Skocz do zawartości

Dolnośląskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 865
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A warsztat gra-kon forumowego kolegi "remotec" - ponoc klubowicze go znaja czy ktos naprawial u niego fure? Sam jezdzi bmw i sprzedaje z tego co widzialem co jakis czas bm'ki i czesci nie wiem tylko jak z jakoscia napraw :)

 

Możesz robić auto bez obaw. Rysiek lipy nie robi :cool2:

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po serwisie w Sport technika, robiłem:

- wywalenie klapek i montaż zaślepek,

- wymiana świec żarowych (były beru i włożyłem beru),

- wymiana płynu hamulcowego.

 

Jeśli chodzi o zaślepki po wymontowaniu klapek nie zauważyłem różnic w jeździe. Ośki na klapkach nie miały luzów (przebieg 150k), ale jak już było wszystko rozebrane to stwierdziłem,że wywalamy. Wymieniałem świece żarowe, gdyż po podpięciu pod kompa były błędy (nie chciałem mieć kłopotów w zimie, auto póki co paliło normalnie), co się potwierdziło po wymontowaniu, wszystkie 4 uwalone. Dwie wyszły lajtowo, a z pozostałymi dwoma zgodziłem się użyć większego momentu, aby je wykręcić, nic się nie urwało na szczęście choć miałem stracha. Trzeba było 2 gniazda delikatnie nagwintować, aby nowe weszły bez problemów, ale ponoć to częste.

 

Co do samej obsługi, to moje auto obsługiwał koleś, który wydawał się, że ma tam najmniejsze doświadczenie (poza wykręcaniem świec, to zrobił jeden ze współwłaścicieli). Trochę wydaje mi się, że musi się pouczyć, nabrać doświadczenia i być bardziej skrupulatny. Kilka razy coś tam poprawiałem pod maską w trakcie jego prac, pierdoły typu, że ten kabelek powinien być zahaczony o tutaj o to miejsce (bo inaczej latał) itd. tutaj jakiś zatrzask nie zatrzaśnięty tak jak powinien. Po powrocie do domu sprawdziłem ogólnie pod maską wszystko i to co mogłem to podociskałem itd. Mam nadzieję, że zamontował uszczelki kolektora dobrze i nie będzie niespodzianek, bo były z nimi problemy, gdyż kolektor montuje się od góry i te uszczelki jakby wypadają trzeba potem je tam przed dokręcaniem ustawiać w odpowiednie miejsce. Nie pozwalali mi za bardzo patrzeć na ręce zasłaniając się kontrolą z inspekcji pracy (jestem w stanie w to uwierzyć, niestety ja sam jestem upierdliwy i lubie patrzeć na ręce :/).

 

Duży plus za dobre ceny, co do jakości napraw pewnie wyjdzie z czasem. Jak ktoś napisał to miłe chłopaki :)

 

Jak przejadę ciut więcej to dam znać jakby coś się działo...

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sweeper z tym niechecia do patrzenia ze wzgledu na kontrole to razcej bajka, po prostu nie chcieli zebys patrzyl raczej. Przeciez gdyby wpadla kontrola co za problem powiedziec, ze np. akurat pokazywalismy klientowi cos tam i ma podjac decyzje co robimy dalej ? Szansa, ze bedzie taka kontrol to 1 na milion pewnie. Wazne , ze zrobili i wszystko gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma z forumowiczów kompa z interfejsem we Wrocku? chciałbym sprawdzić czy po wymianie świec nie ma błędów świec (bo jeszcze ponoć sterownik może być padnięty).

Chciałbym się upewnić po prostu :) Jeśli ktoś byłby miły i mi sprawdził byłbym wdzięczny. Proszę o info.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych problemów, przed serwisem też nie było, wymieniałem świece, bo komp (INPA czy coś tam) pokazywał błędy (z autem nic sie nie dzialo, pewnie mogloby w zimie dopiero).

