Skocz do zawartości

Dolnośląskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znać za jakiś czas czy jakieś problemy z turbinka zaczęły się robić. Oby oczywiście nie, tylko chciałbym ocenić fachowość tego zakładu. Na szczęście jeszcze nie muszę nic z turbo robić, ale robotnicza jest blisko mnie i chętnie skorzystam z ich usług jeśli są dobrzy i będę miał taką potrzebę.

 

Btw. przed padnięciem turbiny zjadało Ci olej?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 865
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przed nic takiego nie zauważyłem. Turbo padło na autostradzie, gdzie zrobiłem całkiem sporą "zasłone dymną" :) Trochę głupio myśląc, chciałem dojechać do Wrocławia bo miałem teoretycznie niedaleko ale pomarańczowa kontrolka oleju mnie powstrzymała. Na miejscu okazało się, że oleju wziął bardzo mało, był normalny poziom. Podobno dopiero czerwona kontrolka oznacza poważniejsze problemy.

Już po wymianie okazało się że mam filtr odmy starego typu - cały zawalony. Polecam w pierwszej kolejności sprawdzić i wymienić odme bo prawdopodobnie to była głowna przyczyna awarii.

U mnie koszt z ASO to 230zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie.

Przymierzam się właśnie do zakupu e60/61 i mam takowe pytanie. Czy w Legnicy znajdę kogoś, kto ogarnia elektronikę/diagnostykę/mechanikę BMW -Audi, czy Merca robi każdy, ale ponoć BMW się nie tykają, włącznie z inż. Lisikiem :twisted:

Czy po ewentualnym zakupie czekają mnie wycieczki do Wrocławia z każdą pierdołą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zarejestrowani
W Legnicy nie, w Jeleniej tak ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam Panowie.

Przymierzam się właśnie do zakupu e60/61 i mam takowe pytanie. Czy w Legnicy znajdę kogoś, kto ogarnia elektronikę/diagnostykę/mechanikę BMW -Audi, czy Merca robi każdy, ale ponoć BMW się nie tykają, włącznie z inż. Lisikiem :twisted:

Czy po ewentualnym zakupie czekają mnie wycieczki do Wrocławia z każdą pierdołą?

 

Do Wrocławia masz najbliżej i jest tu trochę ludzi którzy na elektronice się znają :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie polecam:

Wrocław, ul. Szewdzka pierwszy zakład od ul. Klecińskiej,

dla pewności końcówka tel. właściciela warsztatu: xxx xxx 336

 

Naprawa miała polegać na wymianie uszczelki pod podstawą filtra oleju.

Pobrano opłatę 200zł.

 

Niestety wczoraj trzymałem w rękach stwardniałą i popękaną uszczelkę, która wyglądała na conajmniej 6 lat. Wniosek jest taki, iż żadnej wymiany nie było.

 

Polecam:

http://www.auto-gaz-wroclaw.euroadres.pl/oferta.htm

Wojciech Wieczorek - Wrocław/Leśnica

 

BRC, Stag i inne, zawsze stara się pomóc. Posiada merytoryczną wiedzę i dobre podejście do klienta.

 

Na podstawie opisu usterki przez telefon potrafi postawić diagnozę, która się potwierdza przy oględzinach instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam:

 

AUTO-SHOP JAN BĘBEN

UL. LEGNICKA 52A

 

