Skocz do zawartości

Małopolskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, potrzebuję jakiegoś warsztatu który zrobi mi wycenę kosztów naprawy po stłuczce (stuknięty tylni zderzak, ale nie wiadomo co pod spodem) i ewentualnie wykona w przyszłości tą naprawę. Znacie kogoś godnego polecenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 863
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Możecie polecić jakiś dobry warsztat mający pojęcie o BMW w Krakowie albo Wieliczce ?

 

Kupiłem niedawno BMW E46 320 Cd automat i mam do zrobienia parę rzeczy:

- turbina przeładowuje - wyskakuje błąd przy diagnostyce - pewnie do regulacji, ew. przeczyszczenia ?

- termostat

- założenie osłony pod silnik

- sprawdzenie kolektora i stanu klapek + ewentualne zrobienie z tym porządku

- jakieś takie drobnostki dodatkowo.

 

Proszę o pomoc. Przeprowadzam się z Tarnowa do Wieliczki i nie orientuję się, gdzie jest sens zostawić auto do zrobienia.

 

Wyszukałem w internecie następujące opcje:

-PiM Auto Serwis na ul. Siwka

- M-punkt na ul. Głowackiego

 

?

Ja osobiście mogę polecić MOTOPOWER - Piotr Drąg - co prawda warsztat znajduje się w małym garażyku przy ul kościuszki w wieliczce i terminy napięte ale zawsze miałem zrobione na tip top i zaznaczone ewentualne mankamenty do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
panowie rozwalona uszczelka pod glowica w 116i. m-punkt w krakowie na glowackiego zazyczyl sobie 4300zl co moim zdaniem jest przynajmniej o jakies 30% za duzo. polecicie jakis serwis ktory jest w stanie poprawnie wykonac naprawde i w cenie ktora nie doprowadzi mnie do alkoholizmu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie rozwalona uszczelka pod glowica w 116i. m-punkt w krakowie na glowackiego zazyczyl sobie 4300zl co moim zdaniem jest przynajmniej o jakies 30% za duzo. polecicie jakis serwis ktory jest w stanie poprawnie wykonac naprawde i w cenie ktora nie doprowadzi mnie do alkoholizmu?

Zwlekałem trochę z opinią jak minie z 500 km po robocie :D .Na chwile obecną polecę PKW na składowej bocznej KRAKÓW.Pacjent auto zony jedynka 2009 N47 Przypadłość łańcuch według mnie i kolegi mmcv.Tak więc łańcuch zmieniony do tego pompa wody i koło pasowe. Części użyte przez PKW to IWIS łańcuchy, corteco koło, pompa nie pamiętam :).Dodam że wymiana nastąpiła przy 170 k. Pozwolę sobie jeszcze coś dodać od siebie po przysłowiowym 1k km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie mogę polecić. Rozrząd chyba zrobili dobrze, ale wymiana odmy z tylko jednym wężem to była jakaś porażka z ich strony. Wcześniej kolega tez niestety miał nieprzyjemności po naprawie z ich strony (zapomnieli jakiejś uszczelki założyć). Ja mam wrażenie, że wiedzę to oni mają tylko czasami ze względu na brak czasu robią rzeczy na szybko i na odpi.... się. Niestety. Ja też mam wrażenie, że w krk nie ma gdzie auta naprawić. Albo jakieś ultra drogie serwisy, albo partacze. Dzwoniłem ostatnio do polecanego prze Was serwisu w Kalwarii, ale tam tylko diesle robią. Dostałem namiar w Krakowie na jakąś ul. Siarczaną 57, no ale nie wiem czy mi się chce ryzykować. Ktoś coś słyszał? :) Chyba sprzedam to auto bo nie ma gdzie naprawiać, a nie widzi mi się zostawiać po kilka tys. za każdą naprawę w Pimie albo innym serwisie. :P Do 330i może jeszcze, ale nie do standardowego 318i.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zalezy kto wam w PKW to robil. Ja siedzialem na dupie przez cala robote z autem wiec jakos nie moge marudzic, a jestem zdziwiony tym co slysze... z drugiej strony to wszystko nie sa jakies skomplikowane prace, a ja i tak nikomu nie ufam. Wystarczy ze kiedys zlecilem komus odbudowe i zakucie silnika :D
E92 335d Stage H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Ale pierw znajdź przyczynę zapchania bo w 90% odpowiada za to jakaś drobna usterka np. termostatu, czujnika lub EGR. Co z tego że wypalisz filtr jak za chwile będzie to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie rozwalona uszczelka pod glowica w 116i. m-punkt w krakowie na glowackiego zazyczyl sobie 4300zl co moim zdaniem jest przynajmniej o jakies 30% za duzo. polecicie jakis serwis ktory jest w stanie poprawnie wykonac naprawde i w cenie ktora nie doprowadzi mnie do alkoholizmu?

