Skocz do zawartości

Śląskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

poszukuję kogoś na Śląsku (Katowice bądź Częstochowa) kto ogarnąłby problem z ksenonami skrętnymi w E60 2004 rok. Zaczęła mi mrugać dioda przy włączniku świateł i zaobserwowałem że ksenony nie wykonują testu oraz nie skręcają. Z góry dzięki za podpowiedź gdzie najlepiej byłoby podjechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tutaj http://www.tomag.com.pl/

Dzisiaj jak odbierałem samochód od mechanika pytałem go o przekładnie, bo moja też ma już delikatny luz i mówił, że zawożą do nich.

Warsztat, podobno dość rzetelny i nawet jak zdarzy się wtopa, a przy regeneracji to zawsze możliwe, nie uchylają się od poprawek i nie zrzucają winy na bóg wie co. Powodzenia i jakbyś zrobił podziel się opinią, bo mnie też to czeka w niedługim czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Jutro najprawdopodobniej jadę na Warszawską 60 w Katowicach do Wolczyka. Pod tym samym adresem jest regeneracja przekładnic. Woczyk to sprawdzony zakład i on mi to powykręca i da do tych gości co regenerują. Przy okazji jakieś tuleje powymienia.

 

Jak odbiorę auto to dam znać jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miała być przekładnia, a skończyło się na wymianie tulei i regeneracji sworzni na przednich wahaczach i nastała cisza. Gdyby znajomy miał czas to przekładnia byłaby już w regeneracji bo miał mi ją wykręcić i miałem gdzieś zawieść. Choć u pierwszego mechanika nie podejrzewam złych intencji (znajomy diagnosta), to dobrze czasami zasięgnąć 2. opinii.

 

Warsztat pana Wolczyka w Katowicach na Warszawskiej 60. Teraz jeszcze czeka mnie geometria bo po tych wymianach mam delikatnie skręconą kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś godny polecenia fachowiec z śląska który sprawdza wtryskiwacze? Ktoś kumaty który potrafiłby najpierw sprawdzić a potem regenerować lub wymieniać. I przede wszystkim ktoś kto wie czy trzeba kodować wtryskiwacze w e90 czy nie.

 

I tak przy okazji informacja o Mobil klimacie. Byłem tam po zakupie auta - zakres prac - klapki, olej, klima, wymiana spalonego ringu itp, powiedziałem żeby posprawdzać i jak coś będzie to dać znać. (wcześniej był kumpel więc przygotowałem się już mentalnie na to że tam wygląda jak na obsłudze w biedronce przy kasie - jeden za drugim - nie można marnować nawet sekundy - biedni pracownicy co mają takiego szefa). Ogólnie usługa wykonana ale:

- przegląd komputera to chyba tylko popatrzeli na zegar i przestawił datę przeglądu (tyle to sam sobie umie zrobić)

- ściągali kolektor aby sprawdzić stan klapek i w przypadku zużytych wywalić - oczywiście wywalili (w sumie o to nie mam pretensji choć po przeczytaniu kilku postów podobno są klapki wzmacniane i nie) ale to akurat nie ważne.

- jak już mieli kolektor ściągnięty to mogli najpierw podpiąć pod kompa i sprawdzić czy nie ma świec żarowych do wymiany (ja o błędzie wiedziałem bo podpinałem u siebie pod kompa ale zapomniałem powiedzieć żeby sprawdzili - przy tym tłoku w tej firmie to jakoś się nie obwiniam - poza tym nie wiedziałem że trzeba kolektor ściągać)

- oczywiście nie podpieli i wymienili świec a miałem 2 walnięte a teraz już mam 3 do wymiany.

 

Ogólnie porażka. Kasowo wyszło nie za tanio. Można byłoby tyle zapłacić ale za fachową obsługę a nie takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Możecie polecić sensownego elektryka do BMW E60/E61.

Mam problem z "samorozładowywaniem" akumulatora podczas postoju.

Wg. poprzednika M-Auto w Katowicach poległo na tym problemie.

 

Sosnowiec-okolice

dzięki

PawełM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

 

Możecie polecić sensownego elektryka do BMW E60/E61.

Mam problem z "samorozładowywaniem" akumulatora podczas postoju.

Wg. poprzednika M-Auto w Katowicach poległo na tym problemie.

 

Sosnowiec-okolice

dzięki

Piorkowski w Wojkowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.