Gość jest nastawiony na ilość zleceń i kasę a nie na jakość wykonania. Bylem u niego kilka razy za pierwszym razem bylo w miare ok chociaz na odbior auta czekalem ponad 2 tygodnie pozniej bylo coraz gorzej. Ostatnio zlecilem wymiane foteli efektem czego jest przecięta wykładzina podłogowa na długości ok 30 cm za pedałem gazu (wygląda to okropnie bo z pod spodu wystaje porwana od ciecia żółta gabka tłumiąca) de facto nie mam pojecia czego tam szukał, przy dokręcaniu foteli zamiast normalnego klucza użył wiertarko-wkrętarki przez co zniszczył łeb śruby (nie da się jej teraz odkręcić) w drugiej zerwał gwint..... :mad2: fotel się teraz rusza i jest niedokładnie przytwierdzony do podłogi. Po za tym pan Janusz lubi sie czasem przejechac autem klienta po np. brakującą część, zostawiłem auto ok 15l benzyny na drugi dzień ledwo dojechałem na stacje benzynowa...(auto miało przejechane ok 2 km, wymieniana byla tapicerka wiec nie bylo koniecznosci jazdy testowej czy trzymania auta na obrotach). Zadzwoniłem do niego wczoraj z pytaniem odnosnie zniszczonej tapicerki co ciekawe od razu skojarzył o co chodzi i zapierał sie na własne sumienie że to już tak było jak mu przywiozłem auto.... :evil: po czym zaproponował darmową naprawę :duh:... o reszcie rzeczy już mi się z nim nawet nie chciało rozmawiać. Jedno jest pewne ze u tego pana się już więcej nie pokaże, szkoda mi po prostu mojego auta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się skąd u wielu tak dobra opinia na temat warsztatu Jana Bębna przy ul. Legnickiej 52A gdyż mam zupełnie odmienne zdanie na temat "Auto-shopu". Korzystałem z ich usług może 3 razy i jeśli chodzi o samo wykonanie zleconej pracy to raczej nie narzekam, ale obsługa, sposób traktowania ludzi i ich cennego czasu to jakieś nieporozumienie, w dodatku właściciel to zwykły cwaniaczek szukający, frajerów na których można przyciąć jak najwięcej. Wymieniał mi kiedyś łożysko przednie, wszystko umówione, wiem jaka cena, zostawiam rano auto a pod wieczór jadę po odbiór. Chciałem fakturę, gdy Pan Jan tylko o tym usłyszał od razu zrobił się jakiś dziwny, pytał czy musi być dzisiaj itp. nagle wymyślił, że wcześniej ustalona cena będzie o 100zł wyższa ponieważ 'musiał' przejechać się moim autem w celu ustalenia które łożysko ma wymienić :D :duh:

Innym razem brat zostawił u niego 320d na wymianę poduszek pod silnikiem, ponieważ autem dość mocno telepało. Umówił się z nami na konkretną godzinę, którą przekładał chyba dwa razy na później. W końcu pojechaliśmy po auto o ustalonym czasie, który jak wyżej pisałem i tak był już wcześniej przekładany, no i co się okazuje ? A no to że naszego auta (które po wymianie poduszek nie wymaga przecież jazdy próbnej) jak i właściciela nie ma. Czekaliśmy na niego dobre pół godziny. Najwyraźniej gość postanowił brata autem pozałatwiać parę swoich prywatnych spraw wyjeżdżając przy tym wcale nie małą ilość paliwa. Jednak to jeszcze nic, idziemy do biura, a raczej 'kanciapy' uregulować należność i znowu na wieść o fakturze gość jak ostatnio nieco zbladł i zaczął się wykręcać, że nie bardzo ma czas i czy mógłby ją wysłać pocztą, nie chciałem być natrętny więc się zgodziłem. Minęło kilka miesięcy a faktury nie ma do dziś i nawet nie mam wątpliwości, że nie będzie :lol: Generalnie w mojej opinii auta naprawiają może i dobrze, ale ceny do niskich nie należą tym bardziej biorąc pod uwagę sposób w jaki obsługują swoich klientów. Osobiście więcej z ich usług raczej nie skorzystam. Pozdrawiam ;)

 

Dokładnie to samo naprawa z paragonem cena wyższa o 100zl lub więcej, płatność karta to samo... jak się go zapytałem co w takim wypadku z gwarancja to odpowiedział ze on jest gwarancja. Ja za taka gwarancje dziękuje. Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dziwi mnie ta opinia, serwisuje tam autko od początku jak je mam i narazie spoko jest u Bębna. Fakt, że z czasem u niego kiepsko i nie raz miałem auto odebrać o 16 a czekałem do 19...Jeśli chodzi o faktury to je wysyła wystarczy zadzwonić jak nie wysłał i się przypomnieć. Ja dostałem już kilka razy.

