Skocz do zawartości

Małopolskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 863
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chełm nie jest w malopolsce

W Małopolsce też jest chełm :)

A propos: Polecicie mi jakiegoś dobrego mechanika specjalizującego się w BMW w Krakowie ? Chodzi mi o oględziny samochodu przed zakupem :)

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym co do Pim był ostrożny. Sugerowałem się wypowiedziami z forum z tego wątku i się zawiodłem. Diagnoza być może była trafna - regeneracja turbo (chociaż okazałoby się, gdybym ją przeprowadził, oczywiście nikt nie zagwarantuje, że to o to chodzi) - ale sposób przeprowadzenia prac nie najlepszy. Auto stało półtora tygodnia, wymieniono dwa przewody podciśnienia, podłączyli swój elektrozaworek oraz komputer. Jak na moje oko amatora - pół godziny roboty dla speców (chociaż lista rzeczy do zrobienia była znacznie dłuższa). Panowie mają trochę kłopot ze sprowadzeniem części - czeka się długo, kilka tygodni.

 

Zgubiona śrubka ze środkowej osłony silnika, pęknięty plastik mocownia pierwszej osłony silnika. I co najlepsze - gruszka turbo podłączona z ominięciem elektrozaworka :nienie: i tak mnie Panowie wypuścili nie wspominając ani słowem. Auto zatem po wizycie jeździło gorzej, wpadało w tryb awaryjny itp. A wystarczy prześledzić wątek, aby wiedzieć, że do testu to i może to ujdzie, ale do ciągłej jazdy to już jest jeden z gorszych pomysłów - grozi po prostu awarią silnika.

 

Natomiast ze szczerym sumieniem mogę polecić warsztat Auto-elektronika na Łokietka 236 bodajże, Autoland. Jest tam spec od przynajmniej e46, już byłem dwa razy, kłopoty ze światłami, a to kierunek, a to błąd na kompie itp. i wszystko szybko, bez problemu, bardzo dobre ceny. Pan, który zajmował się moim autem również ma e46 (chyba 320d), więc model nie sprawia mu żadnych problemów, a myślę, że inne również nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w PIMie ze swoim BMW, jestem bardzo zadowolony, fakt faktem, termin może nie jest na drugi dzień, ale to że jest dość duże zainteresowanie klientów o czymś świadczy. Goście znają się na tym co robią, więc efekt jest jak najlepszy. Folia na fotele nie zdarza się często, dla niektórych 18 letni samochód to już strup, oni traktują tak samo jak najnowszą eFkę ;). Polecam każdemu :cool2:

 

 

Co do kolegi lukepp coś się nie trzyma kupy

 

Auto stało półtora tygodnia (...) Panowie mają trochę kłopot ze sprowadzeniem części - czeka się długo, kilka tygodni.

 

Skoro auto stało półtora tygodnia to jak na części mogłeś czekać kilka tygodni? Zresztą nie wydaje mi się, że to do końca ich wina kiedy dostawca przywiezie zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zadowolony klient:)

 

Tak zgadza się. Sobota godzina 13.45 -->> nagle auto zaczęło nierówno pracować.

Od razu telefon do Panów z PiM. Po krótkiej rozmowie umówiłem się na 8 rano poniedziałek na diagnozę. Autko podstawiłem, zamówiłem taxi i pojechałem do pracy. Po około 3 godzinkach telefon : Diagnoza przepalony kabel i coś ze świecami. Szybka decyzja z mojej strony - wymieniać. Przyjechałem na Siwka około godziny 17.20 i autko gotowe do odbioru.

 

POLECAM i na pewno się pojawię niebawem na wymianę kilku rzeczy.

 

A co do wypowiedzi użytkownika:

 

Diagnoza być może była trafna - regeneracja turbo .....

 

Natomiast ze szczerym sumieniem mogę polecić warsztat Auto-elektronika na Łokietka 236 bodajże, Autoland.....kłopoty ze światłami, a to kierunek, a to błąd na kompie itp. i wszystko szybko, bez problemu, bardzo dobre ceny

 

Tutaj widzę kolejną niezgodność. w PiM ie byłeś z problemem związanym z TURBO a gdzieś pojechałeś ze spaloną żarówką i do tego musieli ci podpinać kompa? I na tym przykładzie jesteś w stanie porównać pracę dwóch warsztatów? Tak przynajmniej z twojej wypowiedzi wynika:) :) Porównujesz dwie różne naprawy.

