zrobi porządnie z lakierowaniem i jakiś warsztat który zakonserwuje mi podwozie. Dzięki. Pozdrawiam

 

 

Mam podobnie u siebie i też będę robił klapę z ramą szyby. Natomiast podwozie zakonserwujesz na ul.Opolskiej. Mają tam preparat "rust check". Robiłem dwa lata temu i do dzisiaj "rudy" nie bierze podwozia.

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaczyna mi brać tylną klapę i ramę tylnej szyby, Polecicie mi jakiś dobry warsztat we Wrocławiu który zrobi porządnie z lakierowaniem i jakiś warsztat który zakonserwuje mi podwozie. Dzięki. Pozdrawiam

 

 

Mam podobnie u siebie i też będę robił klapę z ramą szyby. Natomiast podwozie zakonserwujesz na ul.Opolskiej. Mają tam preparat "rust check". Robiłem dwa lata temu i do dzisiaj "rudy" nie bierze podwozia.

 

Dzięki a dasz jakiś namiar na ten warsztat na Opolskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły, typu wymiana rolek przy klimie i alternatorze, jakieś łożyska w kołach itp. Po prostu już tak się miesiąc bujam pomiędzy różnymi zakładami, które najwyraźniej nie chcą zarobić.

 

Wymiana koła pasowego przy klimie, kółek prowadzących, napinacza, paska osprzętu, diagnostyce w E61 525d w Stando coś koło 1550zł/Netto na org. częściach. Cena z Marca 2013.

Co do cen w czasie rozmowy tel. wszystkie określą, co i ile.

Łożyska w kołach tył w E91 coś koło 250zł/szt chyba krzyknęli.

Generalnie posługują się chyba katalogiem wyceny godzinowej dla danej czynności x swoja stawka=cena za robotę.

 

Co do warsztatów to jednak jestem coraz bliżej stwierdzenia, że jak chcecie mieć zrobione jak należy i na czas to jednak chyba... :?:

Mnie już znudziły ciągle jakieś poprawki po niedbalstwie/pośpiechu/błędach/braku wiedzy oraz nieterminowość. Szkoda mi mojego wolnego czasu. Jestem zdania, że uczciwa praca wymaga uczciwej zapłaty lecz chyba, żaden warsztat w okolicy wro tej kasy nie chce.... :mad2:

 

Dalej poszukuję alternatywy głównie cenowej dla Stando, tj. warsztatu NAPRAWDĘ godnego zaufania, który nie popsuje a naprawi i potraktuje mnie jak klienta a nie kolejnego do zgolenia na ile się tylko da, przy minimalnym nakładzie pracy.

A ja po samej naprawie nie będę mieć dylematów czy z pewnością autem można się bezpiecznie szybciej poruszać.

 

Nie chciałbym by ta opinia była odebrana jako pseudo reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.