Mechanik sprawdzał miernikiem i faktycznie wszystkie świece były uwalone. Chcę po prostu jeszcze zobaczyć czy komp już nie będzie miał błędów i tyle.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w dwoch serwisach mowili, ze ten blad zostanie po wymianie chyba, ze go wlasnie wykasujesz kompem. U Ciebie to troche niewiadoma:) Bo blad 4 swiec jezeli taki miales przed wymiana oznacza zazwyczaj zepsuty sterownik swiec, a skoro u Ciebie okazało się, że swiece sa spalone 4szt to warto by wykasowac blad i potem znow sprawdzic czy powraca zeby wiedziec czy to nie sterownik :)

 

A ktos byl ostatnio u bebna jak z jakoscia uslug teraz? Opinie sa rozne ale raczej starszej daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw był błąd 1 swiecy, potem za chwile ktos akurat mial kompa to mi sprawdzal i pokazywalo blad 3 swiec. Potem jezdzilem znow z 2-3 miechy pojechalem na serwis gdzie oczywiscie postanowilem wymienic 4. Koles miernikiem sprawdzal i mowil ze wszystkie 4 uwalone. Moze bylo tak ze zaczely padac jedna za druga i tyle :) w koncu chyba 1 raz byly zmieniane, 150k na liczniku auto 8 lat to chyba juz maja prawo, choc pewnie znajda sie tacy co powiedza ze 300k na jednych swiecach przejezdzili. No wlasnie szukam kogos kto bledy skasuje i potem sprawdzi sie znow za jakis czas:) Mam nadzieje, ze nie sterownik bo chcialbym miec spokoj na zime ;)

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie serwisu Beben serwis, pojechalem tam ostatnio pierwszy raz pomimo roznych opini na forum na wymiane termostatow bo cene na usluge mial przystepna (czesci kupowalem sam), tzn. znalazlem nizsza cene rowniez o ok 60-80zl ale bez fv. (jedna z warsztatu tutaj polecanego forumowicza i inne warsztaty "ogolne") I generalnie wszystko ok, facet poczestowal herbata, pogadalismy troche, a mechanik ktory mnie obslugiwal jak najbradziej wporzo - rozmowny :) Wydal mi sie tez dosc skrupulatny , podczas calej roboty mozna go tez podpytac odnosnie aktualnych dzialan na aucie wszystko wyjasnil itp.

Byc moze jak sie zostawi tam auto to jest inaczej albo po prostu stracil troche klientow i teraz ma inne podejscie, tego nie wiem ale ja jestem zadowolony i jak kiedys cos bede potrzebowal , a cena przypasi to zajade do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge smialo polecic warsztat mojego kumpla w zgorzelcu

 

Auto-Romutek na terenie starostwa - zna sie dobrze na BMW (mozna powolywac sie na mnie bedzie znizaka ;) )

a jesli chodzi o elektryke samochodowa i eleketronike to the best jest (tez kolega) Robert Gajewski w "polmozbycie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie we Wrocławiu bądź okolicach regenerują wtryski? Oczywiście dobrze i za przystępną cenę :)

 

Dobrze ci to zrobią w Bosch serwis ale nie opłaca ci się bardziej kupić używki w dobrym stanie ? Regeneracja to koszt 650 pln za to można kupić dwa wtryski !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej wkur.... mnie osobne warsztaty, z którymi nijak nie można się dogadać, co do terminu. Chyba się poddam w szukaniu i zostawię kasę w Stando. Pytanie: jak duże są rozbieżności cenowe pomiędzy nimi, a zwykłymi warsztatami?

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie, zależy co robisz, ale myślę, że robocizna co najmniej 2 krotnie wyższa. Może nawet być i czasem 3 krotnie, wszystko zależy co chcesz robić i z jakim innym zakładem porównujesz.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły, typu wymiana rolek przy klimie i alternatorze, jakieś łożyska w kołach itp. Po prostu już tak się miesiąc bujam pomiędzy różnymi zakładami, które najwyraźniej nie chcą zarobić.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły, typu wymiana rolek przy klimie i alternatorze, jakieś łożyska w kołach itp. Po prostu już tak się miesiąc bujam pomiędzy różnymi zakładami, które najwyraźniej nie chcą zarobić.

 

Zadzwoń tutaj 512-181-244 Rysiek. Na pewno się dogadacie :)

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.