Zwlekałem trochę z opinią jak minie z 500 km po robocie :D .Na chwile obecną polecę PKW na składowej bocznej KRAKÓW.Pacjent auto zony jedynka 2009 N47 Przypadłość łańcuch według mnie i kolegi mmcv.Tak więc łańcuch zmieniony do tego pompa wody i koło pasowe. Części użyte przez PKW to IWIS łańcuchy, corteco koło, pompa nie pamiętam :).Dodam że wymiana nastąpiła przy 170 k. Pozwolę sobie jeszcze coś dodać od siebie po przysłowiowym 1k km

Przysłowiowy tysiąc minął chwilę temu :D. Jednak z braku czasu piszę teraz. Operacja jak pisałem wcześniej się udała dlatego nie mam żadnych powodów narzekać na PKW SERWIS.Żadnych efektów ubocznych nie zauważyłem po około 1,5 k km :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gdzie w Krakowie i okolicach jest godny polecenia zakład mechaniczny lub ktoś kto zregeneruje Vanosa wraz z jego demontażem i montażem w samochodzie. Słyszałem o koledze "Lato" z M-forum lecz nigdzie nie ma do niego kontaktu :/

 

jest koleś polecany na e46forum ma zakład w bibicach możesz jego zapytać tel: 513 926 567

Nie wiem czy akurat takie rzeczy robi

Najpewniej by było gdybyś oddał do Leo z Wrocławia tam masz pewność że wszystko będzie :cool2:

 

Z innej beczki, gdzie w Krakowie lub okolicach zrobię spolszczenie i aktualizacje navi profofesional do e90 tak aby nikt nic nie spartaczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Szukając kogoś w temacie regeneracji vanosa znalazłem serwis w Katowicach https://m.facebook.com/kodowaniebmw

Robią mechanikę, elektryke i kodowanie.

W Krakowie zapytaj w Pim Auto serwis (specjalizują się w bmw) prowadzą to goście co pracowali w aso, a teraz mają własny serwis.

Edytowane przez PITERTECH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o wymianę oleju w automacie to szwagier robił w Axod na ul.Prądnickiej. Znajomy robił w Mj auto serwis ul.powstańców 50. W obu lokalizacjach robota wykonana była dobrze ( w Mj auto serwis-taniej niż w Axod)

Jeżeli chodzi o zbieżność to dobre opinie zbiera Autogeom ul.skręcona 7

Na wymianę 2masa pojechał bym ( ja osobiście) do Mj auto serwis ( sporo bmw się tam przewija). Michał właściciel i mechanik w jednym jeździ e60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wymianę oleju w automacie to szwagier robił w Axod na ul.Prądnickiej. Znajomy robił w Mj auto serwis ul.powstańców 50. W obu lokalizacjach robota wykonana była dobrze ( w Mj auto serwis-taniej niż w Axod)

Jeżeli chodzi o zbieżność to dobre opinie zbiera Autogeom ul.skręcona 7

Na wymianę 2masa pojechał bym ( ja osobiście) do Mj auto serwis ( sporo bmw się tam przewija). Michał właściciel i mechanik w jednym jeździ e60.

W auto geo bylem i nie jestem zadowolony. Auto nie obciazone, kierownica przestawiona a po drugiej poprawce jeszcze gorzej niz przed pierwsza. Mechanikiem sie zainteresuje, dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.