Skocz do zawartości

zmiana oleju mineralnego na półsyntetyk...


daniel 19

Rekomendowane odpowiedzi

no u mnie jak narazie też wszystko ok, zrobiłm już na 10w40 około 1000km, przypomnę że miałem zalany mineralny i na nim przejeżdżono ok 60-100 tyś.
http://img338.imageshack.us/img338/4369/sygnaturka2w.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

2 stycznia zmieniłem z minerała na półsyntetyk

trochę już przejechałem jak to ktoś kiedys pisał że po wymianie bedzie mi olej brało.

:mad2:

jak narazie nic autko odżyło doszła regeneracja altka i ładnie pali :P

jest jeszcze pytanko takie.

prawda to że w dieslu po przejechaniu np. 1tys km olej jest czarny?

pare razy słyszałem o tym ale czy to prawda?

http://img94.imageshack.us/img94/4369/poswiecenie20i20milosc2.jpg

http://bmwklubkielce.pl

http://www.motostat.pl/user_images/48090/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli betka byla zalana mineralnym to juz na takim powinna jezdzic olej mozna zmieniac z syntetyka na półsyntetyk i zpółsyntetyka na mineralny ale w odwrotna strone robic tego niemozna!
kto tak powiedział że nie można? nie można kolego z minerała na syntetyk bo ten ma mocne właściwości myjące i cały ten syf z minerała może mocno zaszkodzić... ale jeśli masz w miarę dobrym stanie tech. silnik to na półsyntetyk jak najbardziej nawet sam bym tak zrobił;)

 

Postprzez grzesiek84 » 08 Sty 2013 10:58

tak robiono 20 lat temu. w obecnych czasach nie ma nic gorszego niż zalanie silnika mieneralnym.ściagnij pokrywe zaworów po dłuższym czasie jazdy na mineralnym i zobacz jaki tam masz syf.

no po mineralnym zostaje straszny syf;/ jest coś gorszego jeszcze;D mineral + motodoctor :mad2: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
jesli betka byla zalana mineralnym to juz na takim powinna jezdzic olej mozna zmieniac z syntetyka na półsyntetyk i zpółsyntetyka na mineralny ale w odwrotna strone robic tego niemozna!
kto tak powiedział że nie można? nie można kolego z minerała na syntetyk bo ten ma mocne właściwości myjące i cały ten syf z minerała może mocno zaszkodzić... ale jeśli masz w miarę dobrym stanie tech. silnik to na półsyntetyk jak najbardziej nawet sam bym tak zrobił;)

Olej sam w sobie nie ma żadnych właściwości myjących tylko środki w nim zawarte. Polecam artykuł parę postów wyżej.

Przy następnej wymianie przechodzę na syntetyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy następnej wymianie przechodzę na syntetyk :)

Tak trzymać :cool2:

A dodatkowo przeprowadzam zabieg wymiany minerała na półsyntetyk plus płukanka w moim golfie 3 z przebiegiem 385 tysi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Niestety zabieg ze zmianą minerała na półsyntetyk w golfie 3 się nie udał :( 10w40 valvoline max life niestety się nie przyjął. Widocznie silnik jest już w nie za dobrej kondycji. Co jakiś czas zapalała się kontrolka oleju i włączał się brzęczek. Problem z ciśnieniem. Wróciłem z powrotem do 15w40. Na razie jest dobrze ale w zimie znów będzie klekot...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nadchodzi jego kres już :wink:

Myślę że nie. Na mineralu jeździ odkąd go mam a po wymianie uszczelniaczy zaworów nie bierze nic oleju. No ale czas pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.