Skocz do zawartości

Wycieraczki


grzes e30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tez mialem nie maly problem z wycieraczkami...

Probowalem roznych, w koncu kupilem w InterCarsie Valeo do e34.

Pasuja i zbieraja :)

 

BTW: w e34 ramie od kierowcy faktycznie jest "odwrotne" - chodzi o samo zakonczenie. Problem z dostaniem takich jest i to nie maly, ale nic nie jest nie mozliwe. w InterCarsie za Valeo ze spoilerem od strony kierowcy dalem cos kolo 70 zl (pasujace do tego dziwnego zaczepu), a za pasazera (rowniez Valeo) - cos kolo 40 zl.

Auto Klinika nieautoryzowany serwis BMW - Warszawa Bialołęka: Danusi 6: 503 520 220 | 503 520 320 http://www.aklinika.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHAMPION i VALEO pasują, takie są w sprzedaży u mnie w robocie i wiem,że pasują. BOSCH raczej też pasuje, ale ta firma jakoś nie sprawdzała się w innych wycieraczkach i nią nie handlujemy więc nie wiem.

Oryginalne to były SWF(firma należąca do VALEO) ale ich w Polsce się nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki i zaraz jedna rzecz sie nasuwa.Ramie wycieraczki od strony pasazera wyraznie obciera o maske.Wniosek jest jeden:uszkodzony mechanizm wycieraczek i dlatego wlasnie ramie nie dociska piora do szyby od strony pasazera.Wiem,bo mam tak samo.........

Pozdrawiam..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie było tak samo z tą wycieraczką,że stukała o maskę, ale dobrze zgarniała, ale to było dlatego,że była za nisko ustawiona, podniosłem o jeden ząbek na frezie i jest luksik, a wycieraczka dalej dobrze wyciera jak wycierała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floyd Masz całkowitą rację. Mam duzy problem z tymi luzami, nawet podnisienie mi nie wiele dało. Ale na szczescie kupilem juz inny mechanizm wycieraczek z nowszego egzemplarza i bez luzow:D Niedlugo bedzie wymieniany;) Bo szkoda mi maski i nwego lakieru na niej. Mimo wszystko i tak musze pióra wymienic:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, mam pytanie. Bo wlasnie zakupilem ten mechanizm od wycieraczek ale teraz tak sie zastanawiam. Aktualnie mam cos takiego ze jak wlacze wycieraczki zeby mi chodzily non stop a nie na czasówke i zatrzymam sie na swiatlach zalozmy to mi automatycznie zmieniaja sie na czasowke, i jak rusze to znowu wracaja do poprzedniego ustawienia.

 

I sie teraz zastanawiam, bo jak ogladalem ten mechanizm to on z tylu ma taki silniczek i kabelki.. Czy to od tego samego mechanizmy zalezy ta fajna funka\cja przełączania ustawien wycieraczek przy postoju? I czy jak wymienie ten mechanizm to to strace , czy tez to jest jakis inny modul za to odpowiedzialny który jest poza tym mechanizmem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzis pojechalem do Inter Cars z nastawieniem ze w końcu zamontuje sobie nowe pióra. Wszedlem i powiedziałem ze potrzebuje takich i takich wycieraczek ( Valeo Silencio ) ale koniecznie do e34, bo tu jest odwrotny zaczep. Gosciu mi przyniósł takie jak chcialem ale nie pisalo zeby byly do bmw, a do citroena itp;P Powiedzialem ze ja nie wiem czy beda pasowac. Wiec poszlismy na parking zobaczyc jak to bedzie, po wszelkich próbach montazu łacznie z nałożeniem nowego uchwytu.. nie zdało to egzaminu. I dalej nie mam wycieraczek, hmm..moze jutro pojade Norauto odwiedzic;) Moze tam bedzie;)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norauto też nie dostaniesz. Ja już jestem zdesperowany i dzwoniłem ostatnio do ASO. Za pióra zaśpiewali 214PLN, a za same gumki 140PLN :jawdrop: Orientuje się ktoś ile niemiaszki w ASO sobie życzą za pióra?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma w Norauto? Lol..Dzieki Robert, hmmm... allegro zostaje? Ew. w Kwadracie w tym sklepiku samochodowym moze sie uchowaly;)

 

 

Dodaje:

Jakby co to są na allegro:D

 

http://allegro.pl/item247816887_wycieraczki_valeo_silencio_um18_bmw_e34_e38.html

 

http://allegro.pl/item247816882_wycieraczki_valeo_silencio_bmw_e34_e38_safrane.html

 

 

Moze Robcik,bo nie wiem czy masz konto na allegro, zamówic i Tobie od razu, a potem sie ustawimy i sie rozliczymy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy, odgrzebuję temat, gdyż mam problem.

