Skocz do zawartości

Dolnośląskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Sa rekomendacje powyzej kolego. Mi to zrobil turbiarz przy okazji.

Mozesz przejchac sie np do sport techniki.

Albo moge Ci polecic kogos z forum, z fanatykow, ktorzy zajmuja sie za niewielka oplata takimi rzeczami. Jesli chcesz moge Ci dac na PW namiar do dobrego kolegi. Robi profi robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 865
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aby pobrać plik musisz poczekać ok 1 min. Po prawej na stronie jest licznik odmierzający czas pozostały do pobrania. Gdyby nie działało, poniżej plik na innym serwerze:

http://sharedfiles.pl/file/1495/lista-warsztatow-v4.xlsm.html

 

Śmieszne, bo nie mam żadnego licznika, używam firefoxa, odpaliłem na IE i jest :) lipa trochę. W firefoxie nie ma nawet tego wielkiego kwadracika, w którym normalnie jest odliczanie.

 

Z alternatywnego linka też mi nie działa ;) ani IE ani Firefox.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

podepnę się pod ten temat.

 

Czy możecie polecić jakiegoś sprawdzonego i dobrego elektronika samochodowego, który potrafi wykonać pełną diagnostykę, konkretnie chodzi o wtryski i turbo, ale także moduł świec i sterownik turbiny we Wrocławiu i okolicach?

 

 

Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

podepnę się pod ten temat.

 

Czy możecie polecić jakiegoś sprawdzonego i dobrego elektronika samochodowego, który potrafi wykonać pełną diagnostykę, konkretnie chodzi o wtryski i turbo, ale także moduł świec i sterownik turbiny we Wrocławiu i okolicach?

 

 

Pozdrawiam Rafał

 

 

Zapraszam do siebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już udało się pobrać tabelkę I wszystko w niej jest jasne, poproszę teraz o informację, czy pomysł stworzenia bazy polecanych warsztatów przypadł Wam do gustu. Będę wdzięczny za każdą opinię oraz ew. uwagi.

 

Mnie się pomysł podoba, można by jeszcze w kolumnie Ocena dodać jakąś ogólną ocenę zakładu i usługi np od 1-10. W jaki sposób ma to być aktualizowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie update-u pliku są dwie opcje:

1. po każdej aktualizacji wrzucanie na forum poprzez strony typy hotfile

2. umieszczenie pliku na serwerze forum- potrzebne zaangażowanie administratora. Jest to zdecydowanie lepszy sposób z wiadomych względów. Poza tym mogli by z pliku korzystać również forumowicze z innych województw. W ten sposób powstała by lista rekomendowanych warsztatów o zasiegu ogólnoposliem. Jeżeli pomysł by się przyjął, przysporzył by on z pewnością wzrostu zainteresowania forum.

 

Pliki nie są puste. Do ich obsługi potrzebny jest MS Excel oraz zaakceptowanie makr.

 

Dziękuję za opinię nt przestawionej propozycji!

Do jej realizacji potrzebne jest większe zaangażowanie. Może by zatem umieścić linak do posta w innych tematach na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował te zaślepki od tego użytkownika:

 

http://allegro.pl/zaslepki-zaslepka-kolektora-ssacego-bmw-22-mm-4szt-i3471748184.html

 

? w sport technice mi go poradzili i mam zamiar to u nich zrobić chyba ;)

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ktos tutaj chwalil sport-technike na rogowskiej, za jakis czas bede zmienial swiece i pewnie zrobie to u nich lub w Gra-kon (zakrzow) - ktos mi tez polecal ten warsztat aczkolwiek w zadnym z nich jeszcze nic nie robilem. Cenowo sa dosc przystepni w obu tych warsztatach, jak ktos ma jakies opinie to chetnie poczytam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tutaj chwalil sport-technike na rogowskiej, za jakis czas bede zmienial swiece i pewnie zrobie to u nich lub w Gra-kon (zakrzow) - ktos mi tez polecal ten warsztat aczkolwiek w zadnym z nich jeszcze nic nie robilem. Cenowo sa dosc przystepni w obu tych warsztatach, jak ktos ma jakies opinie to chetnie poczytam :)

 

 

Ja jadę w środę zmieniać świece do sport techniki i wywalić klapki, dam znać co i jak. Pierwszy raz u nich będę.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tutaj chwalil sport-technike na rogowskiej, za jakis czas bede zmienial swiece i pewnie zrobie to u nich lub w Gra-kon (zakrzow) - ktos mi tez polecal ten warsztat aczkolwiek w zadnym z nich jeszcze nic nie robilem. Cenowo sa dosc przystepni w obu tych warsztatach, jak ktos ma jakies opinie to chetnie poczytam :)

 

Ja jadę w środę zmieniać świece do sport techniki i wywalić klapki, dam znać co i jak. Pierwszy raz u nich będę.

 

Bylem u nich dwa czy trzy razy... Za pierwszym razem wymienialem zawieszenie - zamiast skonczyc o 18 jak szacowali, skonczyli po 23. Nigdy wczesniej nie robili auta jak moje i to wyszlo - mieli problem z zalozeniem sprezyn, szukali i kombinowali z roznymi napinaczami... Po tej robocie siadl mi ring w prawym reflektorze - juz wiem ze to nie zarowka - cos sie stalo/uszkodzilo z instalacja elektryczna - sprawdzalem, zarowka dziala.

