Skocz do zawartości

Mazowieckie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.05.2023 o 17:37, PJW_44 napisał(a):

Drodzy, rozpoczynam swoją przygodę z BMW - z tego względu chciałem podpytać, które ASO w Warszawie najlepsze? Najlepiej też tak, żeby można było dostarczać swój olej i nikt nie robił problemów z gwarancją.

Ja mogę tylko odradzić BMW Inchcape na Prymasa, po wymianie przewodu między zbiornikiem wyrównawczym a głowicą, zostawili stary przewód w silniku... za drugim razem, wymiana łącznika kolumny kierowniczej, musieli 3 razy zakładać kierownicę, bo za każdym była ustawiona krzywo (co mnie nawet nie dziwi jeśli testują auta pod salonem, gdzie są ogromne dziury i nierówności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Poszukuje blacharza i lakiernika do uratowania E46 przed pojawiającą się rdzą. Większość okolicznych warsztatów nie chce się tego podjąć...

Najlepiej zachodnia część województwa mazowieckiego, ale jak trzeba będzie to pojadę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Podpowiedzcie, jadę oglądać F30 przed zakupem, samochód stoi w Warszawie. Chciałbym sprawdzić możliwie dużo(głównie czy nie ma śladów poważnego wypadku, czy było grzebane w silniku) za rozsądną cenę. Czy jechać do ASO czy stacja diagnostyczna? Czy może jakiś zakład specjalizujący się w BMW? Ile to może kosztować orientacyjnie? Nie chce wydać 1000zl żeby się dowiedzieć że klocki się kończą i opony są zużyte, tylko kluczowe techniczne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Korzystam od 2 lat. W tym czasie robiłem m.in. wymianę oleju w skrzyni, napędach, kompletne hamulce, jakieś drobne naprawy w zawieszeniu i oczywiście zwykłe serwisy olejowe. Nigdy nie miałem zastrzeżeń a należę do tej grupy wymagających klientów. 

Zawsze FV lub paragon wg życzenia. Można przywieźć swoje części ( i tak polecam bo się bardziej opłaca ) i można być przy samochodzie w trakcie prac. Cenowo uważam, że jest OK.

Niestety jeśli chodzi o czystość to jest najsłabszy punkt... Widziałem czystsze miejsca ale z ich usług w ogólnym rozrachunku byłem mniej zadowolony. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mogę polecić Bavarian Motorsport Warsaw z Targówka - robią tylko modyfikacje w bmw i mini, robili mi usunięcie klap wirowych mechanicznie i softowo. Bardzo się bałem o to że po usunięciu będzie bardzo słaby, ale chyba mają jakąś metodę bo dół jest lepszy, stage1 mają w usłudze. Auto juz od dłuższego czasu śmiga, osiągi nieporównywalne to serii, po usunięciu klap w sumie sporo lepiej. Jest jeden minus, trzeba auto zostawić na dwa dni, nie wiem co tyle czasu im zajmuje :)))) No a jak już w temacie warsztatów to polecicie kogoś do montażu haka w oryginale do bmw f15 n57? Mam wszystkie części kupione z aukcji i tylko montaż potrzebny. Jest kilka warsztatów które chcą się zabrać za to ale wolę z polecenia bo wiadomo jak jest... 

Edytowane przez maczugaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie poratujcie...

Zastanawiam się czy ratować swoje auto czy sprzedawać.Pacjent seria 5, 520d z 2011 w automacie bez xdrive.Zaczęło się od ubytku płynu chłodniczego bez widocznego wycieku, od razu została wymieniona chłodnica egr ale bez zaworu(podobno nie było takie potrzeby, nie robiłem tego w ASO).Ostatnio komputer wyrzucił komunikat o podwyższonym poziomie oleju w silniku, po sprawdzeniu na bagnecie faktycznie olej podchodzi pod MAX.Sprawdziłem i pod korkiem oleju jest czysto, nie ma tzw. "budyniu".Olej na bagnecie też wygląda normalnie.

Zastanawiam się czy te dwie usterki są ze sobą powiązane i przyczyną jest uszczelka pod głowicą czy jednak coś innego.W związku z tym szukam jakiegoś dobrego warsztatu w Warszawie lub okolicach, który mógłby ten temat dla mnie zdiagnozować no i ewentualnie jeśli będzie to opłacalne rozwiązać ten problem.

Z autem nie miałem nigdy problemów, nie wyrzuca innych błędów więc trochę szkoda mi się go pozbyć ale obawiam się, że jednak może być to walnięta uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam fimę Andrew Performance z Mysiadła. Kultura, czystość, obsługa, ale co najważniejsze sprawdzanie i zdiagnozowania auta - na najwyższym poziomie.

Niestety długo trzeba czekać na wizytę, ale to też może o czymś świadczyć. Oprócz naprawy konkretnej rzeczy, dostałem na piśmie podsumowanie oraz wyjaśnienie - na co należy zwrócić uwagę, co trzeba wymienić i do czego sie przygotować. Naprawdę autoryzowane serwisy mogły brać lekcje jak obsługiwać klientów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.09.2023 o 21:05, _graczu napisał(a):

Czesc,
poszukuję specjalistycznego serwisu skrzyni rozdzielczych (ATC300), lokalizacja warszawa i okolice, lub łódź i okolice.
wdzięczny za podpowiedzi, pozdrawiam 
 

Cześć 

Czy znalazłeś i polecisz jakieś miejsce do naprawy VTG?

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy w Warszawie lub okolicach jest jeszcze fachowiec od układów wtryskowych w TDS'ach (M51 w E39)? Dzwoniłem do kilku pompiarzy i odpowiedzi to "nie" albo "już nie". Będę wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2024 o 15:50, yarko2000 napisał(a):

Polecam fimę Andrew Performance z Mysiadła. Kultura, czystość, obsługa, ale co najważniejsze sprawdzanie i zdiagnozowania auta - na najwyższym poziomie.

Niestety długo trzeba czekać na wizytę, ale to też może o czymś świadczyć. Oprócz naprawy konkretnej rzeczy, dostałem na piśmie podsumowanie oraz wyjaśnienie - na co należy zwrócić uwagę, co trzeba wymienić i do czego sie przygotować. Naprawdę autoryzowane serwisy mogły brać lekcje jak obsługiwać klientów. 

Wczoraj odebrałem samochód z tego serwisu. Jestem bardzo zadowolony z usługi. Robione było:

  • wymiana oleju z kompletem filtrów
  • wymiana oleju w przekładni + miska olejowa
  • ogólne sprawdzenie kondycji pojazdu z odczytem/kasowaniem błędów

Pan Andrzej wszystko wyjaśnił i zaproponował jak może wyglądać dalsze "doglądanie" samochodu (co i kiedy szykuje się do wymiany/roboty).

Jeśli chodzi o ceny, to trudno mi powiedzieć czy było drogo/tanio. Zainteresowanych zapraszam na PRIV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

Gdzie w Warszawie najlepiej serwisować BMW X3 G01 jeżeli chodzi zarówno o serwisy specjalistyczne i ASO? Dodam, że na ten moment chodzi o wymiany / eksploatację, a nie konkretne problemy. Z ASO słyszałem o rozsądniejszych cenach w BMW Rawski, BMW Bawaria, BMW Auto Fus - ktoś jest w stanie potwierdzić lub wskazać lepszą alternatywę? Jeżeli chodzi o nie-ASO, to słyszałem m.in. o Wiltronic - czy to dobry trop?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.