 

Mianowicie, chciałem w swojej E34 założyć wycieraczki Valeo Silencio XTRM (aerodynamiczne, te takie bez metalowych prowadnic).

Niestety po zakupie, przy mocowaniu wycieraczek, założyłem wycieraczkę pasażera. Pasowała idealnie. Następnie doszedłem do wymiany od strony kierowcy i właśnie chwycił Mnie problem o którym piszecie, czyli w ramieniu wycieraczki od strony kierowcy mocowanie "U" jest wygięte do GÓRY od szyby, a nie w DÓŁ, jak jest normalnie.

 

Pytanie jest takie. Czy da się to jakoś przerobić, aby zakup wycieraczek(ponad 200zł) nie okazał się wtopą?

Ew. może Silencio XTRM występują także w takim mocowaniu jakie potrzebuję? No i długości także 600mm?

 

Jeśli wszystko będzie kapa, to będę musiał te sprzedać na allegro i później zakupić normalne Silencio, które wyglądają standartowo :/

 

PROSZE, jesli ktoś coś wie, dajcie znać, bo szkoda Mi wydanej kasy...

 

Bajo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. W tej chwili tylko Bosch robi wycieraczki typowo do E34. Występują również Championy które są wyposażone w odpowiednią przejściówkę - taki mały prostokącik którego jeden koniec wkladasz w to własnie odwrócone U a do reszty przypinasz zwykłe pióro. Niestety mozna to kupić tylko z zestawie z wycieraczką a po drugie mnie ten prostokącik drażnił i teraz znowu jeżdzę na piórach Boscha...
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego TSA55. Valeo także robi napewno wycieraczki typowo do E34.

Widziałem je nawet, ale są to wysieraczki z serii Silencio,a nie silencio XTRM.

 

Jednak ja szukałem model aero, który jest bardzo ładny i lepszy od zwykłych metalowych...

Ale jeśli nie będzie innego wyjścia i żadnej rady nie dostanę, jak zakupione wycieraczki dopasować, będę musiał je sprzedać przez allegro i zakupić zwykłe...

 

Pozdrówki. :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to że jest odwrotne mocowanie to nic. Sam parę miesięcy temu się głowiłem i za nic mi żadne wycieraczki nie pasowały :) Po pół godzinie kombinowania doszedłem jak je założyć, żeby pasowało :) Nic nie trzeba przerabiać, tylko trochę pomyślunku przy montażu :)
http://i.imgur.com/CgYlyQw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie...

 

OFICJALNIE informuję, że udało Mi się zaadaptować wycieraczki AERODYNAMICZNE do mojej Beci E34 na przód...

 

Jak tego dokonałem? Otóż zakupiłem ramię wycieraczki pasażera z BMW E38 Serii 7. Wykręciłem swoje ramie kierowcy, wkręciłem to zakupione, zamontowałem wycieraczkę i DZIAŁA...

 

Zakupione ramie wydaje się mieć inne kąty, jednak to tylko inaczej poprowadzone krzywizny, które po zamontowaniu dają mocowanie wycieraczki w tym samym miejscu, co oryginał E34...

 

Także jeśli ktoś miałby ochotę na pięknie wyglądające i super działające aerodynamiki z Valeo, to model, który kupiłem jest to Valeo Silencio XTRM UM700 (600mm).

 

Mam nadzieję, że na przyszłość moje doświadczenie będzie pomocne dla innych forumowiczów... Niby głupie mocowanie odwrócone, a jednak dużo problemów przyspaża.

 

Bajo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
OFICJALNIE informuję, że udało Mi się zaadaptować wycieraczki AERODYNAMICZNE do mojej Beci E34 na przód...

 

Także jeśli ktoś miałby ochotę na pięknie wyglądające i super działające aerodynamiki z Valeo, to model, który kupiłem jest to Valeo Silencio XTRM UM700 (600mm).

 

 

Pytanie zasadnicze - czy wycieraczka pasażera od szyby na swoim końcu?? czy przy wyższych prędkościach również wszystko jest OK?

~~Oby nasze dzieci miały bogatych rodziców~~

Pozdrawia Elwis

E34 525tds '95 touring executive

http://stud.wsi.edu.pl/~elwis/e34bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.