 

Drugim razem miala byc wymiana oleju, filtrow, mieli wywalic klapki kolektora i jeszcze pare duperelek... Oczywiscie znow poslizg pare godzin i wszystko co zaplanowano i tak nie zostalo zrobione. Chocby trywialny "problem" - OLEJ im sie skonczyl. Do mojego wchodzi 8l - mieli 4. Wiec znow czekanie na durny olej az sie 'pojawi'. Klapki kolektora - obejrzeli i stwierdzili ze na nastepny raz wywalamy z uzyciem zestawu zaslepek - a co, niech ladnie bedzie. Zamowili nawet z allegro za 200zl. To nie koniec - nastepnego dnia w drodze do pracy zdziwko - silnik kreci ale auto nie jedzie! Jak dorozka. Podjechalem i od reki zweryfikowano (oczywiscie pol godziny to nie trwalo) - przy skladaniu dzien wczesniej jakies kable nie spiete... Po odbiorze nie zorientowalem sie ze jest problem bo bardzo spokojnie i bez zadnego pospiechu plynalem do domu.

 

Potem mielismy ustalony termin na te klapki/zaslepki kolektora - najpierw mi cos wypadlo i nie pojawilem sie, potem dzwonilem ze 3 razy ale nikt nie odbieral, nie oddzwanial. Troche glupio bo kupili te zaslepki za 200zl ale coz - jesli nie oddzwaniaja nawet.

 

 

Gdyby lepiej szacowali czas napraw moze inne mialbym do nich podejscie, jednak co wizyta to obsuwa minimum 2h. Dla mnie wynika z tego jasno ze po prostu nie znaja marki i dlatego tez trudno im prawidlowo wymagany czas oszacowac. Jednak wiecej nie odwiedze - 2 tygodnie temu bylem u innego mechanika (na Szkockiej chyba) w zwiazku z tym kolektorem. Rozebral i dal znac ze te klapki to juz byly wymienione jakos w 2011/12 i to na jakies klapki z gumkami, ktore rozwiazuja problem. To dobitnie wskazuje ze sport-technika nie wiedza co z czym i jak. Przeciez ogladali kolektor - nie przyjrzeli sie czesciom? Wiec albo sie na tym nie znaja, albo nie sprawdzili nawet i przykantowali mnie (choc akurat w ta druga wersje nie wierze). Takze... glownie dobre checi, doswiadczenie pewnie tak, ale raczej w innych markach.

 

Ja nie polece i sam wiecej nie odwiedze. Do tego musze robic elektryke ktora przed pierwsza wizyta dzialala, po wizycie juz nie. Szkoda, bo sympatyczne chlopaki ale ja pasuje.

Pzdr.

dren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwiłeś mnie trochę tym szczerze powiem, ja sie umawialem juz 1,5 tyg temu i pojade do nich na 10 rano i mowilem, ze bede im patrzyl na rece. Zobacze co i jak. Mam nadzieje, ze zaslepki umieja wsadzic i wymienic swiece...no do tego olej hamulcowy zmieniam, ale to juz w sumie maszyna robi praktycznie. No nie ma alternatywy we Wrocku gdzie pojechac zeby BMW ogarniali, do Bebna nie chce - u niego tez wieczna obsuwa w dodatku ceny ma coraz wyzsze i podawane z tylka.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ostatnio bylem na Szkockiej 1 chyba... Telefon... jaki telefon... jak znajde to wrzuce.

Samo wywalenie klapek wycenil na 150zl i godzine roboty (i zakladam ze wiedzial co mowi!). Polecil mi go kumpel ktory serwisuje u niego swoje E46 i zadowolony z serwisu polecil mi go.

Po mojej jednej wizycie ale bardzo rzeczowej rozmowie jestem zadowolony, jednak zaznaczam ze w sumie do wiekszej roboty nie doszlo.

Pzdr.

dren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A warsztat gra-kon forumowego kolegi "remotec" - ponoc klubowicze go znaja czy ktos naprawial u niego fure? Sam jezdzi bmw i sprzedaje z tego co widzialem co jakis czas bm'ki i czesci nie wiem tylko jak z jakoscia napraw :)

 

Ja tez sie zastanawialem nad sport technika i wymiana swiec u nich. Oszacowali ze kolo 3 godzin ale cena za robote bardzo niska, po przeczytaniu posta kolegi nie wiem czy dobrze to zrobia. Pewnie faktycznie robia wszystkie auta i czesto musza uczyc sie na danym modelu. Juz kilka razy robilem w warsztacie "ogolnym" co potem zaprocentowalo dodatkowymi problemami i nie zrobiana robota dobrze.

 

Beben mi sie nie spodobal tylko po kilku rozmowach z nim, ostatnio jak pytalem o te swiece to podal cene od do czego nie rozumiem przeciez naprawia tylko te auta wie jaki jest zakres prac przy wymianie swiec w moim aucie a daje przedzial cenowy, ogolnie troche wydal mi sie "cwaniaczy"... Poza tym opinie na forum nie sa o nim dobre, a do tego ceny ma podobne jak stando ale bez faktur to juz z tych dwoch wolalbym stando - tam nigdy nie mialem klopotow po odbiorze auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ostatnio bylem na Szkockiej 1 chyba... Telefon... jaki telefon... jak znajde to wrzuce.

Samo wywalenie klapek wycenil na 150zl i godzine roboty (i zakladam ze wiedzial co mowi!). Polecil mi go kumpel ktory serwisuje u niego swoje E46 i zadowolony z serwisu polecil mi go.

Po mojej jednej wizycie ale bardzo rzeczowej rozmowie jestem zadowolony, jednak zaznaczam ze w sumie do wiekszej roboty nie doszlo.

Jak możesz to pokaż na google maps gdzie to jest? Blisko mam to mogę się przejechać. Bo na mapach nic innego oprócz zwykłych szeregówek tam nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.