 

Tyle w temacie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wdze ze tu konkurencjia z chlopakiami z warszatu walczy na posty ..... ludzie majacy po jednym do 5 postow wypowiadaja sie na temat warszatu .sprecjalnie rejestruja sie zeby wstawic pozytywna opinie heh :D

 

Sam wyczujesz żenade w swoim poście czy Ci pomóc ? - tak ma off top

 

Co do części BMW, to nie wina ani ściema Panów z PiM tylko smutna prawda o marce premium... BMW ok. 2 mc temu zmieniło system zarządzający częściami i ich wysyłka. Problem w tym ze nikt, ale to nikt ani serwis ani centrala BMW ani podrzędny warsztat nie jest w stanie określić kiedy dotrą zamówione części. Wiem ponieważ sam czekam od ponad 4 tygodni na części blacharskie zamówionej M-Cars, które ma robić serwis w ramach naprawy z polisy AC (a niby to marka Premium).

 

Ja w tym tygodniu zajrzałem bez umówiania sie z samochodem żony i zostałem przyjęty po godzinach. Nie dziwne za tem że PiMa polecam i polecać będę.

 

 

Pzdr,

Ever

Why so serious... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóc :D

 

akurat kupowalem w aso dobrzanski kilka czesci do 535 wszytko bylo zawawiane w srode w sobote odbieralem :) bylo to okolo 2 tyg temu

 

Ps .ja tu nie wyrazam zlej opoini o serwisie, chce tylko zanzczyc ze ludzie piszacy o jakim kolwiek serwisie , majacy po kilka postow sa tak wiarygodni jak zeznanie podatkowe polskich ministrow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując ten offtop:

 

Ps .ja tu nie wyrazam zlej opoini o serwisie, chce tylko zanzczyc ze ludzie piszacy o jakim kolwiek serwisie , majacy po kilka postow sa tak wiarygodni jak zeznanie podatkowe polskich ministrow .

 

Średnio odpowiada to rzeczywistości moim zdaniem. Co za problem nabić 20 postów? Wystarczy po komentować parę galerii w stylu "Spoko Beta, oby tak dalej" i już masz taki posłuch i wiarygodność, że wszystko co napiszesz jest w 100% prawdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stało półtora tygodnia (...) Panowie mają trochę kłopot ze sprowadzeniem części - czeka się długo, kilka tygodni.

 

Skoro auto stało półtora tygodnia to jak na części mogłeś czekać kilka tygodni? Zresztą nie wydaje mi się, że to do końca ich wina kiedy dostawca przywiezie zamówienie.

 

Auto stało półtora tygodnia w warsztacie, natomiast informację, że dane części będą dostępne za kilka tygodni dostałem od bodajże właściciela. Nie wiem, gdzie tu niezgodność. Panów z Pim prosiłem również o zrobienie poduszek pod silnikiem i na nie również miałem czekać kilka tygodni. A że nie wszędzie trzeba czekać, potwierdza Gemma serwis na Górze Libertowskiej - tam miałem poduszki Lemfordera w ciągu godziny, kiedy auto było na podnośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zadowolony klient:)

 

Tak zgadza się. Sobota godzina 13.45 -->> nagle auto zaczęło nierówno pracować.

Od razu telefon do Panów z PiM. Po krótkiej rozmowie umówiłem się na 8 rano poniedziałek na diagnozę. Autko podstawiłem, zamówiłem taxi i pojechałem do pracy. Po około 3 godzinkach telefon : Diagnoza przepalony kabel i coś ze świecami. Szybka decyzja z mojej strony - wymieniać. Przyjechałem na Siwka około godziny 17.20 i autko gotowe do odbioru.

 

POLECAM i na pewno się pojawię niebawem na wymianę kilku rzeczy.

 

A co do wypowiedzi użytkownika:

 

Diagnoza być może była trafna - regeneracja turbo .....

 

Natomiast ze szczerym sumieniem mogę polecić warsztat Auto-elektronika na Łokietka 236 bodajże, Autoland.....kłopoty ze światłami, a to kierunek, a to błąd na kompie itp. i wszystko szybko, bez problemu, bardzo dobre ceny

 

Tutaj widzę kolejną niezgodność. w PiM ie byłeś z problemem związanym z TURBO a gdzieś pojechałeś ze spaloną żarówką i do tego musieli ci podpinać kompa? I na tym przykładzie jesteś w stanie porównać pracę dwóch warsztatów? Tak przynajmniej z twojej wypowiedzi wynika:) :) Porównujesz dwie różne naprawy.

