Skocz do zawartości

Elektrozawory ok. cały czas leci gorące powietrze


kain67

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiele podałes szczegółów o typie nawiewu w swoim samochodzie.Jaki masz typ nawiewu?Z klimą czy bez?Mechaniczny czy elektroniczny?Tak na pierwszy rzut tego co napisałes proponuje podmienic panel sterowania bo poprostu mógł ci paść.

Sylwia374

http://img835.imageshack.us/img835/6681/snc00073m.th.jpg






DWIE ZYCIOWE MILOSCI MOJA ZONA I MOJA SIODEMKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny przypadek u siebie. Dopiero kupilem E32 740i - ma klime dwustrefowa automatyczna (niestety nie dziala) i tez jak koledze caly czas leci z nawiewow cieple powietrze dlatego sa ustawione na 0. Mysle tez ze beda to elektrozawory na nagrzewnicy. Musze to jak najszybciej naprawic bo jeszcze upal a tu nawet nadmuchu nie mam.

Czekam na podpowiedzi itp.

Pozdrawiam

Chester

..:: Burzę Mity Wyobraźni ::..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa pozycja elektrozawrów to - otwarte i dlatego gdy nie działają lub ich regulacja nie działa to leci ciepłe powietrze. Było wiele wątków na ten temat na forum. Ja bym się upierał, że elektorzawory są do bani, sam przez to przechodziłem, a wymiana na używane niewiele dała (podziałały z 3 tygodnie). Od ponad roku mam nowe i wszystko super działa, łącznie z klimą która przeszła testy na ponad 40 stopniowych upałach w Rumunii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektrozaworu są pod maską przy podszybiu od strony kierowcy pod czarnym plastikiem tuż przy klemie+!!!!!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat. W elektrozaworach są cewki i każda ma w środku bardzo cienki drucik który ulega przerwaniu i finito. Może paść jedna cewka wówczas dmucha ciepłym na jedna stronę lub dwie wówczas non stop jest gorąco. Te druciki są do połatania ale jest to bardzo trudne Polecam kupić nowy zawór i cieszyć sie klimatronikiem w pełni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Elektrozawory są pod maską jak kolega wyżej napisał. W panelach nawiewów wewnątrz nic nie trzeba grzebać.

 

Gdzie w takim razie znajdują się elektrozawory w E32 730, bo u mnie nie ma ich tam gdzie piszecie :cry2:

 

Może właśnie dlatego, że ich nie ma leci cieple.... :twisted: Sprawdź jeszcze raz, nie było innej opcji. Panel też lubi dać ciał wbrew opinii któregoś z kolegów. Spróbuj podmienić z kimś, będzie najprościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawory znajdują sie w przedziale silnika po stronie kierowcy pomiędzy skrzynka bezpieczników a zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodzącego. Są pod plastikowa przykrywką.

 

Pzdr

Chester

..:: Burzę Mity Wyobraźni ::..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie

odświeżam temat

 

Mam problemik z ogrzewaniem

 

Cały czas leci mi ciepło z nadmuchów jednej i drógiej strony :(

 

Podmieniłem elektrozaworki i uczczelki w nich,,,

wszystko sprawne,, jak połacze na krótko to się zamykają jednak do kostki prąd nie dochodzi

 

Myślałem że to wina panelu więc i go podmieniłem ale nic to nie zmieniło

Powiedzcie gdzie jeszcze szukać przerwy w tym układzie??

Lub co może jeszcze powodować brak prądu w kostce??

 

Bezpiecniki sprawdziłem,,,,może jeszcze chodzi o któryś przekaźnik

Tylko który :modlitwa: :modlitwa:

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

odświeżam temat

 

Mam problemik z ogrzewaniem

 

Cały czas leci mi ciepło z nadmuchów jednej i drógiej strony :(

 

Podmieniłem elektrozaworki i uczczelki w nich,,,

wszystko sprawne,, jak połacze na krótko to się zamykają jednak do kostki prąd nie dochodzi

 

Myślałem że to wina panelu więc i go podmieniłem ale nic to nie zmieniło

Powiedzcie gdzie jeszcze szukać przerwy w tym układzie??

Lub co może jeszcze powodować brak prądu w kostce??

 

Bezpiecniki sprawdziłem,,,,może jeszcze chodzi o któryś przekaźnik

Tylko który :modlitwa: :modlitwa:

 

witam

za filtrem przeciw pyłkowym jest taki plaski długi panel, jest to sterowanie całym ogrzewaniem,nawiewem i klima.

tez mi grzało cały czas,rozgrzebałem wszystko i co sie okazało jeden pin od wtyczki wychodzący z tego panelu był ułamany przez co nie było przejścia. proponuje sprawdzić cały ten układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jest tam taki panel,,,

w poniedziałek go podmienie sprawdze wtyczki i zobacze co będzie ,, dzięki

 

Hmm ,,powoli kończe borykać się z niesprawnościami które wyszły popiero po poskładaniu autka

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z kolegą który ma '8' i tez miał ten problem. Wymienił czujnik temperatury powietrza wewnętrznego i jest ok. Podobno ten czujnik w '8' jest w osłonie plastikowej nad nogami kierowcy. Szukałem takiego czujnika w e32 i nie znalazłem - może ktoś wie w którym miejscu on sie znajduje w e32?

Powodem może tez być właśnie moduł IHKA, który wyżej wymieniono.

U mnie problem polega na nie włączaniu sie sprężarki klimy. Sama sprężarka działa bo sprawdzałem na krotko. Klima jest nabita. Połączenia i bezpieczniki sprawdzone, panel sterowania podmieniony. Jedyny element, który nie wiem jak sprawdzić jest właśnie moduł IHKA. Może ktoś wie gdzie znajduje sie czujnik temp. wewn. oraz jak sprawdzić IHKA?

Pozdrawiam

Chester

..:: Burzę Mity Wyobraźni ::..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.