Skocz do zawartości

jakie żarówki do e30 aby poprawić widoczność???


oolleeyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

takie pytanko mam, jakie żarówki zastosować do e30 na soczewce z uśmiechem żeby poprawić widoczność? próbowałem już chyba wszystkigo poza żarówkami 100W bo nie wiem czy to bezpieczne dla instalacji.

 

teraz mam założone PHILIPSy 55W i jest troszke lepiej ale w nocy i tak jest dramat.

 

Proszę o rady i opinie.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lustra masz całe,czy zmatowiałe? Wymiana wkładów luster dramatycznie poprawia widoczność.

2. Czyściłeś lampy w środku? W dziale Zrób to sam jest opis jak to zrobić,na przykładzie e34,ale różnice są znikome.

3. Jesteś pewien, że światła są dobrze ustawione i robiłeś to na stacji diagnostycznej?

 

Jeśli powyższe 3 punkty masz za sobą, to wtedy szukaj żarówek i ewentualnie w ostateczności rób instalację HID.

Ponoć Philips Blue Vision dają dobre efekty,ale są drogie i częściej się palą.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze świecą OSRAM SILVERSTAR +50% i wcale nie są drogie. Ja natomiast jeżdżę na teraz OSRAM ALLSESON+30 w soczewkach,długich i halogenach,miałem ostatnio COOLBLUE ale wyjęlem na zimę i już nie zmieniałem jak wprowadzili jazde na światłach non stop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej już napisano

 

musisz je rozebrać i zdiagnozować co i jak,jak całe odbłyśniki są to czyścisz wszystko z syfu/bardzo delikatnie/+świeża żarówka markowa i będzie :cool2:

 

zakładając również ,że szkła reflektorów nie są wypiaskowane

 

:nienie: nigdy nie wstaw mocniejszych niż dedykowane H1 55w,bo wypali ci na wylot

 

szkła helli na allegro zdarzają sie po 20 zł,a ostatnio odbłyśniki też są same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki 100W, to nieporozumienie - będziesz tylko oślepiał kierowców z naprzeciwka i świecenie poprawisz sobie na jakieś 3 miesiące - potem stopią Ci się odbłyśniki i będzie jeszcze gorzej

 

co do czyszczenia lamp, to zawsze jest to jakieś rozwiązanie - wyczyść sobie też soczewki, ale jak masz wypalone odbłyśniki albo wypiaskowane szkła, to nie pomoże zbyt wiele

 

ostatecznością jest zakup innych lamp w lepszym stanie

 

ja kiedyś jeździłem na osraamach silver-cośtam +50% i chociaz nie świecą lepiej aż o 50%, to zdecydowanie je polecam - zawsze jest to jakiś ratunek dla zużytych lamp

 

jak ktoś wyżej pisał - ustawienie świateł też odgrywa bardzo znaczną rolę dla jakości świecenia

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.