 

Tyle w temacie Pozdrawiam

 

 

Zostawiałem auto w Pim serwis prosząc o sprawdzenie jakichś 5 rzeczy - m.in. problem z płynnym przyspieszaniem, zrobienie podnoszenia szyby pasażera, sprawdzenie poduszek i ewentualnie wymiana (po kontakcie tel., no ale nie zrobiłem ich, bo nie było części) itp. Do Autolandu pojechałem tylko i wyłącznie na zrobienie błędu tylnych świateł - błąd ten również miałem, kiedy oddawałem auto do Pim i Panowie tego nie ruszyli, nawet nie zapytali, czy mi to przeszkadza czy nie. Oczywiście rozumiem, że nie każdy sobie życzy ingenrencje w ich auta bez pytania, ale chyba każdy z nas by docenił, gdyby zostawiał auto na naprawę, a potem dostaje telefon w rodzaju: "tam był błąd tylnych świateł, zajmować się czy nie?" itp. Chyba że żyję marzeniami i zbyt dużo wymagam (ale nie wydaje mi się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wdze ze tu konkurencjia z chlopakiami z warszatu walczy na posty ..... ludzie majacy po jednym do 5 postow wypowiadaja sie na temat warszatu .sprecjalnie rejestruja sie zeby wstawic pozytywna opinie heh :D

 

Szanowny Kolego, mam konto na tym forum od 21 Lipca 2011, nie wiem gdzie tu logika, żebym zakładał konto dwa lata temu i czekał z jednym postem, który ma "oczerniać" Pim. Generalnie w ogóle bym nie pisał nic - założyłem konto, żeby śledzić wątki mnie interesujące, mam za małą wiedzę, żeby coś konstruktywnie pomóc innym uczestnikom forum, ale sam za to wiele się nauczyłem. Opierając się na opiniach tego forum wybrałem Pim serwis, a skoro mam inne doświadczenia, opisałem je, chcąc pomóc może innym w wyborze.

 

Generalnie, z moich doświadczeń z serwisami w Krakowie (a w byłem chyba w 10 niestety - nie każdy potrafi zrobić wszystko w samochodzie) wychodzi, że nie ma jednego idealnego serwisu. I z tego co widać na przykładzie Pim i wielu zadowolonych z usług warsztatu, takie wybieranie serwisu na podstawie opini innych na forum jednak jest również obarczone dużym marginesem błędem. Się człowiek nie dowie póki jednak nie spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za posta pod postem, ale mam trochę czasu w pracy, a skoro forum na temat warsztatów, więc mogę się podzielić opiniami na temat innych, z jakimi miałem styczność.

 

Przede wszystkim Gemma serwis na Górze Libertowskiej obok M-cars. Byłem tam już z 5 razy - m.in. amortyzatory, wahacze itp. W ostatnich dniach robiłem tam wymianę złącza elastycznego (tej plecionki tuż za katalizatorem). W Auto wydech Kraków za taką robotę powiedzieli mi rok temu 400 zł bodajże, tłumacząc, że dużo roboty może być, a poza tym nie dają gwarancji, że wymiana pomoże (na biegu jałowym miałem "świerszcza metalicznego" - myślę, że nie ja jeden przerabiałem ten temat w e46). Dałem sobie spokój.

 

We wtorek 13 sierpnia podjechałem do Gemmy na wymianę płynów hamulcowego i chłodniczego. Mechanik wywołał mnie z poczekalni, żebym zobaczył podwozie, oczywiście wahacze (i to mi się szczerze mówiąc podoba - są serwisy, gdzie zostawiasz auto i robią jak konie z klapkami nie widząc nic innego - mimo że przecież to w zasadzie dla nich dodatkowa robota i wiadomo, że pieniądze). Umówiliśmy się na drugi dzień na 14 sierpnia (nie wiem, czy wiele serwisów daje możliwość tak szybkiego umawiania się i załatwiania napraw od ręki, a nie zostawiania auta, żeby czekało tydzień). Przy wymianie wahaczów zapytałem o "świerszcza", miała być wymiana od ręki, ale nie było złącza o odpowiedniej długości. Bodajże właściciel mówi, że załatwi na 14, ja nie mogłem zostać, więc umówione na dziś, 16 sierpnia. Wymiana razem ze złączem kosztowała 140 zł, a świerszcza nie ma.

 

Specjalnie podaję daty, żeby pokazać, jak można szybko załatwiać sprawy, gdy tylko warsztat jest zainteresowany klientem i mierzy w sprawną obsługę.