 

Nie znam innego zakładu polecanego, który zna się na bmw dobrze. ASO i Stando jest za drogie wiadomo... Może kolega zna inny zakład we Wrocku godny polecenia?

 

P.S. jak chcesz robić bez paragonu.. czytaj płacenia vatu to się nie dziw, że Ci nie wystawi nic oficjalnego żebyś miał gwarancję.

Trzeba podjąć ryzyko i zaufać. Ja nigdy nie robię poważnych napraw na lewo właśnie żeby potem nie było problemów z gwarancją...Wymianę filtrów itp. można się bawić i zaryzykować..ale nic poza tym jak dla mnie, potem przy poważnej awarii, bo np. robotę spierniczył nie masz jak udowodnić, że to jest jego wina.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dziwi mnie ta opinia, serwisuje tam autko od początku jak je mam i narazie spoko jest u Bębna. Fakt, że z czasem u niego kiepsko i nie raz miałem auto odebrać o 16 a czekałem do 19...Jeśli chodzi o faktury to je wysyła wystarczy zadzwonić jak nie wysłał i się przypomnieć. Ja dostałem już kilka razy.

 

Nie znam innego zakładu polecanego, który zna się na bmw dobrze. ASO i Stando jest za drogie wiadomo... Może kolega zna inny zakład we Wrocku godny polecenia?

 

P.S. jak chcesz robić bez paragonu.. czytaj płacenia vatu to się nie dziw, że Ci nie wystawi nic oficjalnego żebyś miał gwarancję.

Trzeba podjąć ryzyko i zaufać. Ja nigdy nie robię poważnych napraw na lewo właśnie żeby potem nie było problemów z gwarancją...Wymianę filtrów itp. można się bawić i zaryzykować..ale nic poza tym jak dla mnie, potem przy poważnej awarii, bo np. robotę spierniczył nie masz jak udowodnić, że to jest jego wina.

 

Ja sie nie dziwie ze nie wystawi gwarancji bez paragonu dziwie sie jego cenom....W stando dowiadywalem sie o montaz foteli przednich+boczków cena 470zl u bebna 380 bez paragonu oczywiscie...Beben zdziera na czesciach i wcale nie jest tani, za skraplacz klimy np. policzyl mi 380 zl nowy 276zl...cena z paragonem :mrgreen: za wymianę osłony przedniej szyby chciał 500zl i to bez paragonu na pewno. Gdybym wiedzial ze tak spartoli robote to wolalbym dac ta 100 wiecej i jechac do Stando mialbym gwarancje ze zostanie to dobrze zreobione i oszczedzil bym czas i pieniądze które teraz musze wydac na naprawe tapicerki :evil: i zniszczonych przez niego śrub :duh: ... Wiec jak ktos mysli ze Beben jest tani to niech sie dobrze zastanowi.

Edytowane przez DAREK BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, zazwyczaj porownuje jego ceny z cenami w ASO, bo nie znam innego zakladu, ktory zna sie na bmw, a w niepewne rece nie chce auta oddawac. Na pewno jest tanszy niz ASO...ale to wiadomo bo inchape we Wrocku jest mega drogi.

 

Jesli chodzi o ceny czesci to on zawsze mowi orientacyjnie faktycznie, a ja zawsze przed zleceniem naprawy kaze mu dokladny kosztorys przygotowac, potem sobie to porownuje z ASO i z nim negocjuje jak mi sie cos nie podoba. Jak ja z nim gadam to czesci ma zawsza taka sama cene - bez wzgledu na to czy paragon czy bez... bo przeciez on tez vat placi za to. Mogles ten skraplacz sam kupic jak zaproponowal Ci taka cene:( moze innej firmy czy cos? na niektore czesci daje 10% rabatu.

 

Na oryginalne czesci bmw mi dal cene taka sama jak w ASO tylko, ze z 7% rabatem - tutaj sprawdzalem dokladnie co ile kosztowalo w ASO i faktycznie cene mialem 7% mniejsza.

Tez mnie ostatnio w sumie wkurzyl, bo bylem z autem pytalem sie ile robocizna bedzie kosztowac, powiedzial mi 369zl z VATem, a potem jak z nim gadalem to mowil 400zl +VAT jeszcze do tego...

