Skocz do zawartości

silne wibracje 530d


jackharrer

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Od jakiegos czasu w moim 530d czuc silne wibracje na wolnych obrotach. silnik jakby przygasal, jednak jeszcze nigdy nie zgasl :) Badalem ja na 3 roznych komputerach i na jednym byl blad cisnienia wstepnego czy cos w tym stulu (na pozostalych dwoch nic nie wyszlo).wszyscy mechanicy mowia ze wtryskiwacze sa ok jeden powiedzial ze przyczyna moze byc turbina zas drugi ze to kompletna bzdura.silnik nie stracil mocy i podczas jazdy wszystko wydaje sie byc ok jednak na wolnych obrotach wibracje sa nie do wytrzymania.wlaczenie np klimatyzacji powoduje ich nasilenie.Czy moze to byc pompa wysokiego cisnienia? Prosze pomozcie

 

Druga sprawa to dziwne buczenie przy okolo 1800rpm podczas przyspieszania. jakby cos wpadalo w rezonans (cos z katalizatorem?) Jest to moja druga 530d i w obu wystepowalo to buczenie.Jak sie dobrze przysluchac to slychac to tez na wolnych obrotach jednak po delikatnym dodaniu gazu buczenie ustepuje i pojawia sie ze wzmozona sila przy okolo 1800rpm

 

Bede bardzo wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki

 

Pzdr Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Problem moze tkwic nie tylko w pompie wtryskowej, tym bardziej ze 3.0d to inny rodzaj zasilania niz tds (wtrysk bezposredni, listwa itp.)

Czy sprawdzales czy w paliwie nie ma "babelkow", jak by to bylo cos z doladowaniem to by na kompie wyszlo (ciekawe jakich programow uzywali).

Jezeli slyszysz buczenie przy tych obrotach to faktycznie turbinka moze dzialac nie tak jak nalezy.

Wazna jest regulacja dawki paliwa, moze tez byc, ze lancuch rozrzadu sie wyrobil, zobacz tez czy napinacz paska klinowego pracuje dobrze moze on szwankuje.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna chyba opcja na sprawdzenie obecnosci powietrza w ukladzie paliwowym jest obserwacja przewodu doprowadzajacego olej napedowy do pompy.

Bono: "wtryski nowe czy uzywane?" - pozostawie bez komentarza

"moze regenerowane?" - a czy piezowtryskiwacze obecne w systemie common rail w M57 regeneruje sie?

pozdrawiam

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bąbelki powietrza w paliwie= prawie na 100% zatarta pompa paliwa w baku (w 530 d jest taka sama jak w 525 tds), jesli jeszcze dochodzą problemy z odpalaniem jak jest mniej paliwa w baku niz ok 15-20l to na bank padła pompa paliwa.

Miałem to u siebie, kupiony na allegro zamiennik wyeliminował bąbelki i problemy z zapalaniem na dobre.

Wibracje na wolnych obrotach tez miałem i szczerze powiedziawszy wymiana pompy paliwa niewiele tu pomogła, sa jakby mniejsze, ale są- trzeba szukac dalej przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa nie moze sie zatrzec (gdyby sie zatarla to nie pracowalaby wogole), tylko moze byc uszkodzona i nieszczelna. Obecnosci babli powietrza moze rowniez swiadczyc o nieszczelnosci polaczenia pompy paliwa z pompa wysokiego cisnienia. Na jakiej podstawie stwierdziles,ze w TDSie i M57 sa takie same pompy? Gabaryty wiekszosc ma takie same,ale niekoniecznie musza wytwarzac takie same cisnienie i miec taka sama wydajnosc (a to juz ma wplyw na prace silnika).

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa nie moze sie zatrzec (gdyby sie zatarla to nie pracowalaby wogole), tylko moze byc uszkodzona i nieszczelna. Obecnosci babli powietrza moze rowniez swiadczyc o nieszczelnosci polaczenia pompy paliwa z pompa wysokiego cisnienia. Na jakiej podstawie stwierdziles,ze w TDSie i M57 sa takie same pompy? Gabaryty wiekszosc ma takie same,ale niekoniecznie musza wytwarzac takie same cisnienie i miec taka sama wydajnosc (a to juz ma wplyw na prace silnika).

 

pompa nie może sie zatrzeć-dobre sobie, to dlaczego moja sie zatarła czyt. przestała pracowac w ogóle?

skąd wiem że w 530d i 525 sa takie same pompy? odp. jeśli o czymś piszę to dokładnie sprawdzam temat i zazwyczaj wiem o czym piszę(czyt. przerabiałem go osobiście), sprawdź:

525 tds

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DG71&mospid=47557&btnr=16_0209&hg=16&fg=15

 

530d

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP71&mospid=47559&btnr=16_0209&hg=16&fg=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bono: "wtryski nowe czy uzywane?" - pozostawie bez komentarza

"moze regenerowane?" - a czy piezowtryskiwacze obecne w systemie common rail w M57 regeneruje sie?

 

o co ci chodzi? po pierwsze, nie do ciebie pytanie, po drugie pytam z ciekawosci; po to chyba jest forum, aby sie pytac, nie? czasem mozna na allegro spotkac uzywane wtryski do m57, wiec chyba ktos to zaklada

 

""moze regenerowane?" - a czy piezowtryskiwacze obecne w systemie common rail w M57 regeneruje sie?" - pytasz czy drwisz?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebos76 - pytam,bo z roznymi "zjawiskami" spotkalem sie w samochodach (np. M50B20 zasilany pompa z Opla Astry 1.4i) i nie odbieraj mojej wypowiedzi jako atak na Twoja osobe. Najczestsza przyczyna awarii pompy jest spalenie silnika znajdujacego sie w niej, ale nie zmieniajmy tematu.

Bono - wtryski uzywane mozesz wstawic do auta "na sztuke" - czesta praktyka handlarzy. Przesadna oszczednosc (oszczedny placi dwa razy). Do swojego auta warto zakupic nowe.

"moze regenerowane?" - pytam z niedowierzaniem.

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dolacze sie, u mnie 530dT 2001 wystepuja lekkie drgania(zalamania pracy) silnika na wolnych obrotach i przy lekkim przyspieszaniu,(tak jakby sie dusil lub chcial wylaczyc), przy gwaltownym przyspieszeniu jest normalnie,prawie ( jakby delikatny spadek mocy). po kilku kontrolach na komputerze i naszych super magikow, ZERO bledow ,ZERO diagnoz a autko przerywa jak wczesniej , jezdze w dalsze trasy , uwierzcie mi jest to uciazliwe. Prosze o pomoc, bo juz od dluzszego czasu sie z tym bujam i trace nerwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.