 

Podobnie było z poduszkami silnika - wchodzę pod auto zobaczyć poduszki, poprosiłem o diagnozę - mechanik potwierdza, że fatalne, więc wymiana na miejscu (jak pisałem wcześniej - Lemforder od ręki - w ciągu 20 minut były na warsztacie - tańsze miałbym na 14, więc nie chciałem już czekać). Nie było gadania - ale wie Pan, wymieniłbym, ale mam klienta za 15 minut, niech Pan dzwoni - tylko szybka piła - ja chcę wymienić, Panowie mogą wymienić - więc wymieniamy. Ja akurat cenię sobie taką szybkość działania, bez wymówek i innych.

 

Nie jest to na pewno najtańszy serwis (choć to złącze zrobili mi najtaniej z 3 bodajże serwisów w których pytałem) , ale - co rzadko spotykane w innych warsztatach - generalnie podoba mi się i myślę, że wielu kolegom dbającym o auta również by się podobało - mianowicie oddajesz auto, Ty siedzisz w holu, gdzie jest "recepcja", jest darmowa kawa z automatu, stoliki, pisma (Top Gear m.in) itp. A jak Ci się znudzi siedzenie, masz 10 metrów dalej drzwi - otwarte - na całą część garażową, więc możesz wstać, wyjść do auta, popatrzeć co robią, podejść pod auto, pooglądać, popytać - nie ma krzywego patrzenia, nie ma docinek itp., wszystko transparentnie. Nie masz w domu podnośnika na co dzień, masz w takiej sytuacji okazję sobie dobrze obejrzeć auto od spodu. Coś Cię niepokoi? Pytasz, dostajesz konkretną odpowiedź. Poprosisz, mechanik zdejmie dodatkowe osłony/weźmie latarkę/itp. i sprawdzi Ci odrazu, czy i co jest grane. Chcesz coś wymienić? Doradzą czy warto. Pytasz o cenę? W parę minut masz wycenę, zarówno części jaki robocizny. I taka cena, jak powiedziana, za taką wykonują pracę. Nie ma bajdurzenia, że coś doszło, że coś było połamane, a tutaj było trudniej itd.

 

O tak uwielbianej tutaj folii na siedzenie nawet bym nie wspominał, ale to fetysz wielu użytkowników forum, wyznaczający standard serwisu ;) , więc - tak, tutaj dają folię na siedzenie.

 

Mała uwaga jeszcze na temat ASO BMW w Krakowie - dzwoniłem do każdego z trzech w sprawie tzw. "adaptacji" przepływomierza (czyli wgrania odpowiedniego softu do kompa pod przepływomierz, ujmując w dużym skrócie). Dobrzański zawołał 250 zł, Misiak 330, M-Cars 400 zł. Generalnie nie wiem, co to za polityka i skąd takie różnice, w każdym wypytałem konkretnie, żeby nie było niedomówień - że tak, "wgranie" przepływomierza, nic innego, żadne inne update'y softu.

Ktoś się orientuje, skąd takie różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dla odmiany potrzebuję namiarów na dobrego gaziarza w Krakowie :) Chcę sobie ogólny przegląd instalacji zrobić - wszystko działa jak należy, ale wolę być pewny :)

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Misiak przestał istnieć z końcem bodajże października.

A odnośnie pracowników to prawda, że kto chciał przeszedł do Dobrzańskiego.

Dwóch najlepszych nie przeszło do Dobrzańskiego, bo odeszli od Misiaka zanim go zamknęli i właśnie stworzyli PiM :twisted:

 

Wracając jeszcze do kwestii PiM. Często u nich bywam i nie raz byłem świadkiem rozmów typu: rabat ma być taki a taki oraz ma być zrobione na dzisiaj, bo ja jestem z forum.

Może o to koledze chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do grona bardzo zadowolonych klientów PiM. Mogę ich z czystym sumieniem polecić, widać, że mają ogromne doświadczenie w naprawie BMW, naprawy są niedrogie, polecają dobre części i nie uznają druciarstwa.

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Szukam w Krakowie i okolicach firmy która podejmie się "tuningu" wydechu :)

Teoria jest wtedy gdy wiesz wszystko, a nic nie chce działać.

Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa, a nie wiesz dlaczego.


Ja łącze teorię z praktyką. Nic mi nie działa i nie wiem dlaczego !?

(moje pięć) (moje trzy tbd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.