To mu powiedzialem, ze mowil inaczej na poczatku i przystal na stara, nizsza cene. Ale widac po tym, ze czasem albo strzela z cenami i sprawdza czy komus zapasuje, a moze chce naciagnac, nie wiem.

Dlatego moim zdaniem zawsze trzeba porownywac ceny z innymi zakladami. To chyba tak jak z zakupami w hipermarketach, jeden produkt jest tanszy niz w drugim hipermarkecie, a inny produkt drozszy...itd. Zycie:/

 

Co do jeszcze STANDO, to kiedys na poczatku chcialem jakies podstawowe rzeczy zrobic typu wymiana filtrow itd... cene mi rzucili wyzsza niz w ASO Inchape, mimo ze to inchcape jest autoryzowanym serwisem a STANDO nie. Moze robia solidnie, ale z cenami ich tez pogielo. W sumie jak dla mnie u Bebna powinno byc duzo taniej. Kazdy wie jak jego warsztat wyglada, a jak np. Stando albo Inchape...koszt prowadzenia ich warsztatow i calosci jest kilkaset % wyzszy.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam skraplacza nie moglem kupic bo zostawilem mu auto z niesprawna klimatyzacja (nie wiedzialem co jest zepsute) przy odbiorze podal cene za robocizne i czesci nie mialem wtedy jak tego sprawdzic, jakkolwiek do takich rzeczy jak wymiana oleju, filtrów, czy drobnych napraw mechanicznych nie potrzeba specjalisty od BMW bo to Ci każdy mechanik zrobi. Moim zdaniem przydaje sie to przy jakiś niestandardowych naprawach lub diagnostyce. Jakkolwiek mnie on tak wkurzył tym co ostatnio odwalił ze więcej do niego na pewno juz nie pojade. Bede szukal jakiegos innego mechanika jak znajdę kogoś godnego polecenia to dam, znać. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle "Jasiu" nawiwijał... znam go dobrze bo kiedyś mi TDS'a doglądał ale swoje obecne auto sam serwisuje, i wiem że zrobię to najlepiej :mrgreen:
http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co do alarmu nie jestem w stanie nic polecić, ale po co Ci alarm? jeśli ubezpieczyciel wymaga to ok, trzeba. Ale jeśli chcesz być bezpieczniejszy to raczej zamiast alarmu polecam jakąś samoróbę np. odcięcie zapłonu czy coś...Alarm dla złodzieja to chyba najprostsza rzecz.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to nie musi być alarm, w sumie to chodzi mi o dobre zabezpieczenie auta, choć i wyjec byłby dobry, gdyż i to może delikatnie odstraszyć.

 

Jakiekolwiek namiary na dobrego elektronika/elektryka będą dobre :) Gdyż jeśli może założyć "magiczne" odcięcie to i bez problemu pewnie da radę wrzucić alarm na magistralę CAN.

 

Także podeślij proszę namiary jeśli masz kogoś konkretnego na myśli.

 

Bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat Janusza Bębna na podmiejskiej ma warsztat wyceniał mi koszt alarmu na CANie z rok temu. Krzyczał coś jak pamiętam z 900zł. Musisz sobie sprawdzić dokładnie jego adres, bo nie pamiętam.

Co do jakości jego pracy nie mogę się wypowiedzieć, bo nie robiłem u niego nic (zamiast alarmu założyłem coś innego). Generalnie są ludzie co polecają Bębnów, niektórzy twierdzą, że oni zdzierają kasę.

Jak wszędzie trzeba znaleźć z 2-3 miejsca dobrych fachowców i poprosić o wycenę.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę założyć gaz do compacta, bo jednak nie potrafię zejść poniżej 15 ;), możecie polecić kogoś we Wrocku, szczerze mówiąc oglądałem już realizację instalacji u czołowych gazowników we Wro i jestem trochę zniesmaczony, wszystko sterczy, wystaje, wtryski na zew. zamontowane itd. Będę wdzięczny za kontakt do kogoś z pasją i ewentualnie podanie jakiejś sensownej konfiguracji do 323ti. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.