Skocz do zawartości

automat czy manual


apek88

Rekomendowane odpowiedzi

DarPiet powiem Ci ze z ta reakcja na starcie to masz racje ale z drugiej strony to czy te dwie dziesiate sekundy wiecej daja lepsze wrazenia niz minimalnie lagodniejszy start ale za to z mizianiem jakiejs pieknej nóżki... :lol: ....... to cos jak dwie pieczenie na jednym ogniu hehe , powiem szczerze bylbym szczesliwy jakbym mial 6cio stopniowy manual, ale rowniez steptronik daje mi wszystko czego potrzebuje, chce poszalec ....poprostu wciskam gaz i staje w dymie ot co ...dlatego nie powiem ze manual czy tez automat to lipa , jedno i drugie ma swoje zalety i wady i mysle ze maja rowne szanse jezeli chodzi o porownywanie ich.

De' sant de' Salvadore

Idąc na śmierć śmieję się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze male slowko na plus automatu..... jezeli masz mocny silniczek i dobrze wyczuta lewa noge to mozesz dobrze operowac hamulcem i gazem jednoczesni....fajnie to sie sprawdza jak sie ganiasz po miescie .... nie tracisz czasu na wciskanie sprzegla.... tylko gaz-hamulec,gaz-hamulec...no i redukcje steptronikiem :lol:

De' sant de' Salvadore

Idąc na śmierć śmieję się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował się ścigać ?

Dwie identyczne bmki różniące się tylko skrzynią.

Wydaje m się, że automat po przełączeniu na sport

powinien wygrać z manualem.

Jak nie to może ktoś w szczecinie posiada e39 520 z manulem

moglibyśmy to sprawdzić ;)

Czekam na propozycje ;)

Biedni Mało Wiedzą o tej marce ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeździłem manualem, zdanie o automatach wyrobiłem sobie na podstawie obiegowych opinii, że drogie, wolne i zwiększają spalanie.

Teraz od 2 miesięcy jeżdżę automatem i nie ma już dla mnie powrotu do manuala.

W e60 ten 6-biegowy automat pewnie jest jeszcze lepszy niż mój.

Zresztą w ostatnim czasie automaty bmw i mercedesa są albo nieznacznie wolniejsze albo nawet szybsze od wersji manualnych więc powoli znika jakakolwiek przewaga manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Zawsze jeździłem manualem, zdanie o automatach wyrobiłem sobie na podstawie obiegowych opinii, że drogie, wolne i zwiększają spalanie.

Teraz od 2 miesięcy jeżdżę automatem i nie ma już dla mnie powrotu do manuala

 

Ze mną jest dokładnie to samo, co więcej wśród moich znajomych i rodzinki po zapoznaniu się z tiptronikiem w mojej E-39 wszyscy jak jeden mąż powtarzają. Automat the only way :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak niby manual na starcie powinien byc lepszy bo rusza z wysokich obrotow a automat zaczyna od dolu....ale mimo wszystko i tak ruszanie automatem jest na granicy przyczepnosci, a wiec czy manual moze ruszyc duzo lepiej ?????? hmmm trzeba by to sprawdzic

De' sant de' Salvadore

Idąc na śmierć śmieję się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos lubi zmieniac biegi recznie tzn ze jest mlody, za rok, moze 2 okazuje sie ze jednak lepszy jest automat, juz sie po miescie nie jezdzi z predkosciami 100-120, czasem sie nie chce wyprzedzac ciezarowki pod gorke itd. czlowiek sie starzeje i staje sie leniwy. automaty wcale nie sa wolniejsze, wcale nie spalaja niewiadomo jakich ilosci paliwa itd. sa wygdniejsze, jesli ktos chce jezdzic sportowo to zmienia tryb skrzyni i jezdzi sportowo. dla przypomnienia tylko podam ze GMC wygrywajace wyscigi na 1/4 mili ma automatyczna skrzynie biegow. automat zmienia szybciej biegi niz czlowiek, a przy odrobinie wprawy i odpowiednim operowaniem pedalem gazu da sie wymusic zmiane biegow wtedy kiedy sie chce. inna sprawa to tiptronic. tu juz same plusy widze.

automat jest wygodniejszy. tak jak z fotelami, wszyscy mamy miekkie fotele bo sa wygodne. jak ktos chce moze wsadzic sobie kubelek i zapomniec o wygodzie. moze miec argumenty ze lepiej sie czuje auto itd, ale ulice to nie tor, i to wyczucie mu juz takie potrzebne nie jest.

tu ma byc wygodnie , jezdzisz bmw , rozkoszuj sie jazda a nie trac czasu na wachlowanie lewarkiem ;-)

 

pajak, automatem tez da sie ruszyc z wysokich obrotow, wciskasz hamulec do konca, wbijasz D, pomalu dodajesz gazu, przy obrotach jakie ci odpowiadaja puszczasz hamulec i auto leci jak z procy. gdzies widzialem filmiki uturbionej 7`ki na automacie jak objezdzala wiekszosc samochodow w manualu. nie jest to najzdrowsze dla skrzyni, ale automat kupuje sie zeby jezdzic a nie scigac sie.

Edytowane przez flash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeździłem manualem, zdanie o automatach wyrobiłem sobie na podstawie obiegowych opinii, że drogie, wolne i zwiększają spalanie.

Teraz od 2 miesięcy jeżdżę automatem i nie ma już dla mnie powrotu do manuala.

W e60 ten 6-biegowy automat pewnie jest jeszcze lepszy niż mój.

Zresztą w ostatnim czasie automaty bmw i mercedesa są albo nieznacznie wolniejsze albo nawet szybsze od wersji manualnych więc powoli znika jakakolwiek przewaga manuala.

 

I tak ma wiekszosc ludzi.

Do przedpiscy... jesli mowisz ze biegi sa po to aby je zmieniac to po co jezdzisz autem.. masz nozki, po to aby chodzic ;DDD

Oczywiscie, ze dyskusja jest jak juz ktos napisal nad wyzszoscia X od Y.

Ja do manuala juz nigdy nie chce wracac!!! nie mam takiej potrzeby, jestem leniwy, lubie jezdzic wygodnie! Ze zwiekszaja spalanie oczywiscie ze tak, ze sie psuja owszem, czy naprawa moze byc kosztowna owszem. Ja tego nie neguje.

Jak dbasz tak masz a raczj jak poprzedni WLASCICIELE! dbali tak Ty masz. Proste ;D

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Automat czy manual -po przeczytaniu tego wszystkiego jak wyżej; remis ze wskazaniem na automat. Dla pięknej połowy rodziny zawsze automat.

Moja współmażonka na autach się nie zna, ale automat w pełni zaakceptowała. Ciepło pozdrawiam :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem automata przez przypadek i nie byłem do niego przekonany jak wracałem do domu bo jechało sie inaczej ale teraz manuala nie chce , po co mam sie meczyc :norty: jesli nic sie nie dzieje ze skrzynia to sama przyjemnosc polecam

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.